Jump to content

inchidere usi


pyto

Recommended Posts

am un coupe din 99 si nu cred ca sE inCHid CHiar asa la toate bmw-urile, adiCA practic tb sa trag dE usa CAnd intru in masina f tare nu am mai vazut asa cEvA la nicio masina,ma gandesc ca poate tREBbUIE unse cu cEvA?sau nu stiu sincer da mi sE pare aiurea faza :)
Link to comment
Share on other sites

la coupe se inchide mai greu putin in general ca is mai mari usile mai grele acuma daca nu ti-a fost umblat la usa sau lovita masina si reparat prost nu ar avea voie sa se inchida chiar asa greu cum zici tu si eu am tot coupe si cu geamu ridicat se inchide mai greu deoarece se face vid inauntru sau nush cum sa zic dar daca las geamu jos se inchide usor de tot.
Link to comment
Share on other sites

asa se deschid de cand ai masina sau a umblat cineva pe la usi sau pe la zavoarele din stalpi?

la unele masini se pot regla, au un orificiu pentru imbus pe cantul usii langa mecanismul de inchidere.

 

 

asa sE inCHid dE CAnd o am, nu stiu dACA a umblat cineva la ea, de deschis sE deschidE bInE dar problema e CAnd se inCHidE ca tREbUIE sa dau prea tare cu usa si nu stiu dE cE

Link to comment
Share on other sites

la coupe se inchide mai greu putin in general ca is mai mari usile mai grele acuma daca nu ti-a fost umblat la usa sau lovita masina si reparat prost nu ar avea voie sa se inchida chiar asa greu cum zici tu si eu am tot coupe si cu geamu ridicat se inchide mai greu deoarece se face vid inauntru sau nush cum sa zic dar daca las geamu jos se inchide usor de tot.

 

 

lovita nu a fost,dar nu stiu d c e asa,legat de geam mai am o problema si cu asta,geamurile sunt electrice iar p partea soferului cand incerc sa-l dau jos e perfect dar knd vreau sa-l ridic imi cade putin intr-o parte,sty cumva care e problema?

 

daca se inchid toate mai greu e normal . Daca doar una,pune-ti niste semne de intrebare :)

 

poi ambele usi se inkid greu ca am doar 2 la ea,da nu stiu c sa ziq,pana aqm nu am mai vazut asa cv,adik mi s pare ca s inkid mai usor la altele

Link to comment
Share on other sites

daca usile continua linia masini dupa inchidere, stai calm, nu ai probleme la ele, asa se inchid la bmw.

 

 

ele continua linia masini da ma gandeam ca acolo unde sunt prinse ele poate nu sunt stranse f bn sau tb date cu ulei d s inkid asa greu

Link to comment
Share on other sites

ele continua linia masini da ma gandeam ca acolo unde sunt prinse ele poate nu sunt stranse f bn sau tb date cu ulei d s inkid asa greu

 

 

totusi nu este o Dacie, macar prinderea usilor este mai desteapta ca la Dacii...

daca mergi la un service, iti vor regla mecanicii, mecanismul din stalp inasa fel,incat se va inchide usa usor, dar vei pierde din etanseitatea usii cu caroseria.

Link to comment
Share on other sites

ele continua linia masini da ma gandeam ca acolo unde sunt prinse ele poate nu sunt stranse f bn sau tb date cu ulei d s inkid asa greu

 

 

totusi nu este o Dacie, macar prinderea usilor este mai desteapta ca la Dacii...

daca mergi la un service, iti vor regla mecanicii, mecanismul din stalp inasa fel,incat se va inchide usa usor, dar vei pierde din etanseitatea usii cu caroseria.

 

 

ok ms fain,poti sa-mi rsp si la intreb cu geamul electric t rog?

Link to comment
Share on other sites

si de la geam poate sa ti se inchida greu usa daca nu sta corect pe macara era printr`un manual de reparatii cum se regleaza geamul la coupe zicea si distante si tot cred ca in publicatia bentley acuma depinde si cat de uzata ii usa degeaba ii masina din 99 daca fostul sofer sa dat jos de 20 de ori pe zi jos din ea .
Link to comment
Share on other sites

Ce vorba este aia ca "usile se inchid mai greu la BMW" ??? :) doar nu sunt blindate ...

