Jump to content

mi s a ars un angeleye


marss

Recommended Posts

<_< salut baieti! azi dimineatza cand sa plec cu titi-ul mi s a aprins in bord eroarea de bec ars fara macar sa aprind farurile...asta e.. m am dat jos si am obs ca i vb de un angeleye din stanga de pe faza lunga! in vara mi s a ars un bec din spate pozitie si am cumparat atunci un set complet cu becuri beculete lalala...credeti ca se potriveste de acolo vreun bec? sau sunt becuri speciale? s ar merita sa schimb culoarea lor inlocuindu le cu alte?de exemplu la astea din 2008 cele din interior sunt mai puternice...si daca da de unde as putea lua?(am tot vazut oferte cu angeleyes etc) astept pareri...ms! o zi buna
Link to comment
Share on other sites

Nu poĂži sĂŁ pui la fel ca pe cele mai noi adicĂŁ daytime running lights.

 

PoĂži monta un kit CCFL sau sĂŁ schimbi becurile cu unele albe.

 

Sau poĂži cumpĂŁra un bec identic Âşi sĂŁ-l ĂŽnlocuieÂşti.

 

Eu am becuri care schimbĂŁ culoarea Âşi nu sunt deloc fiabile, nu-Ăži recomand.

Link to comment
Share on other sites

Si mie imi apare de alaltaieri acelasi mesaj (eu chiar am daytime running lights) pe 335i coupe (E92). Cel din dreapta - nu se mai aprinde corona.Stie careva daca e bec de schimbat si de care ? M-as duce oricum maine pe la Filaret ca e mai aproape de mine dar daca e simplu de schimbat un bec si nu e vre-unu special (o fi philips ?) are cine sa o faca.
Link to comment
Share on other sites

si nu se poate nici cum sa mi daytime? <_<

 

 

nu merge ,farurile cu daytime light au cercurile din sticla (fata de celelalte care le au din plastic) din cauza aia lumineaza f puternic,bineinteles ca au si becurile diferite,

 

p.s. cine are nevoie de becul H8 il am eu , e CADOU cine-l vrea :)

Link to comment
Share on other sites

si nu se poate nici cum sa mi daytime? <_<

 

 

nu merge ,farurile cu daytime light au cercurile din sticla (fata de celelalte care le au din plastic) din cauza aia lumineaza f puternic,bineinteles ca au si becurile diferite,

 

p.s. cine are nevoie de becul H8 il am eu , e CADOU cine-l vrea :)

 

Da-mi-l mie ca cine stie pe unde prin germania pica :unsure:)

S-a ars si pe spate unu anu trecut .. se pare ca nu prea le au astia cu becurile astea :blink:)

Daca vii pe la vreo intalnire :bashwall: si reusesc sa ajung si eu pentru prima data. :blink:)

Link to comment
Share on other sites

si nu se poate nici cum sa mi daytime? <_<

 

 

nu merge ,farurile cu daytime light au cercurile din sticla (fata de celelalte care le au din plastic) din cauza aia lumineaza f puternic,bineinteles ca au si becurile diferite,

 

p.s. cine are nevoie de becul H8 il am eu , e CADOU cine-l vrea :bashwall:

 

Da-mi-l mie ca cine stie pe unde prin germania pica :blink:)

S-a ars si pe spate unu anu trecut .. se pare ca nu prea le au astia cu becurile astea :blink:)

Daca vii pe la vreo intalnire :unsure: si reusesc sa ajung si eu pentru prima data. :wub:)

 

Pe la intalniri nu am fost dar daca tu ajungi pe acolo spune-mi si mie si trec si eu asta daca ma primesc colegii de forum sa vin cu Mini ca la Bmw nu am numere :) ;daca nu eu stau in Dr Taberei si ai drum pe aici imi dai un tel (0723347329).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
le am schimbat eu dar le am la birou...maine iti zic exact ce scrie pe ele dar sa stii ca sunt niste becuri mai speciale cu o baza lunga...la bavaria am auzit ca s vreo 250 ron eu am dat 200 ron pe ambele! iti recomand daca schimbi unul sa l schimbi si pe al doilea !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.