Jump to content

MP3 in masina fara cd original sau magazie


Recommended Posts

@pitbul

Tu cum te descurci cu folderele? Ca importatorul habar nu are. Daca am 6 foldere de exemplu; pot sa sar dintr-un folder in altul? (fara sa citesc toate melodiile pana trece automat in alt folder)

Ca e mult mai complicat decat la xcarlink.

eu nu am reusit sa trec dintr-un folder in altul

numesc folderele cu numere si asa stiu cat de cat ordinea, dar nu pot sa sar de la un folder la altul

cam nasol partea asta, dar decat caseta cum am avut eu sunt super multumit

am fost si am vb si de video, si din ce am vazut nu e plug and play trebuie facuta legatura video - monitor si nu prea stiu cum, ma mai gandesc daca imi iau sau nu, oricum ar trebui montat la monitor ca sa ajunga cablurile - sunt indecis

Stie cineva sa faca legatura video monitor 16:9 - schema poza sus incercuit

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Eu am reusit cat de cat; mai fac cateva teste si cand te anunt cand am o procedura clara.

 

Tocmai am venit de la reprezentanta; 2 vesti bune si una proasta;

1. Am setat inchiderea centralizata sa se inchida automat la plecarea de pe loc (15 km/h); usile se deschid automat cand scot cheia din contact.

2. Am reusit sa ma conectez la bluetooth (nu stiam codul - acesta nu era 0000 sau 1234 cum ma asteptam); se aude peste asteptari. Afiseza pe display 4:3 numele apelantului. :)

3. Rc cu navigatie 4:3 nu are "text cability"; asa ca nu pot vedea nume artist / melodie. :)

Link to comment
Share on other sites

Eu am reusit cat de cat; mai fac cateva teste si cand te anunt cand am o procedura clara.

 

Tocmai am venit de la reprezentanta; 2 vesti bune si una proasta;

1. Am setat inchiderea centralizata sa se inchida automat la plecarea de pe loc (15 km/h); usile se deschid automat cand scot cheia din contact.

2. Am reusit sa ma conectez la bluetooth (nu stiam codul - acesta nu era 0000 sau 1234 cum ma asteptam); se aude peste asteptari. Afiseza pe display 4:3 numele apelantului. :)

3. Rc cu navigatie 4:3 nu are "text cability"; asa ca nu pot vedea nume artist / melodie. :)

eu am 16:9 si pe radio imi scrie programul si emisiunea, dar pe interfata nu?

am sau nu text capability?

aici arata cum se folosesc foldere

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

o sa fac poze

 

 

 

montajul dureaza 10 sec, este foarte simplu ( plug & play )

 

coletul contine si un stick de 2 gb

 

se poate schimba folderul ( CD-ul ) ca si la cd changer, are si ID TAG ( afiseaza numele melodiei ) spre deosebire de dension care nu are asa ceva si nici nu poti schimba cd-ul decat cu up sau down la melodii

 

 

daca gresesc sa ma corecteze cineva

Link to comment
Share on other sites

La mine nu afiseaza ID TAG. M-am interesat si la reprezentanta si nu poate din RC. Probabil tu ai de la business in sus.

 

Eu am RC cu navi 4/3 si nu am ID TAG.

 

Si la dension poti sa sari de la un folder la altul sau de la o melodie la alta in cadrul unui folder; La dension coletul nu contine stick.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
vreau sa iau si eu un xcarlink,dar cautand pe "goagal" am vazut o discutie in forumul celor de la VW in care spuneau ca are niste buguri foarte mari...adica se bloca,unele melodii nu le vedea,daca opreai masina fara sa inchizi in prealabil playerul nu mai vedea stiku,etc ca erau multe! stiti ceva legat de asta sa stiu daca merita sau nu banii....
Link to comment
Share on other sites

vreau sa iau si eu un xcarlink,dar cautand pe "goagal" am vazut o discutie in forumul celor de la VW in care spuneau ca are niste buguri foarte mari...adica se bloca,unele melodii nu le vedea,daca opreai masina fara sa inchizi in prealabil playerul nu mai vedea stiku,etc ca erau multe! stiti ceva legat de asta sa stiu daca merita sau nu banii....

 

daca o sa cauti mai mult o sa vezi ca multe modele (xcarlink, bluebird, dmc, etc...)au probleme ciudate(unele deschid usile de nebune...watch out...), mai mult, majoritatea nu functioneaza pe masini cu navigatie, cele mai ok (pe usb)sunt gateway300 si grom, grom are cel mai bun raport calitate/pret

Edited by zeronoo
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Am comandat si eu Grom tot citind recomandarile userului zeronoo dupa o experienta neplacuta cu xcarlink....si azi a venit si l-am si montat....

Vreau sa spun ca diferenta este INCREDIBILA

Poate parea mare diferenta de pret xcarlink-etc/grom dar ca si calitate a sunetului.....e ca si cum ai monta si un amplificator in aceeasi suma....claritate beton....montaj ok din prima fara erori ,probleme de sunet etc.....MERITA SI ULTIMUL BANUT!

Planuiam sa schimb boxele din E46 dar azi m-am razgandit ascultand cum suna basul de la Grom.....si claritate pana aproape de volumul maxim....

zeronoo merci pentru ca ai tot insistat pe diverse topicuri cu Grom-ul :twoup:

 

Singurul minus e ca nu am primit stick de 2 GB...:)...dar aia sa fie paguba :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

stiu ca este un topic vechi insa am si eu cateva intrebari.

am pe masina (E46 2001) un CD BMW Business RDS BP9272 (cel fara MODE). care este diferenta fata de cel cu MODE?

ma intereseaza un Grom, un Desnion, un xcarlink sau orice alta varianta simpla de conectare a ipod-ului.

inteleg ca la sistemele mentionate mai sus comenzile de pe volan vor putea fi folosite. ce ma intereseaza este daca pe ecranul player-ului va aparea artist/melodie si cum se face navigarea prin ipod. are cineva pus vreun astfel de sistem pe CD ca al meu?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Am o intrebare si doresc sa o postez aici pt. a nu deschide un nou topic. Am pe masina mea, un 320d din 200, modulul cu navigatie mica, caseta si magazie de cd-uri plus cd-pt. navigatie in portbagaj (part number 65126910476), as dori sa stiu daca se poate ca, magazia de cd-uri sa citeasca si mp3-uri, si daca da, cum anume.

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.