Jump to content

My Little Friend...


vim78

Recommended Posts

Aceasta este masina mea din vara. Desi am stat 1 luna in Germania si am tot cautat culoarea mea preferata la BMW, topasblau, nu am gasit ceva de care sa fiu multumit tehnic si optic. Dupa jumate de an cu ea, pot sa spun ca nu ma mai deranjeaza chiar asa tare culoarea si imi place f mult masina si mai ales cum se conduce si cum se simte pe sosea. Masina a fost f bine intretinuta de primul proprietar. Am luat-o la 141.000km si acum are 150.000km.

 

E46 320i

fabricatie 05/2000

post-8604-1226013480_thumb.jpg

post-8604-1226013499_thumb.jpg

post-8604-1226013516_thumb.jpg

post-8604-1226013533_thumb.jpg

post-8604-1226013554_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Multumesc de urari!

Interiorul este alcantara/textil negru, inclusiv stalpi, plafon, etc... dar din cauza blitzului de la aparat pare cam gri in poze si obosit desi nu este.

Cu exceptia lateralei de la sezut sofer, unde s-a scamosat alcantara si nu arata bine, restul arata surprinzator de bine.

post-8604-1226075242_thumb.jpg

post-8604-1226075256_thumb.jpg

post-8604-1226075269_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Multumesc de urari!

Interiorul este alcantara/textil negru, inclusiv stalpi, plafon, etc... dar din cauza blitzului de la aparat pare cam gri in poze si obosit desi nu este.

Cu exceptia lateralei de la sezut sofer, unde s-a scamosat alcantara si nu arata bine, restul arata surprinzator de bine.

 

 

ia un aparat de ras si barbiereste fin unde s-a scamosat

Link to comment
Share on other sites

ia un aparat de ras si barbiereste fin unde s-a scamosat

 

ms de sfat armin, am incercat acum si nu este un rezultat chiar spectaculos. Este o imbunatatire, dar nu chiar asa mare cum am sperat. Am comandat niste mostre de alcantara din US si cred ca cea mai buna solutie este sa merg la un tapiser, croitor sa imi inlocuiasca bucatile respective de materiale. Sa inlocuiesc husele cu totul, cel putin la interiorul meu nu se merita.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Multumesc de urari.

Initial plecasem dupa 318i dar dupa ce am condus unul acolo (118cp) am fost dezamagit si pana la urma am luat cu 2 cilindri in plus <_<

Masina da, a fost intretinuta de fostul proprietar in Germania, se vede asta si interior si exterior. M-am tiganit cu neamtul de la 9300 la 8500.

Din pacate nu imi permit sa tin 2 masini in fata blocului si probabil ca voi mai vinde de pe ea si o sa o las in familie, tatalui meu.

Eu temporar, fortat de imprejurari, ma orientez spre un diesel automatik, de la alta marca.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Multumesc de urari.

Initial plecasem dupa 318i dar dupa ce am condus unul acolo (118cp) am fost dezamagit si pana la urma am luat cu 2 cilindri in plus <_<

Masina da, a fost intretinuta de fostul proprietar in Germania, se vede asta si interior si exterior. M-am tiganit cu neamtul de la 9300 la 8500.

Din pacate nu imi permit sa tin 2 masini in fata blocului si probabil ca voi mai vinde de pe ea si o sa o las in familie, tatalui meu.

Eu temporar, fortat de imprejurari, ma orientez spre un diesel automatik, de la alta marca.

 

Pacat , este super masina !

Totusi daca vinzi de pe ea .... o sa te taut :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.