Jump to content

M6 facut praf


12CLS

Recommended Posts

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

teribilism ce sa spun in ambele cazuri..

 

1. hai sa ii dam cat mai tare ca sa vada toata lumea cat merge masina si cat ma duce pe mine capul

2. dupa ce si-a luat golf de 1500 euro mi se pisca de ceilalti de pe drum, ce daca sunt beat mortal si lovesc cateva masini

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

cica la 180 au derapat....subtire :)

 

acum pe bune...de cand e zloata asta pe jos mai tare de 100 nu am mers cu M6-le. si asta foarte rar, in drum spre IKEA. si in modul D2 cel mai putin agresiv...

 

dar ma rog...

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

1. cauciucuri praf (se vede clar in film)

 

2. sigur o ardea pe M mode, eventual pe secvential si presupun ca a retrogradat prea devreme din padela. Daca nu esti atent cand retrogradezi in turatii inalte, fuge imediat de fund, iar in M Mode pe S6, DSC-UL ESTE AUTOMAT DEZACTIVAT :) Trebuie mare atentie

 

3. carosabil cu mazga.

 

toate astea au dus la asa ceva.

 

Sunt placut surprins oricum de faptul ca bulangii au scapat absolut fara nici o vanataie si sunt curios cum au iesit aia din spate din M6 rasturnat :) :)

 

EDIT:

 

si da, un cretin la volan scuze...

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

cauciucuri varza...si dupa cum vad erau si de vara...tipu se referea ca avea max 100...sau 80...nu 180...si daca avea 180 nu ar fi declarat...ar fi prost sa zica ca a avut 180 in oras..oricum cu asemenea masina si in semenea conditii trebuie sa ai fff multa grija...bine ca au scapat si nu au omorat pe nimeni de pe trotuar
Link to comment
Share on other sites

cica la 180 au derapat....subtire :)

 

acum pe bune...de cand e zloata asta pe jos mai tare de 100 nu am mers cu M6-le. si asta foarte rar, in drum spre IKEA. si in modul D2 cel mai putin agresiv...

 

dar ma rog...

Ti-ai pus de iarna sau mergi cu cele de vara.

Link to comment
Share on other sites

Acum cateva zile un 7ar cu niste jante pe 22 in multe spite dupa rondul de la universitate spre unirii a derapat si s-a infipt intr-un taxiu. totul a fost filmat de camera de supraveghere de la universitate, a fost si la pro tv.

 

http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/a-p...axi-parcat.html

Edited by BRANDEX
Link to comment
Share on other sites

Si accidentul asta a fost filmat de o camera de supraveghere. La stiri a fost si secventa respectiva.

 

Acum cateva zile un 7ar cu niste jante pe 22 in multe spite dupa rondul de la universitate spre unirii a derapat si s-a infipt intr-un taxiu. totul a fost filmat de camera de supraveghere de la universitate, a fost si la pro tv.

 

http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/a-p...axi-parcat.html

 

E pe sensul spre Romana dinspre Unirii. Taxiul era in fata teatrului si accidentul la fel. Vezi linia intrerupta+continua de la banda de mers spre Cercul Militar.

Link to comment
Share on other sites

Da. Acolo masina e cea mai destabilizata, dupa virajul usor dreapta de intrare in sens si cel stanga de tinut in sens, vine cel dreapta, destul de serios, unde masina e deja destabilizata grav si pleaca foarte usor de spate spre exterior, adica spre stanga. Din pacate nu stim sa facem sensuri giratorii. Daca le facem dulci la intrare, trebuie dulci si la iesire. Altfel daca sunt stranse la intrare, sa fie stranse si la iesire, ceea e de preferat. La Unirii, ca si la cele din Constanta, aparent e foarte dulce traseul, dar fura grav.
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
acolo daca mai e si aglomerat, trebuie sa fii atent la cine intra peste tine, pe banda ta. Este aiurea gandit, dar asta nu e singurul exemplu.
Link to comment
Share on other sites

Acum cateva zile un 7ar cu niste jante pe 22 in multe spite dupa rondul de la universitate spre unirii a derapat si s-a infipt intr-un taxiu. totul a fost filmat de camera de supraveghere de la universitate, a fost si la pro tv.

 

http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/a-p...axi-parcat.html

 

Ăsta e ăla cu MLK, tot timpul forjează maşina prin zona aia.

 

Iar legat de M6, azi-noapte a plouat deci sigur acesta a fost factorul decisiv.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

cica la 180 au derapat....subtire :)

 

acum pe bune...de cand e zloata asta pe jos mai tare de 100 nu am mers cu M6-le. si asta foarte rar, in drum spre IKEA. si in modul D2 cel mai putin agresiv...

 

dar ma rog...

 

 

boss cred ca dobitocu a vrut sa zica 100 pauza 80 (adica 80-100kph)

Link to comment
Share on other sites

Acum cateva zile un 7ar cu niste jante pe 22 in multe spite dupa rondul de la universitate spre unirii a derapat si s-a infipt intr-un taxiu. totul a fost filmat de camera de supraveghere de la universitate, a fost si la pro tv.

 

http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/a-p...axi-parcat.html

 

 

asta cu 7aru MLK sta in 13 septembrie pe la 2 blocuri de unde am eu un aparrtament. jantele alea erau de alpina..masina misto..dar soferu o ardea si prin parcare toata ziua si toata noapte. Imi pare rau pt el (pt 7ar)

 

Retarzi aia cu M6ele... cum draq ia trecut prin cap lu bou ala sa dea talpa la masina de 500cp pe udeala cu cauciurile alea :)

Link to comment
Share on other sites

Acum cateva zile un 7ar cu niste jante pe 22 in multe spite dupa rondul de la universitate spre unirii a derapat si s-a infipt intr-un taxiu. totul a fost filmat de camera de supraveghere de la universitate, a fost si la pro tv.

 

http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/a-p...axi-parcat.html

 

ahh nenea asta e vecin cu mine o sai trag cv poze maine la masina

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.