Jump to content

Upgrade angel eyes + si ceata


xgoldmine

Recommended Posts

Salutare,

 

De vre-o luna de zile mi s-a ars becul de pe stanga de la angels eyes si as vrea sa fac trecerea de la culoarea galbena OEM la alb. M-am documentat pe E90post.com si am vazut despre ce este vorba nu pare o operatiune complicata(am desfacut deja becul ars pt a verifica daca nu cumva este o problema de contact dar nu este cazul).

 

Intrebarea mea este, unde pot gasi produsul asta http://www.eautoworks.com/product-PIAA-107031.htm prin europa si sa trimita in romania?

 

Deasemenea daca tot desfac protectia de la roata as vrea sa schimb si becurile de la ceata cu unele albe, H11 sunt pe E90, imi puteti recomanda ceva? Este bine sa le schimb cu unele albe sau sa le las tot galbene avand in vedere ca lumina galbena e mai buna in caz de ceata?

 

Multumesc pentru sfaturi

Alin

Edited by xgoldmine
Link to comment
Share on other sites

in afara de xenon care va fi chior pe ceata nu ai ce pune la proiectoare ca sa fie mai alb ..toate bat galbene indiferent de marca philips night vision etc ...

 

 

Te contrazic aici, atasez 2 poze de pe e90post cu before & after, dupa cum se vede inainte era culoarea galben la becurile de ceata, dupa operatiune alb.

post-7623-1232276968_thumb.jpg

post-7623-1232276975_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

par ceva ca philips blue vision ...un bec la care sticla e colorata albatrui ...in general lumina alba pe ceata nu e potrivita dar presupun ca nu asta vrei ,sa vezi pe ceata .........

 

Xenonu 6000k, nu e chior deloc pe ceata......dar asta e doar experienta mea..

 

 

oricum se aprind proiectoarele indiferent de vreme :) ..Nu ceata e problema ..

Link to comment
Share on other sites

Am schimbat eu becurile originale din proiectoare cu unele philips blue vision. scria pe ele ca au culoarea aceeasi cu xenon-ul de culoare 4300k, dar in realitate sunt apropiate de cele oem. adica am dat banii degeaba.\,asa ca nu te sfatuiesc sa faci ca mine!
Link to comment
Share on other sites

daca functionalitatea e punctul cel mai interesant sunt instalatii xenon cu becuri la 3000k (galbui bine) care ar trebui sa faca fata cetei.

apropo, atentie la becurile astea colorate cu albastru, de obicei cele no-name se ard destul de repede.

bafta!

Edited by seby
Link to comment
Share on other sites

in general lumina alba pe ceata nu e potrivita dar presupun ca nu asta vrei ,sa vezi pe ceata .........

 

Acesta e cel mai bun argument pentru becurile cu luminĂŁ galbenĂŁ.

 

Multumesc tuturor pentru sfaturi

In principiu le iau ca sa fac o schimbare la masina, o sa le pastrez si pe cele originale, in caz ca nu sunt multumit de rezultat.

 

Am vorbit cu vanzatorul de pe ebay si o sa imi trimita o pereche de "MTEC H11 XENON SUPER WHITE HID HEADLIGHT BULBS" (becuri pentru proiectoare) care sunt halogen + Xenon Gas Filled (These are not the ion bulbs that produce a rainbow effect or the cheap blue spray painted bulbs that blow up! Xenon gas is filled to allow the halogen bulbs produce super white (4,350k) light output.)

Am mai cumparat de la acelasi vanzator o pereche becuri pentru angel eyes culoare alb de 6W, care sunt mai puternice decat cele OEM.

Coletul trebuie sa ajunga in 3-5 zile, deabia astept sa le montez poate fac si un DTY daca e cald si am timp.

Rezultatul ar trebui sa fie ceva de genul:

post-7623-1232381097_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
bafta <_< cat te costa transportul?

 

Transportul a costat 22$ pentru un set de becuri de angels si unul de ceata.

 

Upgrade-ul l-am terminat demult dar nu am avut timp sa spal masina, rezultatul:

 

 

Din cate vad in poza i-ti da alarma in bord pt becurile de la angels ,destul de naspa,si pentru cele de ceata da eroare?

Link to comment
Share on other sites

bafta :) cat te costa transportul?

 

Transportul a costat 22$ pentru un set de becuri de angels si unul de ceata.

 

Upgrade-ul l-am terminat demult dar nu am avut timp sa spal masina, rezultatul:

 

 

Din cate vad in poza i-ti da alarma in bord pt becurile de la angels ,destul de naspa,si pentru cele de ceata da eroare?

 

:bashwall: unde anume vezi tu ca da eroare in bord? Becurile sunt facute special pentru E90 si nu dau absolut nici o eroare <_<

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

proiectoarele tot galbene sunt si noaptea.

 

Vreau sa vad poza cu angel eyes cu becurile alea de 6W, ziua, si la fel vreau sa vad galbenul ala maiestuos de la proiectoare in lumina zilei...pentru ca si xenonu de 4300k, noaptea arata alb mat in schimb ziua este galben.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.