Jump to content

Furturi de oglinzi


mark_atmail

Recommended Posts

Pai din cate am auzit la E60 si E65 setul e 1000 de Ron. Imi spuneau baietii carora le-am mai sablat eu oglinzile intr-o vreme. Acuma nu stiu cat de adevarat este.

 

Daca pe Ebay sunt 150 de ron acelea sigur nu sunt de sticla...

 

vanzatorul spunea ca sunt din sticla, acum astept si eu cu nerabdare sa vad ce-mi ajunge la posta :)

 

Mi-au ajuns oglinzile, sunt intradevar din sticla si ca dimensiuni se potrivesc perfect. Ce as putea mentiona este ca suportul cam lasa de dorit (nu este original) iar oglinda de pe dreapta distorsioneaza putin.

La final sunt multumit totusi de sticle si sper sa ma tina cat mai mult :lol: ...astazi le-am dus la userul B 69 TAU si le-am inscriptionat

Link to comment
Share on other sites

Mi-au ajuns oglinzile, sunt intradevar din sticla si ca dimensiuni se potrivesc perfect. Ce as putea mentiona este ca suportul cam lasa de dorit (nu este original) iar oglinda de pe dreapta distorsioneaza putin.

La final sunt multumit totusi de sticle si sper sa ma tina cat mai mult :) ...astazi le-am dus la userul B 69 TAU si le-am inscriptionat

 

 

Bun venit in club ! Sa-mi dai oglinda tu-tzi fatza aia :lol: .... si firele alea de incarcat bateria si cheile alea de scos CD-ul

de be shina... ( Prietenii stiu de ce.... :lol: )

 

 

P.S.

S-a intors doamna Ioana ? :)

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

Mi-au ajuns oglinzile, sunt intradevar din sticla si ca dimensiuni se potrivesc perfect. Ce as putea mentiona este ca suportul cam lasa de dorit (nu este original) iar oglinda de pe dreapta distorsioneaza putin.

La final sunt multumit totusi de sticle si sper sa ma tina cat mai mult :) ...astazi le-am dus la userul B 69 TAU si le-am inscriptionat

 

Bun venit in club ! Sa-mi dai oglinda tu-tzi fatza aia :D .... si firele alea de incarcat bateria si cheile alea de scos CD-ul

de be shina... ( Prietenii stiu de ce.... :lol: )

 

P.S.

S-a intors doamna Ioana ? :)

 

Asta e nebun fratilor :lol: :)

Link to comment
Share on other sites

Hai sa ne denaturam discutia...

Intrebarea ar fi ...

Avem oameni cu oglinzile marcate carora li s-a furat oglinda?

:lol:

Sau mai tre sa pun afis in geam vezi ca am oglinzile marcate ?

:)

 

Am reusit ieri sa imi pun niste oglinzi de la o geamgarie ... pana imi vin cele originale ... bineinteles ca nu la pretul de 600 RON bucata ... :lol:

De la Groza Dan un pret mai mic ...

Daca mai pateste cineva si nu le gaseste imediat il ajut cu mare placere sa isi puna din astea provizorii sa poata circula cu masina ... m-au costat 10 RON si banda dublu adeziv inca 8.

 

Avem.

Dupa ce mi-am inscriptionat oglinzile (care le-am luat pe CASCO de la AB) s-a umblat la ele de cel putin doua ori si nu le-au luat.

A...pretul a 2 oglinzi la AB ar fi fost la data respectiva undeva la 700-750 roni

Concluzia: inscriptionati cu incredere.

Edited by mark_atmail
Link to comment
Share on other sites

da, se fura si oglinzi inscriptionate pt ca daca este prea intuneric hotul nu vede inscriptionarea (alt motiv nu vad), cel mai bun (dar urat) este antifurtul romanesc din bare de metal (sau spite de bicileta), am de 6 ani aproape si nu am avut probleme (inca :) )
Link to comment
Share on other sites

Ce or face cu oglinzile inscriptionate ... nu stiu ...

Cred ca daca va la un BMW oglinzi care nu corespund cu nr ... direct dau tel la politie cu nr masinii pe care am vazut oglinzile.

Si dupa ce ii vor fi confiscate .. sa pofteasca sa mai cumpere oglinzi inscriptionate de la hoti .. si eventual si o amanda .. pentru ca e pasibil de furt ..

