Jump to content

E39 535i


Ciupanezu

Recommended Posts

Exista mai multe variante ale motorului M62, din '98 exista M62B35 de 180 kw cu dublu vanos, acelasi motor de pe 535i facelift.

 

 

N-am stiut pana acum ca un motor V8 are vanos.

 

 

A ta e automata, eu zic ca un E60 530d, chiar si daca e automat, te spulbera.

Edited by Jack
Link to comment
Share on other sites

Nu doar vanos ci dublu vanos adica admisie si evacuare variabila.

 

Acum posteaza si clonele pe topicul meu. :twoup:

 

@POIUYT: Faci comparatii aberante.

Ce treaba are un E60 530d cu E39 535i?

Sunt masini din generatii diferite.

 

Chiar si asa, eu vorbesc din experienta si pot afirma ca masina mea este mai rapida decat un E60 530d.

 

Golf-ul 2 GTI ce greutate are? Ce raport putere/greutate?

 

Plus ca nu inteleg ce doresti, topicul nu este orientat spre discutii despre liniute, curse, etc.

Nu merg la curse cu masina mea...

Eu incerc sa-mi restaurez masina si s-o fac sa arate cat mai bine, nu ma intereseaza astfel de discutii.

Dupa parerea ta, probabil ca un 320d este o masina incredibil de rapida cu o putere de nebanuit plus ca mai are si turbo ceea ce o face invulnerabila si perfecta.

 

Esti liber sa crezi ceea ce vrei, ignorance is bliss. :twoup:

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Dupa parerea ta, probabil ca un 320d este o masina incredibil de rapida cu o putere de nebanuit plus ca mai are si turbo ceea ce o face invulnerabila si perfecta.

 

Esti liber sa crezi ceea ce vrei, ignorance is bliss. :twoup:

 

eu vreau sa spun ca platesti mult pentru un motor mare...care nu este atat de vanos(in forta,are vena) ....si ca in ziua de azi sunt multe motoare mici stoc care pot sa se bata lejer cu "hardughia" ta...daca ti-ai lua un motor mai decent ,ai avea mai multi bani disponibil restaurarii.. :twoup: ....dar asa e...pe cate masini "siiicriiie " (scrie :D ) 535i....este rara da...corect..asta cred eu ca te si multumeste...dar numai abera ca faci un 530d pe distante lungii... 

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

eu vreau sa spun ca platesti mult pentru un motor mare...care nu este atat de vanos(in forta,are vena) ....si ca in ziua de azi sunt multe motoare mici stoc care pot sa se bata lejer cu "hardughia" ta...daca ti-ai lua un motor mai decent ,ai avea mai multi bani disponibil restaurarii.. twoup.gif ....dar asa e...pe cate masini "siiicriiie " (scrie tongue.gif ) 535i....este rara da...corect..asta cred eu ca te si multumeste...dar numai abera ca faci un 530d pe distante lungii...

 

 

Si de ce te intereseaza cat platesc eu?

 

Nu sunt chiar asa multe masini mai rapide decat a mea, cele mai multe masini din Bucuresti au sub 130 cp.

 

Pai si daca asta e realitatea? De ce vorbesti din auzite? Ai mers vreodata cu un 535i?

 

Si daca e rara, ce? Arata ca oricare alt E39, nu are nimic atat de special.

O am pentru ca-mi place foarte mult, nu ma intereseaza parerea celor din jur.

 

Tu traiesti pentru ceea ce scrie pe spatele masinii?

 

Eu nu ascult manele cu geamul deschis si subwooferul la maxim. :twoup:

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Fratilor....voi glumiti aici ? Ca am o impresie ca, chiar credeti ce ziceti :twoup: Cum sa faca un GTI 535i ? Nici macar G5 GTI care mai are si 175cp la roata fata de 245. Dupaia 530d 218cp are peste 1600kg fata de 1575 sau cat are 535i-ul ca sa nu mai precizam ca dintre 2 masini una diesel si una benzina de aceeasi putere castiga benzina la o cursa cu plecare de pe loc.
Link to comment
Share on other sites

GTI are 200 de cai.

 

Ce timp are 535iA pentru 0-100?

Vb aia ask around :twoup: E la fel ca Mustang Shelby 2007 500cp :twoup: dar de fapt 400 la roata. Intreaba si ai sa aflii cu stupoare ca are 175 :D

 

 

PS: 535i are timpul declarata de 0-100 de 6,6s :D

Link to comment
Share on other sites

Ai mers vreodata cu un 535i?

 

nici nu trebuie...datele tehnice spun totul...e39 535i este mai slab decat 530d e60...deci..!??

 

 

p.s. promit sa numai zic nimic...deja unii au luat-o drept..."golf gti - face 535i "... :twoup: :twoup: :D :D  

Link to comment
Share on other sites

Ai mers vreodata cu un 535i?

 

nici nu trebuie...datele tehnice spun totul...e39 535i este mai slab decat 530d e60...deci..!??

 

 

p.s. promit sa numai zic nimic...deja unii au luat-o drept..."golf gti - face 535i "... :twoup: :twoup: :D :D  

Intrebare: tu ai mai mers cu altceva in afara de diesel? :D

Link to comment
Share on other sites

Ei, stiu ca e spinos subiectul, acum nu baga ca strutul capul in pamant. Ma rog, pe tine poate nu te intereseaza, dar poate pe altii i-ar interesa cum se descurca o masina clasica de 245 de cai pe 0-100, poate ar fii curiosi daca s-ar face de rusine cu masini mai noi si apropiate ca putere.
Link to comment
Share on other sites

Un manual era mai concludent, ca nimeni nu cred ca stie exact cat face.

 

Am un amic cu un E60 530d manual, masina nu are cip tuning, nu stiu de unde si cum, dar E46 330i manual de 231 de cai nu ii sta in fata, care in manual are 6.5s.

Link to comment
Share on other sites

In manual sunt trecute date foarte greu de atins de catre un sofer normal, mai ales in cazul in care masina este manuala.

 

La o cutie automata este mai usor sa te apropii de demarajul din carte.

 

Ceea ce ai spus este valabil in cazul in care soferul 330i-ul nu este foarte priceput, in mod normal ar trebui sa-i dea 3-4 masini pe 400 m.

Link to comment
Share on other sites

Iti dai seama....un 318d cred ca face ravagii.... De ce nu incercati sa fiti mai seriosi ? Probabil cel cu 330i de care zici era de la casa de copii sau scapat de la siptalul 9. Faci niste afirmatii contradictorii imposibile, e ca si cum ai nega ca exista luna :twoup:
Link to comment
Share on other sites

In manual sunt trecute date foarte greu de atins de catre un sofer normal, mai ales in cazul in care masina este manuala.

 

La o cutie automata este mai usor sa te apropii de demarajul din carte.

 

Ceea ce ai spus este valabil in cazul in care soferul 330i-ul nu este foarte priceput, in mod normal ar trebui sa-i dea 3-4 masini pe 400 m.

 

Comparand datele declarate de acelasi producator in manual, iti dai seama de diferenta dintre doua masini.

 

Nu neaparat soferul e vinovat, sunt multe chestii care influenteaza, cauciucuri prea late, benzina proasta, uzura. Probabil E46-le respectiv a urcat spre 7s.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.