Jump to content

Un alt e39 dar touring


Hila

Recommended Posts

Am vazut ca fiind in minoritate posesoriI de touring am zis sa ma alatur si eu si sa va prezint masina mea :

 

Fabricata in 13 decembrie 2001 eu am cumparat-o noiembrie 2005 cu 14000 euro cand avea 140000 in prezent avem 190000

Estetic masina e impecabila cu mici exceptii (urechile la proiectoare rupte unul cauza un caine pe e85,celalalt o bordura mai inalta,o mica zgarietura pe partea dreapta bara fata-asa am gasit-o in parcare dimineata,si nelipsitele ciupituri pe capota de la pietricele).

 

Masina are cam de toate:

 

-dublu climatronic

 

-computer bord

 

-pilot automat

 

-magazie cu 6 cd-uri

 

-volan piele multifunctional

 

-bi xenon

 

-proiectoare

 

-cotiera

 

-jante aliaj 16

 

-navigatie

 

-casetofon

 

-lumini automate

 

-geamurile pot fi actionate din telecomanda

 

-senzori ploaie

 

-Cruise control

 

-6 airbag-uri

 

-dsc

 

-pdc

 

-subwoofer nokia

 

 

Pe viitor jante de 17,folie omologata,modificat trimurile nu prea ma dau in vant dupa mahon si mai mult ca sigur un interior bicolor in piele

 

De cand mi-am facut cont pe acest forum mi-am redescoperit masina si am realizat ca vreau mai mult de la ea.

 

Astept pareri si opiniii!

Edited by 525dtouring
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 295
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

frumos touring

 

sper sa nu te superi, dar :

 

1. climatronic este doar pe VW

 

2 bixenon inseamna ca ai xenon si pe stanga si pe dreapta ?

sper sa o iei ca pe o gluma :)

 

 

Cu atatea denumiri se poate sa ai dreptate ..no problemos plus ca lista am luat-o tot de aici de pe forum ca era mult de scris sorry

Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina , nu ma dau in vant dupa touring-uri dar asta e foarte ingrijit ... si dotat totodata

 

Sa te poarte sanatos ! :)

 

Scapa de emblemele alea M ... strica aspectul ... :)

 

P.S. Nu te-am ginit prin oras ! O arzi undercover ? :)

 

 

sunt mai mult plecat nici eu nu ma prea dau in vant dupa embleme da deocamdata le mai tin,multumesc pt urari

 

bytzu

 

ai dreptate modelul e frumos dar daca erau pe 17 era mai bine

Link to comment
Share on other sites

Am si eu inele .. :) .... doar ca de cand a desfacut sa-mi puna alea ...nu se mai vede pe display nik :) , adica acolo unde arata km masinii , si temperatura .. e bezna total .. :)

 

Poate nu ai pus bine mufele sau mai sunt 5 beculete mici acolo in spate si eu am ars unul dar e ciudat sa le arzi pe toate trebuie sa-l dai jos iar :)

 

 

Si mai am o surpriza...

Edited by 525dtouring
Link to comment
Share on other sites

Asta e munca de o saptamana cate 30 min in fiecare seara ca sunt cam ocupat acum la inceput de an ,pt partea centrala de la schimbator m-am chinuit o gramada ,mi-au iesit 10 fire de par alb,3 riduri pe frunte si am speriat si vecini datorita limbajului elevat folosit.

 

Greu dar a meritat a iesit super nu cred ca se vede prea bine in poza,plus ca am stat fara consola toata saptamana.

Edited by 525dtouring
Link to comment
Share on other sites

Asta e avantajul la folie daca te plictisesti o dai jos ma costat 70ron 2m de folie,deci nu este mare lucru la inceput cand am vazut la seria 3 parea usore trimul central dar la 5 efoarte greu ca are foarte multe curburi,dar schimba total aspectul poate ne intalnim sa vezi cum a iesit live.
Link to comment
Share on other sites

Asta e avantajul la folie daca te plictisesti o dai jos ma costat 70ron 2m de folie,deci nu este mare lucru la inceput cand am vazut la seria 3 parea usore trimul central dar la 5 efoarte greu ca are foarte multe curburi,dar schimba total aspectul poate ne intalnim sa vezi cum a iesit live.

 

Sunt convins ca il schimba ... ii da un aer mai tineresc asa ... parca e altfel decat mobilierul . Nu ca n-ar avea si ala farmecul lui ... dar pare prea a Mercedes asa . :) ... si de intalnit poate te vad vreodata ca frec bulevardu' zi de zi .. acuma il frec mai des ca am permis :)

Link to comment
Share on other sites

Astazi am schimbat filtrul de aer si filtrul epurator care era varza si am observat o schimbare in comportamentul masini cand acelerez tare masina nu mai pleaca brusc dupa ce apas pedala acum accelereaza continu mult mai lin,in forta dar liniar,inainte smucea cand ajungea la 2500 de ture acum incepe accelerarea chiar de la 1500 ,iar inainte cand deacceleram masina scadea in ture mult mai repede acum parca nu se mai infraneaza asa repede,e normal? Parca si sunetul e altul doar ca filtrul de aer l-am schimbat si in trecut la revizie dar parca nu era schimbarea asta ,acum nu mai face fum si luni ma apuc sa dau jos EGR,am dat azi furtunul din fata jos si m-am uitat inauntru nu este chiar asa murdar dar tot il dau jos ,cam cat timp se va pastra curat? Si inca o nelamurire am citit ca trb sa merg putin peste 3000-3500 de ture din cand in cand sa mai cureti catalizatorul,este adevarat?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Astazi a fost destul de frig afara si nu am stat sa ma ocup de masina mai am niste chestii de facut dar am dat jos narile care erau negre si cu un spray de crom le-am vopsit sunt foarte multumit de rezultat ,dupa 2 maini i-am dat si 3 randuri de lac ,deocamdata am facut poze cu telefonul astept sa le montez si sa vad cum vin de asemenea am montat becuri philips blue vision de 10 w pe engel eyes.
Link to comment
Share on other sites

Poate voi reusi acum ca vine caldura sa ajung la o intalnire la bucuresti a iesit super bine daca nu le dadeam cu lac poate putina diferenta era dar cu 3 maini de lac transparent a iesit ca noua,mai am o idee pt toate luminile din masina stiu ca tu le-ai cumparata pe cele de la placuta de inmatriculare eu mi-am luat niste diode cred ca se numesc (pt ca ledul de 3 v nu rezista la cei 12 v ai masini)leduri si ma apuc de transformat dar dureaza o sa vedem ce iese,mi-as dori mult sa reusesc !
Link to comment
Share on other sites

MiÂşto!

ĂnseamnĂŁ cĂŁ ai scutit ceva bani, cele originale cromate costĂŁ ĂŽn jur de 300 Ron.

 

Nu este vorba de bani ,pentru mine conteaza mai mult ca am facut-o eu!

 

A venit timpul sa schimb uleiul ! Multumita lui grozadan.

Edited by 525dtouring
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.