Jump to content

Sondaj: Ce stil de condus aveti?


adriann

Recommended Posts

  • Replies 158
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cred ca nu mai sunt subiecte de discutie pe forumul asta..

 

Cand masinile ne merg bine, familiile sunt sanatoase, mai face cinste si nea Fane ca deh, e ziua lui, cam ce ai vrea sa discutam? Tot uleiuri, frane, distributii? Criza globala?

Come on...

Link to comment
Share on other sites

cred ca nu mai sunt subiecte de discutie pe forumul asta..

 

la topicul cu ceasuri nu ai fost ?,, :)

 

OT ..merg ca melcul !..

ba l-am citit si p'ala....

 

Cand masinile ne merg bine, familiile sunt sanatoase..
cand aud asta, nu pot decat sa ma bucur :)

 

 

si ca sa fiu on.... cred ca merg destul de civilizat si cat de cat regulamentar... fata de ce as putea sa fac cu masina :)

 

 

@CC.. crede-ma, poti sa mergi si in rro cu 220 constant pe autostrada, exceptand portiunile acelea care sari la trambulina

Link to comment
Share on other sites

Tot uleiuri...

 

BMW recomanda Castrol, dar a spus cineva de cateva sute de ori pe aici....

 

 

@CC.. crede-ma, poti sa mergi si in rro cu 220 constant pe autostrada, exceptand portiunile acelea care sari la trambulina

 

Tocmai a dat/o Ciupanezu la intors si acum incepi tu? Unde sunt, frate, partenerii de trafic cand maturi autostrada cu 220 la ora? Au toti Bentley si Lambo si merg cu aceasi viteza? Sau de cand nu am mai circulat eu pe A1 (parca asa ii zice...) au construit inca o banda la ax si pe aceea se circula ca pe Autobahnul german acum un an? Politie nu mai exista, radare nici atat... Dupa mine poate sa scrie si 300 la ora, nu ma intereseaza viteza lui Ciupanezu, numai ca 220 CONSTANT pe autostrada este o gogoasa.

Link to comment
Share on other sites

Unde sunt, frate, partenerii de trafic cand maturi autostrada cu 220 la ora? Au toti Bentley si Lambo si merg cu aceasi viteza? Sau de cand nu am mai circulat eu pe A1 (parca asa ii zice...) au construit inca o banda la ax si pe aceea se circula ca pe Autobahnul german acum un an? Politie nu mai exista, radare nici atat... Dupa mine poate sa scrie si 300 la ora, nu ma intereseaza viteza lui Ciupanezu, numai ca 220 CONSTANT pe autostrada este o gogoasa.

 

Daca ai spune tu ca ai circulat cu viteza asta cu masina ta ar fi clar o gogoasa,in cazul unei masini mai puternice insa faptul ca a circulat cu 220 la ora nu mai e chiar asa ceva rascopt. :) In concluzie cu alte masini se poate, cu a ta insa... mai pot sa iti mai construiasca si inca trei benzi in plus ca sigur nu se va putea. :)

 

Gata, te/ai racorit? Acum vezi/ti de treaba ta si de tabla ta indreptata! Sau acum urmeaza un speech despre educatia pe care o dau copilului si despre faptul ca sotia ma tine la usa? :)

Link to comment
Share on other sites

@CC , eu iti spun ca poti, am mers 3/4 din autostrada cu viteze cuprinse intre 200 si 240, pt ca trebuia sa prind pe cineva din urma care a plecat cu 10 min inaintea mea din Cta si pana la autostrada a mers cum a mers iar eu pana la autostrada am respectat toate regulile de circulatie (aproape toate) si l-am ajuns cand mai aveam 30 km pana la Buc si mi-a spus ca a mers constant cu 180 toata autostrada (s-a si mirat cand m-a vazut ca l-am ajuns)

 

acumn, depinde si in cat timp ajungi la viteza asta, ca te poti infrana putin cand vezi un participant la trafic in fata insa daca ajungi rapid inapoi la viteza de croaziera ...... :)

Edited by io's
Link to comment
Share on other sites

prin tm, maxim 80. afarã, dacã merg undeva la plimbare, o pun pe tempomat la 90. mã refer la dn-uri, În ro. când am treabã ºi mã grãbesc, maxim 120.

când vin din germania, pe autostradã, merg ºi cu 200. schimb vitezele pe la 3000. 318i/d.

