Jump to content

pisicuta e36 316i, an 1996 km 102.000


catalin_cr

Recommended Posts

BMW 316i 1.6 Gri

 

 

  • Informatii generale despre masina:
     
    • Inmatriculata RO
    • An fabricatie: 1996
    • 102.000 kilometri
    • Capacitate: 1600 cmc
    • Putere: 102 CP
    • Carburant: Benzina
    • Norma poluare: Euro 2

     

    [*]Dotari:

     

    • Airbaguri: 2
    • Geamuri electrice
    • Oglinzi electrice
    • Inchidere centralizata
    • ABS
    • Servo directie
    • Trapa electrica
    • Proiectoare

     

    [*]Pretul masinii:

     

    • Pret: 5300 Euro
    • Pretul este negociabil
       
      masina este impecabila
      km se pot verifica foarte usor
      are carte de service la zi
      imatricularea s-a facut in septembrie 2008

     

    [*]Date de contact:

     

    • Adresa email sau IM: tudor_catalin2003

post-16841-1231424397_thumb.jpg

post-16841-1231424430_thumb.jpg

post-16841-1231424438_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

si cum verifici km asa usor...mai ales sa fi sigur ca sunt adevarati?auzisem ca la e46 te poti uita pe tester la nr de ore de functionare...nu stiu daca este adevarat?si nici la e36...in fine bafta la vanzare

Si daca afli exact nr de ore de functionare, tot nu vei stii niciodata km reali ... decat asa, orientativ.

Nu mai zic ca in Germania se fac km la greu pe autostrazi, si o masina veche de 4 ani poate sa aiba si 300 000 km efectuati.

Link to comment
Share on other sites

tinand cont ca anul trecut pe cartea de service in mai 2007 erau 68000 km cred ca este de inteles la cati km se poate ajunge pana acum.

prima data am fost si eu putin surprins

masina este luata din baden-baden (orasul miliardarilor) dintr o intamplare de cineva care nu a plecat pentru asa ceva in germania.

o babuta o tinea parcata in curte alaturi de alte cateva masini prafuita si fara a mai fi folosita de ceva timp si nu cred ca se apuca sa dea km inapoi de fiecare data pana in 2007 la revizii.

cam asta ar fi istoria cumpararii masinii.

dar iti dai seama si de cum arata si merge masina de cat a fost folosita

 

Pune un scan cu cartea service sa vedem cum are 102 000 km din 96 pana acum

voi incerca sa pun si o scanare a cartii de service cat mai curand

Link to comment
Share on other sites

La pisica, daca bine tin minte, se pot vedea km reali in felul urmator: Tii apasat butonu pt resetare km si pui contactul pe treapta 1. Bordul va face o autotestare si va arata mai multe valori de km. Cica prima valoare pe care o arata sunt km reali. Pe mine asa m-a "mintit" un nene.
Link to comment
Share on other sites

ma gandeam ca, cartea de service este edificatoare pentru verificarea unor km si areviziilor efectuate dar se pare ca nu este asa, daca este cineva interesat se poate vedea oricand

iar km cred ca se pot verifica si la o reprezentanta

tin sa precizez inca odata ca masina este impecabila, fara pic de rugina si are totul original!

pretul este negociabil bineinteles dar numai la vedere

parerea mea este ca-si merita pretul

Edited by catalin_cr
Link to comment
Share on other sites

La pisica, daca bine tin minte, se pot vedea km reali in felul urmator: Tii apasat butonu pt resetare km si pui contactul pe treapta 1. Bordul va face o autotestare si va arata mai multe valori de km. Cica prima valoare pe care o arata sunt km reali. Pe mine asa m-a "mintit" un nene.

 

acest test nu arata km reali...mai sunt topicuri de pe forum de acest gen

Link to comment
Share on other sites

Ma uit si peste 50 la suta din 3arii de pe forum fie ei pisici sau modelul mai nou pana in 2000 au maxim 120000 km.Alea peste 2002 au peste 130000. Toate au ambreaj bielete amortizoare etc schimbate.nu e unu sa zica ca nu a schimbat piese de minim 1000 de euro.Poate o fi coincidenta......atunci imi cer scuze....
Link to comment
Share on other sites

Ma uit si peste 50 la suta din 3arii de pe forum fie ei pisici sau modelul mai nou pana in 2000 au maxim 120000 km.Alea peste 2002 au peste 130000. Toate au ambreaj bielete amortizoare etc schimbate.nu e unu sa zica ca nu a schimbat piese de minim 1000 de euro.Poate o fi coincidenta......atunci imi cer scuze....

eu chiar nu am schimbat nimic de genul celor mentionate de tine

intradevar s a schimbat cureaua de transmisie si uleiul+filtru motor dar nu am facut mentiunea asta :)

Link to comment
Share on other sites

tinand cont ca anul trecut pe cartea de service in mai 2007 erau 68000 km cred ca este de inteles la cati km se poate ajunge pana acum.

prima data am fost si eu putin surprins

masina este luata din baden-baden (orasul miliardarilor) dintr o intamplare de cineva care nu a plecat pentru asa ceva in germania.

o babuta o tinea parcata in curte alaturi de alte cateva masini prafuita si fara a mai fi folosita de ceva timp si nu cred ca se apuca sa dea km inapoi de fiecare data pana in 2007 la revizii.

cam asta ar fi istoria cumpararii masinii.

dar iti dai seama si de cum arata si merge masina de cat a fost folosita

 

Pune un scan cu cartea service sa vedem cum are 102 000 km din 96 pana acum

voi incerca sa pun si o scanare a cartii de service cat mai curand

 

 

Asta cu babuta ... da e buna ... mitul inca nu a fost distrus ? Doamne cat de creduli sunt unii =)) :) :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Asta cu babuta ... da e buna ... mitul inca nu a fost distrus ? Doamne cat de creduli sunt unii =)) :) :) :) :)

 

ok ok

s-a discutat mult pe seama babutei si a km, pentru astea cred ca sunt alte topicuri deschise legat de km si de verificarea lor

credeam ca moderatorii acestui forum vor lua atitudine si vor face referire ca aici este un topic la vanzari auto si nu un topic de discutii unde isi da fiecare cu parerea

daca cineva chiar este interesat vine o vede, mergem si verificam km si alte alea

dar daca este vreunul cu capul mare sa mi explice si mie km de pe cartea de service????????????????

rog bagatorii de seama sa stea in banca lor

Link to comment
Share on other sites

rog bagatorii de seama sa stea in banca lor

 

Cu o astfel de atitudine nu castigi nimic.

te inteleg perfect

ms dar ma ajunge in stare

 

 

iar poze cu interiorul nu am facute - este mpecabil

sper sa reusesc sa fac cat mai curand

nu are clima si nici aer dar are trapa electrica

Edited by catalin_cr
Link to comment
Share on other sites

Eu am un E36 316i din 95 si a mea e si mai faina ca si a ta...are mai multe p ea +jante chestia e ca are 169000 km...am cumparato pe 1 noiembrie 2008 si am dat 2700 euro pe ea...cu tot cu inmatriculat+consumabile schimbate am ajuns la 3100 euro....nu stiu daca iei pe a ta atata,pentru ca din cate ai vazut euro a crescut foarte mult...azi era cotat la 43000 :) In fine sti cum e vorba...nebun nu e acela care cere,nebun e ala care da,asa ca bafta :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.