Jump to content

Accident grav la Predeal!


kosfunny

Recommended Posts

dupa parerea mea vina e a parintilor pentru ca le dau pe mana copiilor neexperimentati in ale sofatului masini puternice....... fetele alea care se urca in masina cu asftel de persoane sunt la fel de incosntiente ca si soferul. figurile se platesc, pacat de ei ca sunt/erau tineri

Si cu dacia tot asa moare ... dar acum depinde daca era sau nu beat ... si oricum sa crezut cu autobuzu de a bagat 8 in masina RIP

Link to comment
Share on other sites

stirista de la antena3 nu s-a putut abtine si a scapat un "bolid" pe cand comenta situatia si mi-am dat seama ca e un x5 desi nu eram sigur pana atunci

 

am trecut spre brasov cu o zi in urma .. am vazut multe accidente din pacate. o masina a ajuns chiar in rapa. si am vazut si o pisica pe marginea drumului pe la posada. avea puntea fata zdrobita, statea in sant iar proprietaru vorbea la telefon.

Link to comment
Share on other sites

Aveam si eu la un moment dat blankuri prin masina, sa caut daca au mai ramas prin portbagaj si sa le arunc, dreaq, ca ma aresteaza astia. Cum sa le explic ca anumite hoteluri de pe aici folosesc carduri in loc de chei?

 

Baiatul nu deschidea usi la hoteluri ... el "deschidea" conturi & bancomate ... :)

Link to comment
Share on other sites

am trecut spre brasov cu o zi in urma .. am vazut multe accidente din pacate. o masina a ajuns chiar in rapa. si am vazut si o pisica pe marginea drumului pe la posada. avea puntea fata zdrobita, statea in sant iar proprietaru vorbea la telefon.

erai cumva cu un e46 gri? si eu am facut acelas drum in ziua aia si tot la telefon vorbea si propietarul cand l-am vazut, posibil sa fi trecut in acelas timp :) era chiar dupa incident cred :) PH xx YLA avea numarul parca.

Link to comment
Share on other sites

au dat pe prima la stiri acum la 18.00, pana acum are 4 capete de acuzare, face parte dintr-o retea de traficanti, ancheta este in curs...

Cand am spus ca e ceva in neregula cu autorul accidentului s-au trezit cativa ofuscati sa sara in sus, acum vad ca au amutit!

Link to comment
Share on other sites

Destept tare politistul ala. "Va raspunde si pentru distrugerea liniilor de inalta tensiune." De parca ar fi liniile lui. Intai trebuie sa depuna plangere proprietarul liniilor, daca nu depune plangere, de unde stie retardul pentru ce va raspunde soferul ? Edited by Piovra
Link to comment
Share on other sites

Ai dreptate intr-un fel, dar pe mine tot m-a enervat atitudinea politistului si n-am putut sa ma abtin. Trebuia sa zica ca se vor face cercetari, nu ca va raspunde pentru... Interesant cum a avut el timp sa faca ancheta asa repede. Edited by Piovra
Link to comment
Share on other sites

Cunosc foarte bine zona in care s/a intamplat accidentul. Lasand la o parte groapa imensa de pe partea stanga a drumului, chiar in curba dinaintea podului (care ii face pe cei ce urca sa intre total pe contrasens), acolo se poate derapa si in conditii de ploaie de vara, pe fondul unei viteze neadaptate. Cred totusi ca si administratorul drumului are partea sa de vina in producerea acestui accident.

 

Faptul ca respectivul era sau nu membru al vreunei benzi interlope cred ca nu are nici o relevanta in cauzele care au condus la accident.

Link to comment
Share on other sites

Eu tocmai scrisesem niste injuratori la adresa drumurilor din jud. Prahova fata de cele din Brasov, dupa care mi-am dat seama ca de fapt accidentul a fost in jud. Brasov.

Reporterul alt prost: X5 pentru el e "masina de teren", mai e si judecator "Tanarul va fi cercetat si condamnat".

 

"Nu se stie daca bause", dar se stie ca va fi condamnat. Niste cretini, si soferul, si politistii, si adminstratorii drumurilor, si reporterii. Sa se ia toti de mana si sa se dea cap in cap.

Edited by Piovra
Link to comment
Share on other sites

Cele mai frecvente cauze,in producerea de accidente o reprezinta starea drumurilor!!!insa nu poti spune ca din vina drumului,omul avea masina pentru astfel de drum,pregatita cu tot ce trebuie!!!!daca ma duceam eu cu 520 ul meu cu cauciucuri de vara pe el,ca nu l-am echipat,puteam sa zic domne din vina masinii,dar ala avea xdrive si toate cele!!!

E clar a avut viteza,se stie ca a fost baut si daia a SI fugit de la locul accidentului,avea alchool in sange si cand s-a dus a doua azi la spital,din cate am inteles,una din fete era iubita lui!!!pacat pentru fetele alea ca le-a bagat un fraier in pamant!!!nu zice nimeni sa nu mergi tare,dar acolo unde se poate gen campina-ploiesti,mare parte linie dreapta,drumul e ok!!

Chiar am trecut in dimineata aia pe pod si am vazut ca nu avea toata balustrada,dar m-am gandit ca o schimba astia de la drumuri!!oricum,eu cred ca ar trebui dublata balustrada si nu numai in zona aia,in dreptul tuturor vailor si rapelor,dar mai ales pe curbe!!!poate ati vazut si la comarnic,passatul care a derapat si a rupt balustrada,omul era treaz,cu familia,nu se tinea de prostii,insa au avut noroc si au scapat relativ usor,insa masina e trecuta la adio!!mare grija ca e iarna,sa auzim de bine dragi colegi si sa ne vedem in trafic,la multi ani in 2009 de la george din ploiesti!!!

Link to comment
Share on other sites

stiu, dar mai conteaza si educatia.............

Ce sa mai zicem de educatie...!

Un alt accident azi: Un Mercedes in timp ce depasea pe linia de tramvai a omorat un om pe trecerea de pietoni.Masina era a fiului lui Rosca Stanescu.Accidentul si l-a asumat o femeie dar se pare din spusele martorilor ca odrasla a fost la volan.

Oare marele ziarist nu a fost in stare sa-i cultive fiului simtul responsabilitatii si spiritul dreptatii! Eu cred ca da, dar nu a avut de cine sa se prinda!

 

 

update:

http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/fiu...-a-sinucis.html

muÂşcĂŁ-Ăži limba, dle inspecteur

Link to comment
Share on other sites

Ma streseaza cand citesc lucruri precum " nesiguranta drumurilor din romania " asa ca voila , poze facute la ~ 6 ore de la accidentul de langa Cioplea.Drumul era dezapezit in acea portiune. (eram cazat un pic mai "sus" si ca orice roman dornic de aventura m-am dus imediat sa fac poze dupa ce am auzit :) )

Parapetul abia montat :

http://img380.imageshack.us/img380/5280/24885467kg7.th.jpg

Jump site 1 :

http://img101.imageshack.us/img101/6360/41059476ye8.th.jpg

Jump site again :

http://img258.imageshack.us/img258/145/25971494gx9.th.jpg

Landing site :

http://img258.imageshack.us/img258/8528/62160251pz2.th.jpg

Cei care reparau liniile :

http://img380.imageshack.us/img380/9388/16810343cf0.th.jpg

Ce totusi ma nelamureste si in ziua de azi e ce poate fi in capul unuia care ia curba aia cu asemenea viteza ? :)

Curba :

http://img101.imageshack.us/img101/2402/camasaaratacurbaus2.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.