Jump to content

update soft e60


Recommended Posts

trebuie sa fac un update de soft la e60 si vreau sa imi spuneti cam ce ar trebuie sa mentionez sa imi modifice, am vb cu baietii de acolo si mi-au zis sa le aduc aminte cand vin cu masina.

vreau sa imi schimbe limba la comenzile vocale. ce altceva ar trebuie sa mentionez. stiu ca in germania fac update la absolut tot, la noi e mai greu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
Te costa separat in service updateul si daca da, cat? Cat timp dureaza?

Salut,

Ca durata iti pot spuna ca la mine a durat 2zile "resoftare"(am dus masina la service la ora 11, trebuia sa o iau la 17.00 dar a avut eroare la resoftare si am luata a 2zi la 11.00) ca costuri nu pot sa iti spun pt.ca am facut sia altele la ia.Dupa resoftare meniul si comenzile vocale sunt in engleza.

 

Bafta

Link to comment
Share on other sites

trebuie sa fac un update de soft la e60 si vreau sa imi spuneti cam ce ar trebuie sa mentionez sa imi modifice, am vb cu baietii de acolo si mi-au zis sa le aduc aminte cand vin cu masina.

vreau sa imi schimbe limba la comenzile vocale. ce altceva ar trebuie sa mentionez. stiu ca in germania fac update la absolut tot, la noi e mai greu.

 

ai updatat??? a mers totul bine???

Link to comment
Share on other sites

am vrut si eu sa resoftez , mai mult pt ca sa-mi citeasca si mp3-uri , dar am itneles ca exista posibilitatea sa-ti cada anumite module care nu sunt deloc ieftine ... si AB nu isi asuma posibilele buleli .... costa in jur de 2-3 milioane si dureaza ceva , pentru ca trebuie sa aibe sursa de curent , dar si un fel de ups , in caz de cadere de tensiune sau etc ... sa nu se strice ceva ...

 

in general cade cd-ul sau blocul de lumini , asta iti spun ca am discutat cu cineva care lucreaza acolo si nu prea m-a sfatuit sa fac ...

 

eu sunt mai sceptic :)

Link to comment
Share on other sites

la cluj pot recomanda un service, ptr 50 de euro fac upgrade la softurile masinii, e46 si e39 sigur, dar tinand cont ca au tester original si update la soft lunar, banuiesc ca fac si la modele mai noi.

 

PS: la e39 a durat 30-45 de minute, cand duc masina in service ptr inlocuirea bujiei la webasto fac si eu upgrade la toate softurile de pe masina

Link to comment
Share on other sites

la cluj pot recomanda un service, ptr 50 de euro fac upgrade la softurile masinii, e46 si e39 sigur, dar tinand cont ca au tester original si update la soft lunar, banuiesc ca fac si la modele mai noi.

 

PS: la e39 a durat 30-45 de minute, cand duc masina in service ptr inlocuirea bujiei la webasto fac si eu upgrade la toate softurile de pe masina

 

eu ma E60 si-mi merg mp3-urile deci cred ca are update la soft???la ce se mai paote face update si la ce te ajuta???oare se poate face din update de soft sa se aprinda sprancenele la faruri ca mie nu mi se aprind??unde-i servicul asta si daca poti sa-mi dai un numar de telefon...ms mult

Link to comment
Share on other sites

iti dau nr de telefon pe privat, daca nu sunt probleme tehnice la sprancene.. sigur se aprind din soft... detalii poti cere la cei de la service...

 

Iti dau nr de tel la sefu de acolo, si vb cu ala si faceti o programare cu omul care se ocupa de asa ceva, sunt foarte aglomerati, dar isi dau silinta, deci daca suni la 12 si te roaga sa suni la 15-16 ptr a stabili programarea, nu e nimic personal.

