Jump to content

BMW vs Porsche


Andrei92

Recommended Posts

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Eu cred ca ar cam trebui sa fim un pic mai seriosi cu topicul asta .. Porsche contra BMW si castiga BMW?

Sigur nu e reclama mascata?

Porsche incomod la drum intins? Esti sigur? Ca eu am facut 2000 de km si as mai fi facut inca 2000 cu un Porsche... si nu ma refer la Cayenne.

Link to comment
Share on other sites

si eu zic ca Porsche este undeva peste BMW, dar este vorba de doua masini care zic ca sunt diferite. Porsche este o masina 100% sport, iar BMW este o masina de zi cu zi cu valente sport.

cat despre comparatia 5th gear, de multe ori cred ca sunt deseori subiectivi si inclina balanta intr-o parte, in functie de "bugetul promotional".

cum zicea lumea, fiecare se viseaza intr-un Porsche.

+1

Link to comment
Share on other sites

Problema , dupa parerea mea , se pune cu totul altfel. Cum au spus si ei la sfarsitul emisiunii un Bmw sa bata un Porsche... Nu e vorba ca Porschele nu era top de seria si ca Bmw-ul era , era pur si simplu ideea ca un Bmw sa bata un Porsche. Cat despre teste , sunt de parere ca erau destul de corecte.(nu cele mai corecte, dar destul de corecte) Daca as avea bani de Porsche nu spun ca as salva 6.000 pentru a lua Bmw , care pare sa fie putin mai performant. Porschele arata putin mai bine si cand vine vorba de coupe-uri, cam despre asta este vorba, de cum arata. Desigur si performantele joaca un rol important dar cele doua testate sunt foarte apropiate.

Cat despre ce se vorbea mai devreme ca Bmw este mai ok ca masina de oras, este adevarat. Dar cand vine vorba de o masina de 45-50.000 , nu cred ca se pune problema sa iei in paralel si un Smart/Peugeot 107 / ceva gen care nu costa mai mult de 3.000 la mana a doua. In felul asta scapi de problema locurilor de parcare nuti faci griji ca nu ai unde sa o parchezi fara sa o gasesti zgariata si asa mai departe.

Ce as face eu daca as avea banii de Porsche , as cumpara 135i - ul si in paralel un Smart SH ...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.