Jump to content

subwoofer pe e39


Recommended Posts

in sfarsit dupa multe lupte mi-am pus sunet pe bmw...adica un subwoofer si o statie total DECENTE, dar care au modificat insa TOTAL sunetul din masina.....mentionez ca nu am umblat deloc la boxe inca sau la HU , ci numai am pus un filtru si un set de cabluri de la DIETZ , un sub de la macaudio si o statie pioneer mai veche...am urmat sfaturile colegilor mai vechi si cu experiente si vreau sa spun ca am terminat onorabil...mi-a luat de la 19.30 la 22.30, in 2 oameni...ne-am mai calcat pe picioare dar asta e...nu stiu momentan daca o voi lasa asa dar la montarea banchetei am uitat clapita de la skysac si am prins-o sub spatar astfel ca acum tot ce ma desparte de portbagaj e doar bucata de piele care se prinde cu adeziv de sub cotiera....basul este excelent ( desi presupun ca mai trebuie reglat ) si imi vibreaza numarul....in interior e un sunet TOTAL SCHIMBAT , plin de bas , curat si intreg.....acum recunosc si eu melodiile... urmatorul pas va fi un sistem de la harman kardon care se leaga cu Ipod si care e vreo 450 ron... si cam atat la partea de sunet ptr ca nu vreau nici discoteca , nici fitze....ci numai sa se auda mai bine....atasez si o poza cu setarile statiei cu rugamintea unui ajutor vizavi de niste setari mai bune...recunosc ca nu ma pricep...

 

 

recomand la toata lumea ceea ce am facut eu, schimba sunetul total...

 

 

PS ( scuze ptr patura din portbagaj dar era curata si mai aveam de pus si haine ... o sa ma ocup si de designul si aranjametul din portabagaj ...dar maine !)

 

s'alte poze

post-8395-1233268258_thumb.jpg

post-8395-1233268275_thumb.jpg

post-8395-1233268338_thumb.jpg

post-8395-1233268412_thumb.jpg

post-8395-1233268446_thumb.jpg

post-8395-1233268480_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

nu merita pe spate alte difuri, important e acuma sa-ti setezi HU.. sa scoata cat mai multe inalte si medii, si bas de la subwoofer. Vezi ca pe ultimele pagini de la topicu facut de mine cu instalarea sub-urilor, a postat ceva tip.. care parea ca se pricepe si mi se pare ca a reglat instalatia si la ihearto... si descrie acolo din ce tin eu minte..fiecare setare de la amplif.. si cam cum trebuie sa fie, poate te ajuta, eu dupa informatiile alea am reglat.. si suna ok... oricum.. e treaba de 2 persoane.. tu stai in masina.. si cineva lucreaza din spate...

 

Iti setezi HU cu inalte la maxim si basu putin mai sus de mijloc... si apoi regleaza cineva din spate... statia.. sa-ti placa tie.. bafta.

 

 

Referitor la auxi in.. postam si pe celalalt topic. ca este de vanzare pe forum mi se pare.. ceva kit oem.. prin care pui IPOD pe intrarea de la magazia de cd-uri.. si se pastreaza comenzi si minuni... poate te ajuta.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Recomand varianta asta :

 

http://www.bmwtips.com/tipsntricks/tips_pa...de%20review.htm

 

Am folosit-o si eu si sunt FOARTE multumit. Am pus 2 difuzoare de bas de 10" MOREL cu VAS=60 litri si QTS=0,4 si se potrivesc perfect.

Basul suna absolut corect, fara lalaieli si bubuieli specifice wooferelor auto de 3 lei.

 

Nu compromiti spatiul din portbagaj, nu arata urat, nu ai intarzieri de faza GROUP DELAY din cauza incintei pozitionata prea departe de auditor sau din cauza incintei BandPass sau basreflex.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
salut. as fi foarte curios dak stie cineva despre subwoofer-ul de la BSW care e aporximativ ca si cel OEM de pe E39. as fi interesat sa imi fac eu o incinta asemanatoare dar nu stiu ce dimensiuni ar putea avea o astfel de incinta. M-ar putea ajuta cineva care a vazut in realitate un woofer de la BSW(ce dimensiuni are difuzoru si caracteristicile lui ???). Mi se pare foarte practic ca nu ocupa mult loc in porbagaj si cred ca se aude si foarte bine.ms mult.pun si o poza, poate cineva mai priceput imi spune:D

post-27186-1269867266_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Incinta Subwoofer-ului BSW pentru E39 are urmatoarele dimensiuni : 690mm X 320mm X 175mm ( latime, adancime, inaltime), incinta e gandita pentru un difuzor de 12" / 400W.

 

Mai multe detalii gasesti aici.

 

Succes!

 

Multumsc foarte frumos!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.