Jump to content

Ajutor Nokia 6310i si un Car kit cu tot cu comenzi pe volan


dannymix

Recommended Posts

Salutare,

 

Am un BMW E46 2004 (320 D) cu Car kitul de la mama ei Nokia 6310i ... Comenzi pentru telefon pe volan ... Locul la cotiera pentru telefon etc etc tot tambalaul ...

 

Intr-un sfarsit am reusit sa pun mana pe un nokia 6310i ... Am pus pe masina se incarca telefonul de la cotiera insa nu functioneaza pe boxele masinii ... Am cautat prin manual cum se instaleaza telefonul pe carkit ... Am activat handsfree etc etc dar nimic ... cand suna suna doar la el ...

 

Cum se face sa mearga cu raspuns de la volan cu vorbit pe microfonul masinii si in boxe ? Ce setari trebuiesc pe telefon si ce setari la masina ?

 

Multumesc mult anticipat ...

Link to comment
Share on other sites

si eu am un carkit de nokia 6310i pe masina, dar nu e in cotiera ci montat pe bord. instalatia e complet separata de boxele masinii, nu acolo se aude ci intr-un difuzor separat amplasat undeva sub torpedou. microfonul deasemenea e tras la oglinda, masina nu are microfonul ei. la mine mai exista un modul in spatele torpedoului, practic unitatea de comanda, care e legata si la cd-player. de aceea cand suna cineva opreste automat muzica, insa nu se aude in boxele masinii ci in acel difuzor dedicat.
Link to comment
Share on other sites

s-a rezolvat o parte ... din problema ... vede masina telefonul in sensul ca insa nu pot conecta pana la capat pentru ca nu am psskey-ul de la Bluetooth masinii ...

 

Poate mai ajuta de cineva ...

 

Cu cheia in contact ... si bluetooth activat pe telefon si introdus in cotiera ...

 

Se tine apasat butonul de conectare cel de langa frana de mana ... 3 secunde ...

 

Cu butonul apasat se pune contactul si dupa inca 3 secunde se da drumul la buton ....

 

La CD apare conexiunea si pe telefon apara la devices found masina ...

 

Se da conect si iti cere passkey-ul masinii insa aici m-am blocat fiindca am pierdut acel cartonas ...

 

Din cate am inteles de la cunoscatorii mai este pe undeva in masina acel pass key insa pentru 320 nu stiu exact locul unde se mai afla tiparit acel pass key ... la un x5 l-am gasit in portbagaj la roata de rezerva ... cum te uiti la ea in stanga ...

Daca are cineva vreo idee cum gasesc BT Passkey pentru un 320D 2004 la care am pierdut cartonul ... dau o bere si raman recunoscator ... Cum pot recupera acel cod de 4 cifre ... BT Bluetooth Pass Key ?

Link to comment
Share on other sites

Guest curcubeulalb

Si io am aceeasi problema nu l am gasit.....incerca la magazia de CD-uri,desfa ttot si vezi undeva pe acolo din cate am cautat io sau sub cotiera o desfaci f usor pana la tabla aproape si poate ai noroc...bafta

 

 

s-a rezolvat o parte ... din problema ... vede masina telefonul in sensul ca insa nu pot conecta pana la capat pentru ca nu am psskey-ul de la Bluetooth masinii ...

 

Poate mai ajuta de cineva ...

 

Cu cheia in contact ... si bluetooth activat pe telefon si introdus in cotiera ...

 

Se tine apasat butonul de conectare cel de langa frana de mana ... 3 secunde ...

 

Cu butonul apasat se pune contactul si dupa inca 3 secunde se da drumul la buton ....

 

La CD apare conexiunea si pe telefon apara la devices found masina ...

 

Se da conect si iti cere passkey-ul masinii insa aici m-am blocat fiindca am pierdut acel cartonas ...

 

Din cate am inteles de la cunoscatorii mai este pe undeva in masina acel pass key insa pentru 320 nu stiu exact locul unde se mai afla tiparit acel pass key ... la un x5 l-am gasit in portbagaj la roata de rezerva ... cum te uiti la ea in stanga ...

Daca are cineva vreo idee cum gasesc BT Passkey pentru un 320D 2004 la care am pierdut cartonul ... dau o bere si raman recunoscator ... Cum pot recupera acel cod de 4 cifre ... BT Bluetooth Pass Key ?

Link to comment
Share on other sites

salut......idea este urmatoarea.......pass pt carkit al gasesti in manualul masinii . exemplu la mine este 456 /e90, la fel ca tine am un kit pt 6310i dar nu-l folosesc , folosesc doar bluetoth-ul la aproape orice telefon..........deci verifica cartea masini sau daca nu ai vezi un alt manual de la cineva

o zi buna in continuare si bafta

Link to comment
Share on other sites

Daca masina are bluetooth nu ar trebui sa se conecteze orice telefon cu bluetooth?doar telefonul ce ii in cotiera se poate conecta?Eu de exemplu in cotiera am kit pt siemens s60.unde mai gasesc asa ceva?normal ar fi sa se poata conecta orice telefon prin bluetooth.eu nu am putut sa il activez pe al meu.nokia e51
Link to comment
Share on other sites

Daca masina are bluetooth nu ar trebui sa se conecteze orice telefon cu bluetooth?doar telefonul ce ii in cotiera se poate conecta?Eu de exemplu in cotiera am kit pt siemens s60.unde mai gasesc asa ceva?normal ar fi sa se poata conecta orice telefon prin bluetooth.eu nu am putut sa il activez pe al meu.nokia e51

 

Vezi ca exista pe un alt topic lista cu telefoane compatibile ptr. fiecare model in parte.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.