Link to comment
Share on other sites

"constant" inseamna ceva, "din cand in cand" inseamna altceva, iar "cand pot" este cu totul altceva

cineva a facut o afirmatie cum ca merge "constant cu 220" !

pai atunci sa raspunda constant la intrebarea: "unde mergi constant cu 220 in Romania?"

daca va raspunde aleatoriu in continuare, nu merita sa mai fie bagat in seama,( stie el cine)

frumos era sa spuna ca merge uneori si cu 220, unde ii permite drumul, nu sa vanda gogosi gradinarului, dupa care incearca eschivari ieftine si aruncarea mingii in curtea vecinului

sau poate pur si simplu confunda termenul "constant", folosit in fraza sus mentionata.

haideti sa ne mintim reciproc ca niste copii de gradinita, unora de pe acest forum vad ca le place ideea

Bafta, astept reply OT :)

Link to comment
Share on other sites

1. 60-80 in localitate, 120-160 afara.

2. Cand merg linistit schimb la 2200-2500, in rest 4200-4400 (la 4500 intra intr-un mod foarte taranesc limitatorul si prefer sa evit)

3. La tractoarele turbo, cum am eu, exista cateva reguli simple daca iti pasa de motor/turbina:

- nu se da talpa sub ~2000 rpm, sau mai general, nu se merge subturat in sarcina

- nu se chinuie motorul pana nu s-a incalzit "bine", adica pana cand a stat cateva minute la temperatura de regim

 

 

@dydysoft

 

Oh man... te rog mergi ORIUNDE dar nu bea Redd's... e gay :)

Link to comment
Share on other sites

inchise prin zona... frig afara... ma bag la rezerva de rachiu mai bine :)

 

Tu te plangi ;) altii asteapta primavara ca sa scoata masina din parcare :)

 

1. 60-80 in localitate, 120-160 afara.

2. Cand merg linistit schimb la 2200-2500, in rest 4200-4400 (la 4500 intra intr-un mod foarte taranesc limitatorul si prefer sa evit)

3. La tractoarele turbo, cum am eu, exista cateva reguli simple daca iti pasa de motor/turbina:

- nu se da talpa sub ~2000 rpm, sau mai general, nu se merge subturat in sarcina

- nu se chinuie motorul pana nu s-a incalzit "bine", adica pana cand a stat cateva minute la temperatura de regim

 

 

@dydysoft

 

Oh man... te rog mergi ORIUNDE dar nu bea Redd's... e gay :)

 

1. in functie de starea de spirit 40-120

2. 2500-3000 oras, ~4000 in afara mers normal, 6500 mers sport.

3. :)

 

@dydysoft, e bun si redds daca e pt stins 'cana' cu whsky :)

Link to comment
Share on other sites

Tu te plangi :) altii asteapta primavara ca sa scoata masina din parcare :)

 

 

in Sibiu, de cate ori ies la plimbare,vad mai multe bmw-uri decat alte marci, iar orasul este atat de mic, incat in 10-15 minute il faci cap-coada.

 

pe vremuri, cand se intalneau 2 trabanturi pe sosele, se salutau cu faza lunga :)

la bmw, in ziua de azi, ar insemna sa se circule non-stop cu faza lunga :)

Link to comment
Share on other sites

....... Sibiu, in 10-15 minute il faci cap-coada.

 

 

Am prins odata un ambuteiaj (in zona Mac), de a avut timp sotia sa se duca cu fi/miu la toaleta, sa ii cumpere un HappyMenu din Mac si m/au gasit in acelasi loc in "trafic"...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.