Jump to content

Bmw 320i e36, upgradat la 328i


roco123

Recommended Posts

  • Replies 448
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:)) E iubit de catre moderatori, e inofensiv :))

Sincer daca as fi moderator nu l-as cenzura pentru ca nu a jignit pe nimeni ci doar are niste pareri contra anumitor lucruri care intradevar sunt duse cateodata la extrem, in rest astai omu orice parere ar avea nu putem decat sa o comentam nu sa-l eliminam ( parerea mea ) .

 

Si eu am avut divergente cu el ca sa zic asa dar asta e , este colegul nostru si trebuie sa-i respectam opiniile.........apropo nu sunt prieten cu el daca asta va trece prin gand :) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ce sa pun... sunt prea mari, nu stiu cu ce sa le tai acum, sa primesc video de la tipa aia si apoi postez.

 

Pentru cei ce nu stiu despre ce vorbea Augustin, era vorba de 3-4 liniute din seara asta, contra unui audi a8, 4.2 benzina, 340 de cai, 430nm, din 2004, masina avea 1815kg in talon.

 

Rezultatele... pai pe 400m, am avut cel putin 1 masina in fata si prima si a doua oara cand ne-am dat. El vine din urma pe a 4-a, dar la 220km/h intra limitarea cica, ca e model de US si ma duc eu...

Nu mi-a venit sa cred... omul are cu 120 de cai si 110nm mai multi ca mine, precum si un motor de 4.2 V8. si doar vreo 300 kg in plus.

 

Ne-am dat si din mers, tot asa... nu mi-a venit sa cred cat de slab poate sa traga un 4.2 de 340 de cai... cum naiba sa ma departez eu pe toata a 2-a si pe toata a 3-a de el?

 

In fine, vor urma si video, cand voi gasi cu ce sa le tai, ca a filmat un prieten vreo 4 minute, fiecare video, trebuie sa-l tai cu ceva apoi sa-l urc sus.

Astept si video filmate de tipa ce era in a8 in dreapta, acolo se vede ce trebuie...

Pana atunci o poza cu bestia ce era sub capota a8-ului.

 

http://img168.imageshack.us/img168/5443/s7303806.jpg

Edited by roco123
Link to comment
Share on other sites

Stiam ca o sa vina de astia ca tine.

Audi era automat.

are in carte 15.3 pe 400m

Eu scot 14.7 daca plec bine.

Fiecare cu parerea lui, insa nu vorbiti aiureli.

 

Ce rahat de mare stiinta e la un automat sa apesi pedala aia? si mama stie.

 

Urmeaza video, fac upload.

Link to comment
Share on other sites

sincer sa fiu...cred ca ala cu audi nu stia sa-i dea talpa

am mers cu o asemenea masina si iti spun sincer ca e avion ,nu se compara cu e36 :twoup:)))

ba nu mai vb daca nu stii si nu ai fost acolo.. eram sigur ca se gaseste sa vina unu cu motive de genu nu stia sa ii dea talpa,avea praf pe motor si chestii de genu sau facut 3 liniute pe 400m si 2 din mers :) sincer si mie imi placea Audi era bestial la toate capitolele..dar si-a luat`o de la super touring :)

Link to comment
Share on other sites

Stiam ca o sa vina de astia ca tine.

Audi era automat.

are in carte 15.3 pe 400m

Eu scot 14.7 daca plec bine.

Fiecare cu parerea lui, insa nu vorbiti aiureli.

 

Ce rahat de mare stiinta e la un automat sa apesi pedala aia? si mama stie.

 

Urmeaza video, fac upload.

"astea ca tine" fac parte din categoria ta sa stii (vorba lunga)

eu nu vb aiureli

si eu am si am avut e36 din 2001 in coa dar nu-mi spune tu mie ca masina ta trage mai bine ca v8-ul...

iti apreciez masina si munca depusa dar totusi e un e36 sa nu uitam :)

Edited by Bogdan15RAM
Link to comment
Share on other sites

audi ala parca avea si mod tip-tronic la cutie, aia inseamna ca putea schimba cum voia, scapand de necazul unei cutii automate ... si indiferent de mod, totul se face fara ambreiaj, devenind doar child-play!

n-are rost sa fim carcotasi ... ca stia, ca nu stia ...

cum i-am explicat si la roco, cred ca diferenta a facut-o curba de putere pe care o au cele 2 masini, la bmw-ul lui roco masina trage pana in decuplare, la audi nu cred ca e asa, si mai mult ca sigur ala a schimbat dupa ce masina nu mai tragea, pierzand asftel timp pretios si implicit distanta.

Link to comment
Share on other sites

Astia ca tine, din categoria aia, care nu cred nici daca vad, stai ca vine video, cand il vezi o sa te impiedici, o sa zici, ca a calcat ala stramb, nu i-a intrat in viteza etc.

Vin eu la Craiova, adu-mi tu un a8 din asta stock, il manc pe 400m.

 

Augustine, ne-am dat atat pe tiptronic, cat si pe automat, diferenta a fost la fel, de fiecare data, si a fost data doar de plecarea mea...

Edited by roco123
Link to comment
Share on other sites

Va rog priviti de la minutul 2:30, nu am avut cu ce sa tai video, si am bagat tot, nepreparat. Eu eram pe banda 2.

