Jump to content

Capota Bad Boy pt BMW e36 coupe


kely

Recommended Posts

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

da au pe deasuprea un plastic de protectie si pe partea dinspre interiorul farului are si un fel de foita de aluminiu cred ca aceea e sa reflecte lumina numnai spre exterior

 

d-astea am gasit si eu ...si d-astea am si avut....acum cautam unele fara plastic si cu neonul un pic mai mare...am vazut pe un e34 si luminau mult mai tare...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ce kitsch.

Dc ti se pare? Mie mi se pare foarte frumoasa... Ma tot uit la pozele alea de sus in jos si suspin :)

Unii nu dispun de 10k euro sa-si ia E46 sau pur si simplu le place mai mult E36 si ii dau un look de E46, mai modern si is foarte mandri de masina, nu mai fii asa rau :lol: Si mie mi-ar place o capota din asta... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ce kitsch.

Dc ti se pare? Mie mi se pare foarte frumoasa... Ma tot uit la pozele alea de sus in jos si suspin :)

Unii nu dispun de 10k euro sa-si ia E46 sau pur si simplu le place mai mult E36 si ii dau un look de E46, mai modern si is foarte mandri de masina, nu mai fii asa rau :lol: Si mie mi-ar place o capota din asta... :lol:

Unii nu vor e46... chestie de gusturi.

Poate ca si eu din e46 as putea sa fac vreun aston martin, daca tot n-am bani de unu real...

Link to comment
Share on other sites

gusturile nu se discuta....corect

mie unul spre exemplu ma oripileaza compactul....am impresia ca e o masina neterminata

tipul ala a facut din pisica aia ce a facut din pasiune , nu cred ca era vorba de lipsa banilor si rezultatul e perfect

oricum pentru mine e 36 ramine una din capodoperele BMW........mai ales coupe-ul

eu chiar stau pe ginduri sa imi vind dieselul meu si sa imi cumpar o pisica tunata cu gust :)

Link to comment
Share on other sites

Cum doamne poate sa va placa asa ceva? Pe cel care avea bot de bmw din supernova ati sarit cu gura, dar asta e frumos. Care e diferenta? :lol:

Ma, una ii sa pui bot de BMW pe o supernova sau sa ii faci un face-lift la un E36 cu influente de E46... Nu mai fi asa dur... Sau sa intreb aici pe forum cati si-ar vopsi stopurile cu negru? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am dat peste chestia asta pe un site si m-am gandit la ce vroiai tu sa faci...

 

http://www.autozr1.net/shop/products/Prelu...eries-E36.html#

 

..pare interesant, dar poate un pic in plus (ca si pleoapele).. pe de alta parte, nu au decat un desen, asa ca astept sa vad pozele pe care le lauzi :)

Edited by valentin_marian
Link to comment
Share on other sites

Am dat peste chestia asta pe un site si m-am gandit la ce vroiai tu sa faci...

 

http://www.autozr1.net/shop/products/Prelu...eries-E36.html#

 

..pare interesant, dar poate un pic in plus (ca si pleoapele).. pe de alta parte, nu au decat un desen, asa ca astept sa vad pozele pe care le lauzi :)

mai ieftina: http://www.fkautomotive.ro/produse/aerodin...a/info7598.html :lol:

 

n-as da logo-ul BMW de pe capota pt nimic in lume... :lol:

Edited by roninbz
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

Orice discuţie privind tuningul exterior devine un război al subiectivităţii.

Nimic nu e mai greu de făcut decât o modificare a maşinii pe care s-o guste mai mult decât proprietarul şi eventual, cel care face lucrarea.

Eu primesc ĂŽn atelier un E36 care va rpimi un bad-boy, şi după ĂŽndelungi discuţii cu proprietarul am ajuns la un compromis: modelul făcut va arăta cam aşa ca ĂŽn poză, cu mici tuşe personale.

Mie unul mi se pare un model de bun-gust si fără exagerări.

post-477-1262533200_thumb.jpg

Edited by aleks
Link to comment
Share on other sites

De ce ar fi ieftin, si de ce nu e de bun gust, atât timp cât nu va copia capota de E46(imaginea e doar cu titlu de prezentare) şi nu va exagera ĂŽn linii?

 

Simplul fapt că o maşină e altfel decât stock nu ĂŽnseamnă că e de prost-gust.

 

Tuning nu ĂŽnseamnă ţărăneală şi există viaţă şi după M-Packet.

Edited by aleks
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.