Factura sigur nu are pe ele... :)))

Link to comment
Share on other sites

nu te mai grabi sa suni la politie pana nu stii sigur un lucru, eu personal am vazut pe masini oglinzi inscriptionate cu alt numar (parca si @florin83 a avut asa) deoarece intre timp s-a schimbat propietarul si s-a schimbat si nr de inmatriculare, cel mai bine oglinda se inscriptioneaza cu VINul masinii, asa cum au unele masini pe geamuri
Link to comment
Share on other sites

Iti iei masina cu numere noi .. Oricum daca e ceva este numarul vechi al masinii pe carte.

Deci .. oricum poti sa arati asta politistului si dupa ce iti da amenda .. iti da banii inapoi .. :)

Sau ... iti schimbi oglinzile cand iti iei masina . :lol:

Oricum sunt mai putini in situatia lui @florin83 decat a celor care li se fura oglinzile.

Ma rog cine se simte cu musca pe caciula .. nu suna la politie .. da deh ... asta e cand te mananca .. stii cum se zice .. :lol:

Edited by new
Link to comment
Share on other sites

eu zic sa le inscriptionezi si sa speri sa nu ti le fure.

 

mie mi le-au furat odata, le-am inscriptionat si nu mai am probleme. Oricum nu ma intereseaza prea tare ca am casco, problema e de drumuri la militie si la asigurare.

 

mai poti sa iti pui spite de bicicleta, bucati de metal... dar mi se pare o solutie ... "romaneasca"

Link to comment
Share on other sites

pana acum au disparut doua seturi de oglinzi de la 120 si sigla de pe fata de la 135...

 

cu aia ce-or face, frate? ca nu stiu cine si-ar cumpara o sigla julita de la pietricele si praf... oricum, tipic romanesc! :lol: :)

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

las' ca am prins eu doi, pe unu l-am desfigurat in bataie, apoi am chemat politia si l-au saltat... celalalt a apucat sa fuga, apoi s-a intors tarziu in noapte si mi-a dat jos oglinda la M6 cu o caramida.

 

Cel putin asta e banuiala mea, ca e prea mare coincidenta. Deci probabil ca trebuia sa-i impusc direct.

Link to comment
Share on other sites

dap asta e buna ideea ..

Da cel mai bine e: descurajat cumparatul de la acesti indivizi ..

Daca nu mai au piata .. nu se mai fura .. :)

 

Adica dai cu 2-3 milioane in plus la oglinda .. da i-ai dat o data nu de mai multe ori ... :lol:

Edited by new
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Propunca cei care au patit-o, sa zica neaparat si cam pe unde s-a intamplat, ca cei care stau in zona sa fie mai atenti.

Mie cand mi-au disparut oglinzile (zona Titulescu) s-a furat la greu vreo 2 zile pe langa mine si zonele adiacente

Edited by mark_atmail
Link to comment
Share on other sites

mie mi le-au furat de langa parcul regina maria (zona turda). unui prieten cu e70 din aceeasi zona, in aceeasi zi.

 

totusi nu mi se pare deloc relevant. am mai stat acolo inainte si dupa incindent si nu s-a mai intamplat

Edited by cipresu
Link to comment
Share on other sites

pana acum au disparut doua seturi de oglinzi de la 120 si sigla de pe fata de la 135...

 

cu aia ce-or face, frate? ca nu stiu cine si-ar cumpara o sigla julita de la pietricele si praf... oricum, tipic romanesc! :lol: :)

 

si mie oglinzi - 2 seturi la e46, un set la seria 1, nici un set la seria 3 - e92

emblema fata la seria 3 - e92, emblemele de pe roti

senzorii de parcare e46

 

cred ca emblemele alea si le pun la chiloti sa fie niste cocalari veritabili ! sa moara violati de rinoceri - asa merita astia !

Link to comment
Share on other sites

Salutare !

Mi-au fost furate de doua ori oglinzile la 120d, in aceeasi zona (Domenii). In August si Octombrie 2008. Dupa aceea le-am inscriptionat (cu nr. de leasing) si vad ca a trecut un an de cand nu le-au mai luat.

Din ce stiu eu inscriptionarea functioneaza nu pentru ca nu ar cumpara romanii oglinzile inscriptionate ci pentru ca ele nu se vand cu precadere in Romania ci sunt trimise in containere in Vest. Iar acolo chiar nu pot fi vandute daca au fost inscriptionate.

Numai bine !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.