 

 

Video e inca in preparare de catre youtube, s-ar putea vedea prost.

Oamenii astia stateau la 500m de start. El a recuperat pe a 4-a ceva, insa nici atunci nu m-a ajuns.

Edited by roco123
Link to comment
Share on other sites

Astia ca tine, din categoria aia, care nu cred nici daca vad, stai ca vine video, cand il vezi o sa te impiedici, o sa zici, ca a calcat ala stramb, nu i-a intrat in viteza etc.

Vin eu la Craiova, adu-mi tu un a8 din asta stock, il manc pe 400m.

 

Augustine, ne-am dat atat pe tiptronic, cat si pe automat, diferenta a fost la fel, de fiecare data, si a fost data doar de plecarea mea...

probabil daca era si useru Bogdan acolo plangea ca si pretena lu ala cu A8 de ciuda :)

Link to comment
Share on other sites

Bogdan15RAM

Nu am scris aici sa-ti demonstrez tie nimic, sau altuia. Nu trebuie sa ma creada nimeni, am adus si video, sa se vada clar ca eram in fata. Pasagera din a8, a filmat si ea, si se vede mult mai clar, cand pun mana pe video, le postez.

Indiferent de ce crezi tu, sau oricine altcineva, a8 ala e o bijuterie de masina, insa eu pe 400m am fost in fata, l-am lasat si manual sa schimbe el si automat si mod sport, cum a vrut.

Daca eu plec bine, il mananc.

Stiu eu asta si cei multi ce au fost acolo, si video nu minte.

Nu are rost sa ma cert cu nimeni, asta a fost si motivul pt care nu stiam daca e bine sa postez, ca sunt din astia ''toma necredinciosul'' ca tine, care vorbesc ca stiu ei, din povesti si din carti.

Te-ai dat cu cu o masina preparata ca a mea? sau te presupui aiurea? Nu e frumos, nu cred ca sunt bogdyy sa-mi faci praf topicul ca tu vezi doamne stii ca nu e asa.

Nu mint de felul meu, nu postez ceva ce altu nu ar crede, daca nu am video, ca dovada, si o sa mai am, mai detaliat.

Nu am crezut nici eu, crezi asta? ca stau asa bine cu monstru ala.

Dar stau, si faptul ca am manuala a spus ce era de spus.

Edited by roco123
Link to comment
Share on other sites

sincer sa fiu...cred ca ala cu audi nu stia sa-i dea talpa

am mers cu o asemenea masina si iti spun sincer ca e avion ,nu se compara cu e36 :) )))

 

Nu vad ce e asa greu de crezut,A8 4.2 quattro face suta in 6,3s(in carte) datorita tractiunii integrale insa dupa 120km/h se cam plafoneaza,este o limuzina 4x4 mare si greoaie.

Iar 0-200 scoate pe undeva pe la 24-25s timp apropiat cu al unui 325i.

Link to comment
Share on other sites

Deci eu zic ca e fake... cameramanul a filmat 2 masini parcate una mai in fata si alta mai in spate si a miscat de camera ca sa imprime miscarea aparenta a bolizilor :)

 

 

roco de-astea faci???

 

 

P.S. este doar o gluma si trebuie sa o iei ca atare, facem doar haz de necaz(ul celui cu audi)

 

iar pentru toti carcotasii care nu cred ca e posibil, pot confirma ca si roco a fost sigur ca pierde, inainte de a se da. nimeni nu contrazice ca audi ala nu merge bine sau ceva ... dar nu a fost facuta pentru performante sportive, a fost gandita si facuta pentru confort, lux si prestigiu. pe cand masina lui roco e o limuzina touring cu un motor gandit, si ulterior modificat si imbunatatit pentru performanta!!! si 2.8u lui rocco trage fenomenal!

Edited by Ovidiu Augustin
Link to comment
Share on other sites

Bravo, nici eu nu credeam ca poti sa ai pretentii cu un 4.2 , am mers ceva vreme cu un a8 4.2 dar modelul din 98 de 300 de cai si nu credeam vreodata ca are adversar in vreo pisicuta in afara de M3
Link to comment
Share on other sites

Bravo, nici eu nu credeam ca poti sa ai pretentii cu un 4.2 , am mers ceva vreme cu un a8 4.2 dar modelul din 98 de 300 de cai si nu credeam vreodata ca are adversar in vreo pisicuta in afara de M3

Nici eu nu credeam, chiar deloc, nu sunt genu sa ma umflu aiurea, totusi vorbim de un a8 4.2 si motorul ala cred ca a fost pus si pe s6, cum avea razvan gavan. Fiindca are 340 de cai...

:)

Nu e masina de liniute a8, vorba lui MAS, daca avea motoru asta pe a4, nici stopurile nu i le mai vedeam.

Link to comment
Share on other sites

Era tarziu, am asteptat destul de mult pana nu era nicio masina in fata, sau in spate.

Ar fi ceva sa avem un circuit sa ne dam cand ne mai ia damblaua. Dar nu avem... :)

 

Soseaua era cu 2 benzi dus, 2 benzi intors, delimitate de stalpi de plastic.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.