Jump to content

Furturi de oglinzi


mark_atmail

Recommended Posts

buna!

vreau sa va zic ca si mie mi s-a intamplat zilele trecute.Mi-au furat oglinda dreapta de la un seria 1,zona lujerului,unde parcarea este luminata toata noaptea.

Am achizitionat-o de la BMW la un pret de 100 eur.

Sper sa nu mi se mai intample.

Link to comment
Share on other sites

Mie pur si simplu mi-au spart geamul pasager fata si au luat tot ce au gasit in masina(nu aveam nimic la vedere)

Oglinzile insa au ramas intacte...Toate astea fiind intimplate in mijlocul bulavrdului la lumina.

O sa pun folie in geam"Nu am nimic in masina!Rog furati masina nu bucati!"

Link to comment
Share on other sites

buna!

vreau sa va zic ca si mie mi s-a intamplat zilele trecute.Mi-au furat oglinda dreapta de la un seria 1,zona lujerului,unde parcarea este luminata toata noaptea.

Am achizitionat-o de la BMW la un pret de 100 eur.

Sper sa nu mi se mai intample.

 

Tot dreapta!!! sunt maniaci... , simpla sau cu incalzire si heliomata?

 

Despre anvelope runflat te sfatuiesc sa cauti SH pe forum sau la vulcanizari, daca nu vrei sa cumperi de la mhs sau ab la 3.800 (roti complete, eu am cumparat ca nu am avut alternative...dar acum exista N pe forum)

 

Bafta

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Mi-au furat stema BMW (parca 80 ron m-a costat la MHS) oglinda dreapta acum 1 an (300 si ceva tot la MHS - sau 400, nu mai tin minte) iar recent mi-au "sustras" oglinda stanga in piata dorobanti la 2 dupa-amiaza. Am cumparat-o de pe Okazii de la cineva care avea 2 oglinzi noi (stanga dreapta) cu 180 Ron. Mie sincer nu-mi par noi, dar arata bine. Nu prea avea fata de d-ala de le ia, sper sa nu le fi achizitionat suspect. Le-am luat de la el ca data trecuta cand mi-au furat-o a trebuit sa merg la politie si trebuia sa astept o luna investigatiile, etc, drept urmare mi-am cumparat-o singur de la reprezentanta si casco a fost degeaba. Poate scoteam banii e la ei daca insistam mai mult, dar nu am avut timp. Acum e criza si am apelat la ocazii. Daca vrea cineva o oglinda dreapta de seria 1, incalzita, d-aia albastra cu o dunga verticala cam la 1/3 de margine, i-o dau fericit la pretul cu care am achizitionat-o. Sper ca moderatorii sa nu considere "bisnita" ceea ce am scris eu aici dar spun sincer ca nu am citit regulile de postare. Nu aveti idee ce blesteme arunc eu asupra hotilor.
Link to comment
Share on other sites

incredibil, dar azi noapte mi-au furat oglinda dreapta inscriptionata cu laser. zona titulescu.

ce naiba o face cu ea? oare avortonul nu s-a uitat inainte sa puna jegul de gheara pe ea???

ma duc pe anunturi sa vad ce rezolv...

 

pai noaptea nu se mai uita ,,avortonul'' banii sa-i iasa sau mai bine sufletul ................

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Am ramas pentru a treia oara fara oglinzile retrovizoare.

De data asta mi-a luat-o doar pe cea din dreapta. Probabil ca a observat doar dupa aceea ca este inscriptionata si s-a gandit ca nu are sens sa o mai ia si pe cealalta.

Constat ca nici solutia asta cu gravarea nu este 100% de ajutor. Poate a contat si faptul ca oglinda era rabatata si astfel nu a putut observa la timp ca este inscriptionata. I-am spus tot timpul sotiei sa nu le mai rabateze dar ea nu a vrut sa inteleaga.

 

Va rog mult sa ma anuntati daca observati cumva in trafic oglinda dreapta avand gravat nr. B57531. Va multumesc !

 

Cred ca se impune o solutie cu antifurt solid.

 

PS: zona Domenii, str. Av. Popisteanu.

Edited by andrei1302
Link to comment
Share on other sites

si daca ai antifurt tot or sa incerce sa le fure (le sparg tot ca sa merga piata)

Sa fure ce? Niciodata de cand montez antifurturi nu am avut pe cineva sa ramana fara oglinzi sau sa incerce sa le sustraga stii tu ca s-a intamplat asa? Ai patit tu asta?

Este imposibil sa mai scoata oglinda intreaga daca are montat antifurt.

 

 

da stiu

au incercat sa le fure chiar daca avea antifurt si binenteles ca le-au spart

deci tot paguba

Link to comment
Share on other sites

si daca ai antifurt tot or sa incerce sa le fure (le sparg tot ca sa merga piata)

Sa fure ce? Niciodata de cand montez antifurturi nu am avut pe cineva sa ramana fara oglinzi sau sa incerce sa le sustraga stii tu ca s-a intamplat asa? Ai patit tu asta?

Este imposibil sa mai scoata oglinda intreaga daca are montat antifurt.

 

 

da stiu

au incercat sa le fure chiar daca avea antifurt si binenteles ca le-au spart

deci tot paguba

 

Daca oglinda este inscriptionata si cu antifurt nu se mai chinuie sa incerce sa o scoata, De aia de care vorbesti tu nu cred ca era inscriptionata. Recomndarea mea este ca daca le montezi antifurt neaparat sa fie si inscriptionate.

 

stiu si caz cu nesablata si cu sablata

le sparg ca sa fie cerere :)

Link to comment
Share on other sites

si daca ai antifurt tot or sa incerce sa le fure (le sparg tot ca sa merga piata)

Sa fure ce? Niciodata de cand montez antifurturi nu am avut pe cineva sa ramana fara oglinzi sau sa incerce sa le sustraga stii tu ca s-a intamplat asa? Ai patit tu asta?

Este imposibil sa mai scoata oglinda intreaga daca are montat antifurt.

 

mie mi le-au furat avand antifurturile montate.. s-au chinuit ceva cred, dar au reusit....

Link to comment
Share on other sites

Tocmai am trecut pe langa un bmw negru b 10 vok cu o domnisoara destul de stilata :lol: la care am remarcat ca pe oglinda stanga avea nr de olt sablate.

Poate era de la vechiul proprietar,poate nu.

i-am facut o poza dar nu se distinge numarul sablat.

 

foarte tare,nr de buc si pe oglinzi de olt :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.