Jump to content

Relanti E46 318i


delfinu

Recommended Posts

Cred ca am sa procedez si eu conform celor 2 topicuri mentionate. Am observat aseara ca atunci cand opream la semafor (cand scoteam din viteze) cobora turatia pe la 300-400 de ture, si tremura un pic masina, apoi isi revenea. A facut asa la 2-3 semafoare (opriri). Mi-am adus aminte ca a mai facut asa in urma cu vreo 2 luni. Atunci m-am gandit ca o fi de la benzina (tocmai alimentasem de la mol, pentru prima data la aceasta firma). Avand in vedere ca nu sunt operatiuni dificile, o sa-mi fac timp pentru mesterit, cel mai probabil in weekend. Abia astept sa vad daca observ alte diferente (dupa cum am spus, chestia cu relantiul s-a intamplat doar de 2 ori din mai, de cand am masina)

 

Pentru Florin_2285:

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showforum=61

 

Si ai cele 2 topicuri:

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=8719

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=5909

Edited by chriss
Link to comment
Share on other sites

est ok daca nu trebui sa bag nici un cod sau altul, tocmai mi-am luat un spray de curatit nu wd40 ca nu am gasit am luat un SONAX ceca este pt. chestii deste , de curatar carburatoare , clapa de aceleratie si m-am gandit ca este bun. maine dac reusesc sa plec de la servici mai devreme ma si apuc de ea . sa imi mai ziceti dac este vreun secret la demontare , si sa imi ziceti si daca este bun spray-ul "SANOX sprei de curatat injectoare si carburatoare"
Link to comment
Share on other sites

est ok daca nu trebui sa bag nici un cod sau altul, tocmai mi-am luat un spray de curatit nu wd40 ca nu am gasit am luat un SONAX ceca este pt. chestii deste , de curatar carburatoare , clapa de aceleratie si m-am gandit ca este bun. maine dac reusesc sa plec de la servici mai devreme ma si apuc de ea . sa imi mai ziceti dac este vreun secret la demontare , si sa imi ziceti si daca este bun spray-ul "SANOX sprei de curatat injectoare si carburatoare"

nu vad de ce nu ar fii

Link to comment
Share on other sites

Dar acest WD40 este o firma? Asa scrie pe sticla? Ca trebuie sa-mi cumpar si eu pentru operatiune.

asa se numeste spray`u respectiv :) mergi la un magazin de pise auto si ceri asa ceva , stiu ei despre ce e vb :)

 

ma fost ieri la 7 magzine si credema ca se uitau aia la mine asa de mirati ca nu auzisera de asceva :)

 

exact acum ma duc sa ma apuc de masina

va spun dac mai oscileaza relantiul dupa curatire

Link to comment
Share on other sites

Dar acest WD40 este o firma? Asa scrie pe sticla? Ca trebuie sa-mi cumpar si eu pentru operatiune.

asa se numeste spray`u respectiv :) mergi la un magazin de pise auto si ceri asa ceva , stiu ei despre ce e vb :)

 

ma fost ieri la 7 magzine si credema ca se uitau aia la mine asa de mirati ca nu auzisera de asceva :)

 

exact acum ma duc sa ma apuc de masina

va spun dac mai oscileaza relantiul dupa curatire

poate te ajuta cu ceva http://www.wd40.ro/info.html

Link to comment
Share on other sites

am curatat regulatorul de relati dar ce gasesc cand il dau jos si ma uit atent la el :) era umpic crapat acum nu mai face asa rau dar tot face ce credeti sa fie din cauza crapaturi, eu am zis sa pun nitel superglu dar imi este team sa nu patrunda in interiorul regulatoruli si sa blocheze ceva

 

ce ziceti sa incerc? \

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.