Jump to content

Tripla priza auto


foxygen

Recommended Posts

Carevasazica E39-le meu are doar o priza si anume cea din fata schimbatorului.

Acu' vreau sa-mi iau o "tripla" si am auzit pe la majoritea care folosesc ca cele cu mai mult de 3 gauri sunt problematice, deoarece scade mai repede puterea bateriei sau ceva de genul asta.

Mie-mi trebe musai una cu 3 si nu stiu ce sa fac!?

Foloseste careva asa ceva, dar cu toate cele 3/4 prizele ocupate si are probleme cu bateria?

Ma gandeam sa iau una cu 2/3 +USB, sa-o pun in torpedou, dar cu firul tras (mascat) de asa natura sa fac naditura (lipire cositorita) la priza de pe bord dar pe dedesupt. Practic las priza normala libera si mai am alte 3 + USB in torpedou alimentate de la ea.

Edited by foxygen
Link to comment
Share on other sites

eu am tripla cumparata de la un hiper de cateva luni. in una am detectorul, in una modulatorul si in una incarcatorul de telefon. pana acum nu am avut probleme cu bateria. tripla are si un fel de martori led care se aprind in functie de cat de mult "halesc" consumatorii.
Link to comment
Share on other sites

Vezi cĂŁ ĂŽn torpedou s-ar putea sĂŁ mai ai o prizĂŁ de alimentare pentru lanterna OEM.

 

Este situatã in partea stângã a torpedoului.

 

Poate tragi de acolo curent pentru priza triplĂŁ.

Da Ciupa, dar nu cred ca arata la fel mufa de la lanterna aia. Daca nu ma insel lanterna e paralepipedica nu cilindrica, deci mufa e dreptunnghiulara si nu cerc... Hai ca studiez problema, ca si asta e o idie cu priza de lanterna.

Link to comment
Share on other sites

eu am tripla cumparata de la un hiper de cateva luni. in una am detectorul, in una modulatorul si in una incarcatorul de telefon. pana acum nu am avut probleme cu bateria. tripla are si un fel de martori led care se aprind in functie de cat de mult "halesc" consumatorii.

Asa e bine, daca nu consuma mai repede bateria cu toate 3 mufele ocupate.

Defapt si la mine cam tot asa o sa fie, detectorul, modulatorul si iPodu' (prin mufa USB a triplei) cu consum continuu. In rest ocazional incarcator telefon si GPS-ul, eventual alte nebunii pentru auto.

Ia zi mai bine cum e cu modulatorul asta ca ma intereseaza si exact pentru asta fac extinderea prizelor. Merge bine asa cu ai multe deviceuri auto pe prize, nu interfereaza?

 

PĂŁi mufa de la lanterna este complet diferitĂŁ.

 

Ideea mea era alta..

Ăn loc sa tragi fire de la brichetĂŁ poĂži trage de la acea prizĂŁ din torpedou.

Am priceput smecheria...

Dar nu stiu cum se comporta in special modulatorul in contextul asta (vezi discutia de mai sus).

Apropo de mufa diferita..., mai ai lanterna BMW, aia nefunctionala? :twoup:

Ma intereseaza exact mufa, ca sa nu mai stau sa improvizez alte nebunii.

Daca e ceva tecem pe PM, ok?!

Link to comment
Share on other sites

Ce pot sa-ti recomand la modulator e sa te uiti la firma. Nu lua mizerii, ca se va auzi mizerabil. Ia ceva de firma.

Merci..., dar din pacate am luat deja. :D

Intradevar nu se aude extraordinat, dar dupa ce am scimbat pe multe fregvente a luat-o mai OK pana la urma.

M-a dezamagit faptul ca la conexiunea cu jac (in speta iPod-ul la mine), deviceul MP3 palyer se manevreaza strict de la butoane lui.

Adicatelea telecomanda aia si butoanele de pe modulator nu mai folosesc decat la schimbarea fregventei si atat in cazul asta.

Daca nu ma insel pentru iPod exista un modulator dasta, iTrip parca se numea...

Ia zi si mie niste modulatoare daste de firma.

 

M-am uitat la mufa de la lanterna din torpedou..., exact ca mata-n calendar. :D

Am sesizat ca culiseaza un "scut" si mai elibereaza inca o gaura pentru alimentare.

E cam nasoala faxa ca nu am vazut partea din spate la lanterna asta. :twoup:

Rog frumos pe cine are sa-mi faca niste poze cu zona de alimentare, adica mufa care intra in priza din torpedou.

Cred ca pana la urma tot la fir tras ajung... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.