 

Fiecare masina are un alt nivel de uzura al balamalelor, ungere, etc. Exista spray-uri speciale pt asta ...

 

 

mai exact c spray-uri?da-mi si mie un exemplu d spray,cat costa si dk e intr-adevar eficient sa cumpar unul?adik o sa s inkida mai usor dupa c dau cu spray p balamale??

Link to comment
Share on other sites

OFF TOPIC:

@pyto: NU MAI FOLOSI ABERATII GRAMATICALE TIP mirc sau mess, genul k in loc de ca, tz in loc de Ăž, etc....

devine obositor sa citim orice post al tau !!!

 

daca vrei sa fii explicit, foloseste diacriticele (ã, Þ, º, Î, â) !

Link to comment
Share on other sites

Am si eu o problema asemanatoare, masina e36 coupe '94, cu usa din dreapta trebuie trasa mai tare cand o inchizi ca daca nu ramane intredeschisa, numai discuti am cu prietena mea ori o tranteste prea tare ori nu o inchide cum trebuie, momentan am gasit solutia: eu ii deschid usa si tot eu o inchid
Link to comment
Share on other sites

Am si eu o problema asemanatoare, masina e36 coupe '94, cu usa din dreapta trebuie trasa mai tare cand o inchizi ca daca nu ramane intredeschisa, numai discuti am cu prietena mea ori o tranteste prea tare ori nu o inchide cum trebuie, momentan am gasit solutia: eu ii deschid usa si tot eu o inchid

la tine se poate sa se fi lasat usa din balama ...

Link to comment
Share on other sites

Am si eu o problema asemanatoare, masina e36 coupe '94, cu usa din dreapta trebuie trasa mai tare cand o inchizi ca daca nu ramane intredeschisa, numai discuti am cu prietena mea ori o tranteste prea tare ori nu o inchide cum trebuie, momentan am gasit solutia: eu ii deschid usa si tot eu o inchid

 

 

sa intelegem ca solutia ta este definitiva, din punctul de vedere al prietenei? :)

Link to comment
Share on other sites

Am si eu o problema asemanatoare, masina e36 coupe '94, cu usa din dreapta trebuie trasa mai tare cand o inchizi ca daca nu ramane intredeschisa, numai discuti am cu prietena mea ori o tranteste prea tare ori nu o inchide cum trebuie, momentan am gasit solutia: eu ii deschid usa si tot eu o inchid

 

 

sa intelegem ca solutia ta este definitiva, din punctul de vedere al prietenei? :)

 

Sunt nevoit sa reiau aceasta practica pentru ca tin la masina mea, acum sa nu ma intelegeti gresit imi iubesc si prietena.punct. ca deja ajungem off topic si se supara omul pe noi ca ii facem farza topicul:am un coupe din 99 si nu cred ca sE inCHid CHiar asa la toate bmw-urile, adiCA practic tb sa trag dE usa CAnd intru in masina f tare nu am mai vazut asa cEvA la nicio masina,ma gandesc ca poate tREBbUIE unse cu cEvA?sau nu stiu sincer da mi sE pare aiurea faza

 

Ai cumva pluginul de winamp care face becurile de la tastatura sa palpaie, daca da, da disable

 

Am si eu o problema asemanatoare, masina e36 coupe '94, cu usa din dreapta trebuie trasa mai tare cand o inchizi ca daca nu ramane intredeschisa, numai discuti am cu prietena mea ori o tranteste prea tare ori nu o inchide cum trebuie, momentan am gasit solutia: eu ii deschid usa si tot eu o inchid

la tine se poate sa se fi lasat usa din balama ...

 

Ma gandeam eu ca trebuie reglata putin din balamale si incuietoare, pentru ca daca a fost lovita au lucrat al naibi de bine

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.