Jump to content

Curatat rezervor lichid de spalare parbriz


jack_69jack

Recommended Posts

Salutare. In primul rand as vrea sa va spun ca am cautat aprox jumatate de ora dupa un alt topic in care sa se discute ceva legat de acest subiect, insa nu am gasit nimic.

Asa cum am scris si in titlu, am turnat un lichid cu impuritati in vas. Era un lichid pe care il aveam de ceva vreme in masina, si am observat abia dupa ce am turnat, pe fundul bidonului foarte multe depuneri, si foarte mari de altfel. Intrebare mea este "cum curat vasul?".

Are pe unde sa scurg lichidul din el, sau trebuie dat jos? In cazul in care trebuie dat jos, o pot face eu, sau trebuie sa merg la un mecanic.

Mersi frumos.

Link to comment
Share on other sites

Traseele poate nu, dar de pompa ce zici ? <_<

 

PS: kretzule, bine ai revenit, credeam ca ne-ai parasit :blink:

salutare tie....si ascultatorilor nostri :) :bashwall: , stiti vorba aia referitoare la ascultatul telefoanelor ..

 

nu aveam cum sa va parasesc :blink:

 

mda pompa se poate infunda in cazul in care sunt niste impuritati incapatanate :unsure:

Edited by kretzu
Link to comment
Share on other sites

la e 46 e foarte simplu de dat jos. se desface surubul ala se deconecteaza pompele (daca ai si spalatoare faruri sunt 2) si se scoate. la e 90 cred ca e la fel. oricum nu cred ca se infunda pompele pentru ca in rezervor inainte de pompe are cate un filtru micut si daca e sa se infunde se infunda ala. probabil ca la e 90 e la fel chestia. Am scris toate astea pt ca la mine (e46) la un moment dat nu mai imi spala parbrizu si mi-am cumparat ca prostu pompa noua ca asa a zis mecanicu , si de fapt cand am dat jos vasu am vazut ca avea cele doua filtre in vas care erau imbacsite.
Link to comment
Share on other sites

la e 46 e foarte simplu de dat jos. se desface surubul ala se deconecteaza pompele (daca ai si spalatoare faruri sunt 2) si se scoate. la e 90 cred ca e la fel. oricum nu cred ca se infunda pompele pentru ca in rezervor inainte de pompe are cate un filtru micut si daca e sa se infunde se infunda ala. probabil ca la e 90 e la fel chestia. Am scris toate astea pt ca la mine (e46) la un moment dat nu mai imi spala parbrizu si mi-am cumparat ca prostu pompa noua ca asa a zis mecanicu , si de fapt cand am dat jos vasu am vazut ca avea cele doua filtre in vas care erau imbacsite.

 

 

mersi mult pentru sfat,de cateva zile tot dau si vad ca nu sa intamplat nimic. asa mia zis si mie mecanicul sa schimb bazinul daca te iei dupa ei de fiecare data trebuie sa schimbi toata masina <_<

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.