Jump to content

E90/E91-mici secrete


IulianC

Recommended Posts

In cazul CD-ului titlul si artistul nu apar decat daca CD-ul este inregistrat in format CD-text.

Asta nu e doar pentru audio cd? Adica nu pot sa scriu un cd cu mp3-uri (deja nu mai e audio CD, e data CD) care sa aiba si Cd-Text, nu? Sau daca da, cu ce program?

eu le fac normal data CD cum spui și tu cu mp3-uri și apare la toate melodiile denumirea.nu e nevoie de niciun program ĂŽn afarĂŁ de nero.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Am un e90 cu xenoane adaptive si angel eyes, navi mare,Senzori lumini etc...

As dori ca atunci cand am luminile pe automat sa stea arpinse decat angel eyes si seara cand simte ca se intuneca sa se aprinda si xenon-ul. Am ceva obtiune du daylight in i-Drie dar daca o dezactivez raman toate becurile stinse ziua cand e pe automat.

Mersi!

Link to comment
Share on other sites

Pai daytime running lights e altceva.Ziua cand pui pozitia pe on cerculetele sunt luminate mai tare iar cand aprinzi faza scurta lumina de la cerculete scade din intensitate.

In fine eu vreau sa fie pe automat ziua cerculetele decat iar seara si cerculetele si xenon-ul.

Asta se poate:D?

Edited by dvally
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

In fine eu vreau sa fie pe automat ziua cerculetele decat iar seara si cerculetele si xenon-ul.

Asta se poate:D?

Da,la mine asa e :)

 

La E92 daca apesi de 2 ori pe butonul pt deschidere de pe telecomanda,cand deschizi usa se lasa geamul pana la jumate pentru a usura accesul in masina

Foarte util.. :)

Link to comment
Share on other sites

In fine eu vreau sa fie pe automat ziua cerculetele decat iar seara si cerculetele si xenon-ul.

Asta se poate:D?

Da,la mine asa e :)

 

La E92 daca apesi de 2 ori pe butonul pt deschidere de pe telecomanda,cand deschizi usa se lasa geamul pana la jumate pentru a usura accesul in masina

Foarte util.. :)

De ce daca se lasa geamul pana la jumatate se usureaza accesul in masina? De obicei accesul se face cu usa deschisa, si nu pe geam.

Link to comment
Share on other sites

De ce daca se lasa geamul pana la jumatate se usureaza accesul in masina? De obicei accesul se face cu usa deschisa, si nu pe geam.

 

Pt ca usa nu are rama , si e mai mare decat la sedan , te poti strecura mai usor in masina daca e geamul lasat . Trebuie sa incerci ca sa intelegi exact , dar cred ca ai priceput . Mai ales in spatii inguste , intre masini e f util

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Am priceput acum :)

Asta e singurul dezavantaj la coupe, ca are usa mai lunga si la parcari intre 2 masini cu spatiu mic ramas dupa parcare e mai greu cu accesul, dar cu geamul lasat jumatate te poti strecura mai usor.

Edited by IulianC
Link to comment
Share on other sites

De ce daca se lasa geamul pana la jumatate se usureaza accesul in masina? De obicei accesul se face cu usa deschisa, si nu pe geam.

E usa lunga si geamult f curbat :)

 

sa vedeti cum e sa intrii pe geam in masina, cand se gaseste cate un destept sa parcheze la 30 de cm de tine ...

 

 

Asa e si daca ai trapa si ea se inchide sau deschide.

E valabil si pentru oglinzi, cine are optiunea :).

 

eu am optiunea de a rabata oglinzile electric, dar nu mi se inchid cand tin din cheie ... trebuie activata din calculator ?? nu ma deranjeaza ca mereu inchid oglinzile seara din buton.

Link to comment
Share on other sites

eu am optiunea de a rabata oglinzile electric, dar nu mi se inchid cand tin din cheie ... trebuie activata din calculator ?? nu ma deranjeaza ca mereu inchid oglinzile seara din buton.

 

se inchid la a doua apasare mai lunga . Incearca si asa .

Link to comment
Share on other sites

La mine merg din prima apasare de buton doar ca trebuie sa tin mai mult apasat.

Nu am optiune pentru oglinzi in meniul idrive si l-am butonat mult.

 

eu am optiunea de a rabata oglinzile electric, dar nu mi se inchid cand tin din cheie ... trebuie activata din calculator ?? nu ma deranjeaza ca mereu inchid oglinzile seara din buton.

Probabil ca depinde de programul national pentru care este facuta masina, altfel nu imi explic cum masina mea E90, 2005 are optiunea din cheie si e92-ul presupun mult mai nou a lui oSerX nu are; cred ca e luat din Ro, nu-i asa ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.