Link to comment
Share on other sites

Si pe mine ma batea gandul sa-mi fac update de soft si inca ma mai bate. Numai ca, dupa ce am vorbit cu un domn de la MHS Motors, parca nu mi-as mai face. Masinile mai vechi, care nu au mai avut update de soft facut pana acum s-ar putea sa aiba o problema. Dupa cum zicea si xfil3s, exista riscul sa-ti pice anumite module, mai exact, ceva legat de CD, Radio, etc. Daca faci update, dupa o sa-ti citeaca mp3, se vor schimba colorile in iDrive, vei putea viziona filme in caz ca ai DVD, oglinzile se vor strange cand apesi pe Lock, etc. :)

 

P.S: shtefu1, pana la urma ai facut update-ul de soft ? :)

Link to comment
Share on other sites

Merg filme pe dvd la navi prof cu ultimul update ? Am auzit ceva ca se lucreaza la aceasta optiune acum ceva timp dar de atunci pauza . Eu am facut update la Ab anul trecut si nu am avut nici un fel de problema si nici nu mi-a zis nimeni ca ar fi riscuri ( nu imi mergeau sprncenele si vroiam mp3 ) ..
Link to comment
Share on other sites

Merg filme pe dvd la navi prof cu ultimul update ? Am auzit ceva ca se lucreaza la aceasta optiune acum ceva timp dar de atunci pauza . Eu am facut update la Ab anul trecut si nu am avut nici un fel de problema si nici nu mi-a zis nimeni ca ar fi riscuri ( nu imi mergeau sprncenele si vroiam mp3 ) ..

 

si dupa update ti-ai mers sprancenele si mp3-urile???ce alte inbunatatiri ti-a mai adus updatul??cat a costat si cat a durat??

Link to comment
Share on other sites

Merg sprancenele , am mp3 pe cd cat si pe dvd iar diferit ar fi la grafica , mai buna la hartile de la navigatie si ceva optiuni in plus la bluetooth si 'day time running lights' . A costat in jur de 300 ron si a durat o zi , am dus masina la ora 9:00 si pe la 17:00 am primit telefon sa ma duc sa o iau ca e gata ..
Link to comment
Share on other sites

Eu am soft nou(merg sprancele,citeste DVD-DL,meniul are alta grafica) dar nu vrea sa imi citeasca mp3-uri :) Care sa fie cauza?

 

a uitat sa-ti activeze aceasta optiune...cineva zicea ca trebuie activate separat si daca nu specifici ca le vrei toate...unii nu le pun ca sa mai dai bani si a 2 oara :)

Link to comment
Share on other sites

Asa am luat masina...Update de soft la AB nu cred ca am sa ii fac :)

 

paote gasesti si in alta parte...la noi in cluj este un tip fff priceput care face si are tester original si tot...cel pe care mi l-a recomandat Cristi M.D si pe care-l stiam si eu...poate ai drum la cj daca nu am inteles ca-i 50 de euro

Link to comment
Share on other sites

Deci pana la urma stie cineva daca la Nav. Professional (E60/61 - model 2005) merge facut up-date sa citeasca si MP3 iar pe drive-ul de DVD sa vezi si filme? Modelul meu are pe consola principala atat drive de CD iar sub el si de DVD...insa la DVD merge numai harta...La un E61 din 2004 nu are DVD insa ii merg MP3-urile pe drive-ul de CD unde-si baga si harta Europei...doar pana la unguri...:)
Link to comment
Share on other sites

mai, ma bagati in ceata, adica ar fi posibil ca sa faci update la soft si sa iti mearga dvd cu filme pe urma? cred ca o sa incerc sa ii fac upgarade, ca mie nu imi citeste mp3, desi am o reticenta foarte mare sa las masina la autotransilvania, ar mai fi si altcineva in cluj care face ????
Link to comment
Share on other sites

mai, ma bagati in ceata, adica ar fi posibil ca sa faci update la soft si sa iti mearga dvd cu filme pe urma? cred ca o sa incerc sa ii fac upgarade, ca mie nu imi citeste mp3, desi am o reticenta foarte mare sa las masina la autotransilvania, ar mai fi si altcineva in cluj care face ????

 

nicimie nu imi merg mp3-urile, dar la ce viteza trebuiesc scrise ca sa le citasca si unde citeste in unitatea dvd sau in cea de cd.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
salutari, nu am mai rasp ca am fost ocupat in ultima vreme, am facut update, e totul ok, merg toate functiile si nu s-a stricat nimic, am culorile schimbate la navigatie, e mai fain, da e de moft, meniul e organizat altfel. in rest nu pot sa zic ca am simtit o mare diferenta. la mine se stricase unitatea cd-dvd si cand a inlocuito a trebuit update. l-am facut din nevoie. faza cu cititul de dvd nu o cred, nu am incercat dar is sceptic. dupa ce o sa incerc va anunt.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.