Jump to content

led bord afisaz senzor placute frana


Recommended Posts

deci chiar nimeni nu are?????....am desfacut bordul...cel care a avut masina inainte a dezlipit ledul de pe cablaj...mie imi trebuie ledul...si pe urma vedem ce alte probleme mai sunt..:) Edited by Acelover
Link to comment
Share on other sites

E un led obisnuit...il gasesti la dioda...sau cum s-o mai numi acum magazinul ala....nu e un led special...numai sa fie rosu...si te uiti la celelalte sa fie aceeasi dimensiune...adica sa nu bagi led jumbo cand el trebuie sa fie de 3 mm....succes...

Vezi ca ca ledurile au polaritate...e posibil sa fie desenat pe cablaj....sau facut un semn unde trebuie sa fie montat +-ul...

Link to comment
Share on other sites

E un led obisnuit...il gasesti la dioda...sau cum s-o mai numi acum magazinul ala....nu e un led special...numai sa fie rosu...si te uiti la celelalte sa fie aceeasi dimensiune...adica sa nu bagi led jumbo cand el trebuie sa fie de 3 mm....succes...

Vezi ca ca ledurile au polaritate...e posibil sa fie desenat pe cablaj....sau facut un semn unde trebuie sa fie montat +-ul...

pai trebuie sa aibe un nume intrun fel un cod...sa semene la fel...pot semana si sa stric smecheria...:)

Link to comment
Share on other sites

aaa..la roata de pe stanga fatza senzorul nu mai este prins...placutzele arata bine ...are cleme in care se prinde sau sunt uzate placutzele de nu-l mai tine??? merci

 

pai el are un fel de fagas in care intra, numai ca cel mai probabil l-ai agatat cu ceva si s-a rupt. trebuie sa dai roata jos si sa vezi exact ce e acolo. oricum un senzor nu e scump.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

salutare. am schimbat si eu ieri discurile + placutele pe spate la E90-ul meu. senzorul nu a fost nevoie pt ca nu se aprinsese ledul in bord si placutele mai aveau putina "carne".

eu am resetat cu metoda asta intervalul de km pt placute spate si deodata a inceput sa-mi zica sa schimb urgent placutele la un service BMW. si in loc sa-mi afiseze un nr de km pt placute spate imi afiseaza niste liniute(------).

pana sa resetez eu asta de la mecanic pana acasa nu mi s-a aprins in bord ledul pt placute(este acelasi cu cel de frana de mana).

stie cineva cum pot reseta fara sa ma duc la BMW?

senzorul este la locul lui, am bagat mana acolo si totul este in regula.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.