Jump to content

Torpedo E36


Cristi B

Recommended Posts

Nu mi se inchide cum trebuie torpedoul, adica: ramane prins in incuietoare, dar nu "merge" pana la capat, ii lipsesc vreo 15mm pana sa stea lipit de restul bordului. Am observat ca a fost umblat la el, probabil pt schimbarea microfiltrului. Mai a avut cineva probleme cu el? Vreau sa inteleg cum e prinsa toata smecheria. Ma gandesc ca poate lipsesc niste suruburi de pe undeva sau poate e dusa doar incuietoarea. Se poate schimba doar incuietoarea? Multumesc!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Am observat si eu problema asta. Dar cred ca e mai degraba plasticul prea slab si s-a deformat la capete. Nu am vazut ce pot sa fac, in schimb am avut un greier in tija care face contactul becului din bord. Era tija de plastic in carcasa de plastic, am invelit tija intr-un strat de banda adeziva din hartie si e ok acum.
Link to comment
Share on other sites

Nu mi se inchide cum trebuie torpedoul, adica: ramane prins in incuietoare, dar nu "merge" pana la capat, ii lipsesc vreo 15mm pana sa stea lipit de restul bordului. Am observat ca a fost umblat la el, probabil pt schimbarea microfiltrului. Mai a avut cineva probleme cu el? Vreau sa inteleg cum e prinsa toata smecheria. Ma gandesc ca poate lipsesc niste suruburi de pe undeva sau poate e dusa doar incuietoarea. Se poate schimba doar incuietoarea? Multumesc!

 

nu cred ca are legatura cu faptul ca s-a scos pt schimbarea filtrului de polen. Eu l-am desfacut de 2 ori. Statea putin desfacut inainte, asa sta si acum. E o problema destul de frecventa.

Link to comment
Share on other sites

E din balamale....balamalele sunt reglabile...au niste piulite fluture si de acolo se regleaza

Plus ca ai un reglaj si la sistemul de inchidere al torpedoului.....fie la carlig, fie la inchidere... :)

Edited by iulian518i
Link to comment
Share on other sites

Greu de descris...usor de facut...

Nu te supara...dar nu pot descrie balamalele sau sistemul de desurubare...poate la fac poze la ale mele...ca au acelasi principiu...

Scuze, am gresit, nu au piulite fluture, au niste cleme gen clipsuri care intr-o pozitie sunt deschise si in alta sunt inchise rigid tinand balamalele pe capacul torpedoului...

Dincoace, la incuietoare....trebuie slabite piulitele care tin incuietoarea, aceasta culisand in sus sau in jos in functie de strangerea pe care o vreti...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.