Jump to content

cablu diagnoza


Recommended Posts

Unde as putea sa gasescun cablu de diagnoza pt bmw e36 in romania ( http://cgi.ebay.com/ebaymotors/BMW-20-PIN-...bayphotohosting )

 

Pot sa conectez acest cablu la un laptop ?

 

Multumesc anticipat !

 

Ma scuzati,dar nu am stiu unde sa incadrez acest topic,rog un moderator sa il mute unde ii este locul ..

Link to comment
Share on other sites

Ai perfecta dreptate. Ultimul lap. cumparat de mine a urmarit din pacate principiul performantei si orbit de asta nu m-am uitat...nu avea serial. M-am sfatuit cu un "calculatorist" de aici din forum si mi-a recomandat un anume adaptor pe care l-am gasit si merge f. bine, dupa ce l-am trecut (nu sunt sigur ca asa se numeste chestia asta) pe COM 1.

Din pacate suntem se pare offtopic...sorry

Link to comment
Share on other sites

multumesc foare mult pentru sfaturi,sunt foarte utile

din pacate laptopul meu nu are port serial...

@dans poti sa-mi recomanzi ce adaptor folosesti ?

 

"Bandridge Blue CPL 4211"

www.bandridge.nl sau www.bandridge.com

 

Pot sa te intreb ce interfata de diagnoza folosesti?

Edited by DanS
Link to comment
Share on other sites

Am eu dar din pacate nu-l dau, l-am luat de pe ebay relativ ieftin. Vezi ca mai apar si pe okazii dar la preturi umflate.

 

 

Gasesc eu,..oricum suntem offtopic de mult...10X moder. de intelegere... :) Cristi, chiar daca-mi iau, si daca te hotarasti sa-l vinzi, il iau si pe al tau <_<

Link to comment
Share on other sites

NU inteleg pentru ce iti trebuie PCMCIA? Si eu am inceput cu PCMCIA.... pt. ca este la fel ca si cum ai baga paca PCI pe gatul laptop-ului. Dar nu este asa. Am avut neplacere chiar cu o placa PCMCIA sa dea erori!. Eu am adaptor USB-Serial ce merge.

 

Bafta la cautari extinse.

 

Imi trebuie pentru un simplu videoproiector. Legat de ceea zici tu ca ai inceput cu PCMCIA si nu a mers, eu unul am evitat aceasta neplacere folosind echipamentul achizitionat complet de la "mama lui"....

Si sincer nu am nevoie sa extind cautarile...vezi mai jos...Merci Cristi <_<

 

Din pacate nu merge chiar orice adaptor, mai ales usb-serial.Ar cam trebui probat inainte cu aplicatia respectiva.

 

Corect.!

Link to comment
Share on other sites

Cele pcmcia merg sigur, sunt 100% compatibile cu standardul serial.

 

 

Cele pcmcia merg sigur, sunt 100% compatibile cu standardul serial.

 

Aha, inseamna ca am nimerit eu unele proaste.

 

10x la amandoi ! Deja l-am comandat....daca am dat-o de gard ma costa 60 RON... <_<

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.