Jump to content

Dezmembrez 525i e34 Touring 1994


Recommended Posts

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Volanul e in 3 spite? OBD-ul e ca al meu.

Aia cu blocantul era pt colegul Vali care vad ca face colectie. :)

volanul nu e in 3 spite..este ca al tau. OBDul til fac cadou. Vali am inteles ca are probleme cu blocantul lui..dasta il vrea pasta.

Link to comment
Share on other sites

salut , ma intereseaza si pe mine daca ai cumva maciuca de schimbator ,as dori sa stiu modelul ,pret si ceva poza daca se poate .ms mult .

numai e maciuca de la schimbator.

 

salut cit ceri pe compresorul de ac si daca functioneaza bine, am mai luat unul si dupa o zi de functionare curgea uleiul din el

merci

numai este compresorul.

Link to comment
Share on other sites

salut , ma intereseaza si pe mine daca ai cumva maciuca de schimbator ,as dori sa stiu modelul ,pret si ceva poza daca se poate .ms mult .

numai e maciuca de la schimbator.

 

salut cit ceri pe compresorul de ac si daca functioneaza bine, am mai luat unul si dupa o zi de functionare curgea uleiul din el

merci

numai este compresorul.

ok

Link to comment
Share on other sites

Off topic: Matale esti colectionat de autoblocante??

 

Off topic: Mi s-a intamplat ceva la ala, am fost prin octombrie in teste cu masina pe A2 dupa ce schimbasem capete de bara si facusem geometria si luasem gume noi pe fata, sa vad cum sta la viteza maxima, am mers constant 220 ceva timp, mergea si mai mult, dar n-am avut chef sa-i dau ca nu mai mersesem decat maxim 200 pana atunci si in general viteza de croaziera e 160, 180 pe unde se poate. la 220 mergea drept fara sa tin mana pe volan.

 

problema a fost ca exact cand m-am intors de pe autostrada (am fost pana la fundulea si inapoi) au inceput sa se auda zgomote ciudate de pe sub masina. rezultatul: capatul cardanului dinspre diferential belit, si un huruit la rulare care cred ca vine din diferential. cardanul l-am reparat, huruitul a ramas.. nu stiu exact ce are, suna a rulment stricat, deci s-ar putea sa fie rulmentii lui si el inauntru sa nu aiba nimic.. nu-mi dau seama.. chiar eram in dubii ce sa fac cu el, cand am vazut anuntul aici ca se vinde altul :)

 

On topic: clanta de la usa dreapta fata si ornamentul ei ? astea din poza adica..

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ulei necorespunzator in diferential. De aia probabil se recomanda uleiul ala ciudat de diferential cu plaja aia mare, 75w140. Acel 140 e recomandat pt temperaturi f ridicate. Posibil autoblocantele sa se incinga mai tare decat unul open si poate de aici necesitatea acestui ulei multigrad. Din pacate nu am avut ocazia sa vad unul desfacut sa-mi dau seama ce-l face mai sensibil fata de unul open. Bafta!
Link to comment
Share on other sites

Ulei necorespunzator in diferential. De aia probabil se recomanda uleiul ala ciudat de diferential cu plaja aia mare, 75w140. Acel 140 e recomandat pt temperaturi f ridicate. Posibil autoblocantele sa se incinga mai tare decat unul open si poate de aici necesitatea acestui ulei multigrad. Din pacate nu am avut ocazia sa vad unul desfacut sa-mi dau seama ce-l face mai sensibil fata de unul open. Bafta!

 

Pai am avut 80w90 vreo 100 de km dupa care l-am schimbat repede cu cel corespunzator, 75w140, cu care am mers 5000km.

Link to comment
Share on other sites

Ma intereseaza supapa de reglaj mers in gol/relanti, sunt 2 modele pe mine ma intereseaza modelul cu codul 0280140573 , cel cu 2 pini in mufa de conectare, cel cu 3 pini nu se potriveste

unde se afla supapa? motorul cu anexe numai este...

 

Eu nu prea ma pricep deloc, Piesa asta vine sub furtunul ala gros rau cu striatii pe el care e prins cu un colier, se gaseste pe la toate masinile, cred ca e de la admisie

Link to comment
Share on other sites

Ma intereseaza supapa de reglaj mers in gol/relanti, sunt 2 modele pe mine ma intereseaza modelul cu codul 0280140573 , cel cu 2 pini in mufa de conectare, cel cu 3 pini nu se potriveste

unde se afla supapa? motorul cu anexe numai este...

 

Eu nu prea ma pricep deloc, Piesa asta vine sub furtunul ala gros rau cu striatii pe el care e prins cu un colier, se gaseste pe la toate masinile, cred ca e de la admisie

motorul sa dat cu tot cu anexe..numai am piesa asta.

Link to comment
Share on other sites

Un pret volan? E model in 4 spite facelift?

este cu 4 spite cu SRS Airbag imbracat in piele...dar nu prea arta foarte bine...in partea superioara pielea e cam roasa...nu se vede..dar se simte la mana destul de bine.

Si pret?

Volanul numai ese complet. Numai are declansatorul de la airbag (arbagul este intreg, inclusiv capacul). L-am sacrificat in numele stiintei :)) l-a desfacut un prieten sa vada ce are in el :)) til dau pe un pachet de kent8.

Link to comment
Share on other sites

Dap, numai butucul de la portiera sofer fara tot mecanismul din usa.

Daca nu se poate fara asta e :)

Deci nici o sansa sa vinzi unul ? :)

nu stiu la ce te referi...butucul este cel in care bagi cheia sa deschizi sau sa incui usa. daca iti dau butuc..ar trebui sati dau si cheie. as putea sati dau de la masina mea..pt k eu le schimb.

uitete pe www.realoem.com si eventual zimi exact ce vrei.

Link to comment
Share on other sites

Ma refer la butuc (cel in care bag cheia). http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=41&fg=40

 

Piesa 3

 

Spune-mi un pret te rog butuc cu tot cu cheie si doar butuc fara cheie :)

 

Te intreb de pretul fara cheie pt ca am vorbit la un magazin de chei si este posibil sa aseza dintisorii din

butuc dupa modelul de la cheia mea.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.