Jump to content

Un alt e39 dar touring


Hila

Recommended Posts

Gasisem ceva dar nu a iesit nimic la final acum am gasit pe 17 OEM (ma incanta chestia asta),ma oftic ca sunt pe 17 ,de sablat si vopsit dar cu buza mai mica daca nu gresesc STYLE 32
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 295
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bai frate, si eu caut cu buza dar nu gasesc :) !!!

Are un tip la mine in cartier pe un E39 negru berlina modelul de jos pe 17" si arata criminal. Caut de mult timp asa ceva pe 18" dar nici-o sansa pe la noi, numa' pe ebay.de am vazut!

 

Eu modelul asta vroiam sa-l iau daca nu gaseam cele de M5 e39. Tot de pe ebay. Is misto, mie imi plac astea cu buza lata.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Au sosit jantele ,super ,cauciucurile sunt terminate dar nu conteaza le tin pe masina o saptamana apoi le dau jos sa le reconditionez,sunt cam asa pe 18 in fata 8,5J pe spate 10J si i-mi atinge cauciucul aripa acum ma gandesc ca daca in loc de 255/45/18 as pune 255/30/18 nu ar fi probleme ,altfel la vara va trb sa evazez aripile spate.

Senzatia e super parca plutesc ma asteptam sa ma zdruncine sa ma rupa ,mecanicul meu a zis ca daca inainte nu batea nimic la directie de acum va incepe sigur ,nu cred e mult mai placuta senzatia pe un drum cu putine denivelari(norocul meu ca orasul e mic si are strazi decente)

Pozele sunt cu telefonul maine fac ceva mai ok ,dar nu mai aveam stare .

 

Astept opinii si solutii pt cauciucurile pe spate sau cum as putea s-o ridic de fund putin.

Edited by gabriel_525
Link to comment
Share on other sites

Sankyu! Sunt super incantat de ele sper sa rezolv si pe spate, dar sa le vezi cand sunt reconditionate ,as vrea sa le fac eu adica sa le smirgheluiesc si sa le repar putin buza am vazut un filmat undeva sa le duc doar la vopsit nu sunt foarte distruse de aceea si le-as face eu !
Link to comment
Share on other sites

Bravo! Foarte mishto jantele! 18"= :)

 

DAR, nu pune anvelope "dupa ureche". La latimea aia pt spate iti trebuie 265/35.

 

Sper sa-ti fie de ajutor:

 

 

Echivalente

 

Calculator roti

 

 

 

Foarte interesante link-urile ,dar as vrea sa ramana putin spatiu intre roata si aripa cred ca balon 35 ar fi ok!

Link to comment
Share on other sites

dap frumoase rau .... balonu la cauciuc numi place.... da aia presupun ca se rezolva!!!

 

 

Da se rezolva ca astea sunt terminate dar le-am pus asa sa vad cum vin ca nici macar nu le-am echilibrat ,trb reconditionate,acum intelegi unde au zburat o parte din banutii pe interior si acum ma oftic ,era cel mai frumos care l-am vazut aici pe forum si se potrivea ca o manusa! :) :lol: :lol: Multumesc !

Link to comment
Share on other sites

Super jantele tipu' :lol: :)

 

Multumesc ,chiar sunt super,le-am dat jos si trb duse la revopsit,am luat cauciucuri pe masura deci nu mai am probleme cu atinsul,ramane sa le inscriu in talon si apoi sa ma bucur de ele:)))

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
... sa nu te ti tu de un 318d :) ... ce oameni :lol:

 

 

 

Ma, da cu steluta (rating)cum ramane? :lol: :) :D

 

 

Daca nu am fost la inaltime, asa ca tine! :)

Edited by gabriel_525
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
frumos touringul, multi n-ar crede ca are apr 200 de cai sub capota, probabil ii surprinzi pe unii intre semafoare (desi cred ca nu te tii tu de asa ceva :)

 

de cand o ai, ai avut probleme cu turbina, inainte sau dupa cipuire, sau ai condus-o ca la carte ?

 

 

Multumesc de apreciere,o am de 4 ani si nu am avut probleme decat consumabile(pompa apa,tampoane cutia de viteze ,tampon cardan )asta ca piese mai importante ,masina trage super ,dupa 15k de km nici fum ,nici alte probleme,pina se incalzeste nu sar de 2500 ture ,motorina numai Alto,sau Efix,dupa drum lung ultimi km spre destinatie merg incet sa se raceasca turbina .

 

Nu este o masina de facut jonglerii in trafic dar cand ii cer ceva imi ofera de asta as fi numit-o "Amanta mea":lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.