Jump to content

E36 coupe 320


Cosm1n

Recommended Posts

Asta e noua mea masina, e36 2000 cm3, o am de cateva ore si deja m-am indragostit de ea. Imi place mult mai mult decat e46, sta altfel pe sosea si motorul nici nu se compara. Are geamuri electrice, dublu clima, scaune sport incalzite, volan reglabil, jante pe 18 (sunt de vanzare sau le dau la schimb cu jante pe 17, sunt prea mari pentru masina si imi ating in aripi), oglinzi electrice, trapa electrica, computer de bord. Masina arata foarte bine, a fost ingrijita, tapiteria nu are nici o urma de uzura.

Astea sunt singurele poze care le am deocamdata.

Link to comment
Share on other sites

Asta e noua mea masina, e36 2000 cm3, o am de cateva ore si deja m-am indragostit de ea. Imi place mult mai mult decat e46, sta altfel pe sosea si motorul nici nu se compara. Are geamuri electrice, dublu clima, scaune sport incalzite, volan reglabil, jante pe 18 (sunt de vanzare sau le dau la schimb cu jante pe 17, sunt prea mari pentru masina si imi ating in aripi), oglinzi electrice, trapa electrica, computer de bord. Masina arata foarte bine, a fost ingrijita, tapiteria nu are nici o urma de uzura.

Astea sunt singurele poze care le am deocamdata.

Probabil E46'le tau avea ceva probleme la roti.

Ontopic: S-o stapanesti sanatos! Zici ca s-a transformat E46'le in E36 :twoup: la culoare ma refer :twoup: .

Link to comment
Share on other sites

Masina e din 11 94, si iti zic a sta mai bine decat e46 pe sosea, are si suspensie sport, nu foarte dura si area si jante pe 18.Aseara m-am plimbat cu masina pana la ora 2 nu imi venea sa ma dau jos din masina. Multumesc de urari. Masina va primi un kit ///M si cam atat deocamdata. Consumul in oras cred ca e undeva pe la 13-14. Pe computer imi arata un consum de 9,5% dar am schimbat pe la 3500.
Link to comment
Share on other sites

Masina e din 11 94, si iti zic a sta mai bine decat e46 pe sosea, are si suspensie sport, nu foarte dura si area si jante pe 18.Aseara m-am plimbat cu masina pana la ora 2 nu imi venea sa ma dau jos din masina. Multumesc de urari. Masina va primi un kit ///M si cam atat deocamdata. Consumul in oras cred ca e undeva pe la 13-14. Pe computer imi arata un consum de 9,5% dar am schimbat pe la 3500.

 

Frumoasa masina!

 

Daca faci o comparatie logica adica intre un E46 cu suspensie sport si jante pe 17 si masina ta, nu cred ca vei mai spune ca a ta sta mai bine decat E46.

Link to comment
Share on other sites

Eu am trecut de la 105 cai la 150 de cai, e o diferenta. Ceea ce am observat diferit fata de e46, este ca e46 era mai silentios daca inchideai gemurile nu auzeai nimic in masina. La asta se aude si motorasul de la oglinzi. Oricum nu imi pare rau ca am schimbat masina.
Link to comment
Share on other sites

Man stii cum e cand iti place ceva nu te mai uiti. Anuntul cu e46 a stat aproape o luna pe forum, eu nu ii consider bani pierduti. Asta e ce am sa fac cu banii, mi-am luat ce imi place. In 2-3 luni sper sa o fac tipla. Adica kit de M, interior de m3 e36, sunt in tratative cu cineva pentru un interior, jante keskin KT4 nu stiu de care o sa iau, silver sau black si cam atat.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Multumesc mult pentru urari.

Am mai facut cate ceva pe la masina, pana acum a inghitit ceva bani.

Am schimbat discurile de frana fata, si toate placutele de frana.

Discuri ATE + placute de frana ATE + 2 senzori 826 de lei, fara manopera.

A fost vopsita capota, au fost roluite aripile spate, avea 2 puncte de rugina la portbagaj, vopsit etriere, si un polish, toata distractia a costat 1700 de lei.

Am schimbat jantele, nu sunt cele mai frumoase dar nici urate nu sunt, nu stiu nici ce model sunt nici de cine sunt facute, jantele astea v-or ramane pe masina pana am sa reusesc sa iau niste BBS-uri RS.

Poze noi.

 

Ignorati suportul numarului fata :)

Edited by Cosm1n
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.