Jump to content

problema E39?


FanBmw85

Recommended Posts

de vreo 1 sapt am inceput sa aud un sunet ciudat la roata fata la pasager . atunci cand franez se aude ca si cum placuta este pe duca. m-am uitat pe la ea si intr-adevar fata de cele de pe spate sunt cam varza.... totusi nu trebuie sa se aprinda in bord un bec ceva pentru placute? ca doar stiu ca exista senzor la ele.ma insel ?

ce sa fac? sa astept sa se aprinda becu daca se va aprinde sau sa le schimb cat mai repede? zgomotul nu e foarte pronuntat....nici nu se aude daca nu deschid geamu din partea pasagerului..

mai am o problema si sper ca asta sa se traga tot de la placute.... la o viteza mai mare sa zic peste 130 atunci cand franez mai brusc se aude un huruit ... de la ce-ar putea fi ? stiu insa nu este normal sa se auda asa la franare.....

placutele care ar fi mai bune ? ce ma sfatuiti sa iau ? cam cat costa? (pe fata ma intereseaza )

multumesc

Link to comment
Share on other sites

Schimba-le, altfel o sa schimbi si discurile.

Placutele originale isi merita toti banii.

 

 

iti dai seama ca o sa le schimb... dar ma asteptam totusi sa fiu atentionat cand sa le schimb... .. ca am inceput sa aud din intamplare cand am lasat geamu jos din partea pasagerului. nu e normal. totusi m-a costat ceva bani masina asta ... si vreau sa-mi arate cand sa le schimb :)) ca asa imi luam tico :)

 

iar problema cu franarea la viteza mai mare ? huruitul acela de care vorbeam ? tot de la placute o fi ?

Edited by FanBmw85
Link to comment
Share on other sites

Schimba-le, altfel o sa schimbi si discurile.

Placutele originale isi merita toti banii.

 

 

iti dai seama ca o sa le schimb... dar ma asteptam totusi sa fiu atentionat cand sa le schimb... .. ca am inceput sa aud din intamplare cand am lasat geamu jos din partea pasagerului. nu e normal. totusi m-a costat ceva bani masina asta ... si vreau sa-mi arate cand sa le schimb :)) ca asa imi luam tico :)

 

iar problema cu franarea la viteza mai mare ? huruitul acela de care vorbeam ? tot de la placute o fi ?

 

Uneori placutele se tocesc inegal si se aprinde becul prea tarziu, dupa ce discurile s-au stricat.Nici BMW-urile nu sunt perfecte, unii au pretentii prea mari de la marca asta. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.