Jump to content

Iubita mea E46


Alex Iulian

Recommended Posts

Clar ca nu masoara aia cm3 dar e totusi vorba de 2 cilindrii in plus. Nu cred ca-i scapa cu vederea. Daca faci ITP-ul la RAR sigur vei avea probleme. La astialalti mai treaca merga, se rezolva.

 

din cate am inteles la itp acum trebuie sa-i pozeze seriile, ca se verifce agentu si online cum ar veni.

 

deocamdata stau linisit mai e valabil 1 an jumate.

Link to comment
Share on other sites

alta viata acum...:), cum e cu franele astea? din cate stiu discurile sunt mai mari la 328 fata de 318, le-ai schimbat sau sunt in plan?

 

da sint putin mai mari si ventilate pe spate, o sa le pun peste 1 saptamana la Craiova la baiatul care mi-a pus motorul

 

frumos , dar neaparat trebuie jante mai mari , si gume late pe spate , cu astea pe 16 o sa rupa aderenta si o sa te streseze rau de tot ASCu

 

 

imi plac style 44 , o sa urmeze si alea, nu merg foarte tare cu ea nu am avut probleme cu aderenta

Link to comment
Share on other sites

din cate am inteles la itp acum trebuie sa-i pozeze seriile, ca se verifce agentu si online cum ar veni.

 

Nu se pozeaza seriile, se pozeaza masina pe stand pentru a certifica prezenta ei in statia ITP la momentul inspectiei.

Problema e ca pozele se fac (si) cu capota ridicata...

Link to comment
Share on other sites

Nu se pozeaza seriile, se pozeaza masina pe stand pentru a certifica prezenta ei in statia ITP la momentul inspectiei.

Problema e ca pozele se fac (si) cu capota ridicata...

 

 

am inteles , si acolo e diferenta intre 4 cl si 6, am pe cineva care o sa ma ajute cu trecutul in carte, dar mai astept 1 an jumate pana expira itp-ul mai vedem pana atunci

 

Foarte frumos bimmeru' ! :) Imi place ca ti-ai pus evacuare de 328i, sau ma rog asemanatoare cu cea de pe motoarele mai mari si nu ti-ai pus porcarii dinalea urlatoare.Respect man!Imi place cum iti tii masina! :thumbsup:

 

 

multumesc, evacuarea cap coada e de pe masina donatoare, nu se potrivea cea de la mine + ca merg cu copilul in masina , care mai si doarme uneori,deci nu ma interesa sa urle.

Edited by Alex Iulian
Link to comment
Share on other sites

apropo de jante, eu aveam inainte 205/50/17 si rupea aderenta la plecari mai puternice de pe loc iar in curbe scartaiau cauciucurile daca fortam mai tare, de cand am trecut la 18, 225/40/18 e mare diferenta, am vrut sa pun 255/35/18 dar mi s-a parut un pic cam mult, desi e prevazuta in cartea tehnica, oricum cu style 44 si 225/45/17 nu sa o ai probleme, plus ca arata foarte bine iar la drumurile noastre o sa fie foarte bine :thumbsup:
Link to comment
Share on other sites

apropo de jante, eu aveam inainte 205/50/17 si rupea aderenta la plecari mai puternice de pe loc iar in curbe scartaiau cauciucurile daca fortam mai tare, de cand am trecut la 18, 225/40/18 e mare diferenta, am vrut sa pun 255/35/18 dar mi s-a parut un pic cam mult, desi e prevazuta in cartea tehnica, oricum cu style 44 si 225/45/17 nu sa o ai probleme, plus ca arata foarte bine iar la drumurile noastre o sa fie foarte bine :thumbsup:

 

 

mi-ai citit gandurile style 44 si 225/45/17 vreau sa pun, da mai astept sa strang banutzii

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Felicitari pentru motor :frantics:

 

La care baiat din Craiova ai facut ? :rolleyes: vreao si eu sa schimb motorul iarna asta !!

 

Mihaita , super baiat.

 

un mic upgrade de efect, jante pe 18 si frane de 2.8

 

225/40/18 fata si 255/35/18 spate

Edited by Alex Iulian
Link to comment
Share on other sites

frumoase jantele, sunt reconditionate sau...? arata bine! Ar mai trebui un xenon, ce zici ? :) si normal, fiind jante de M-pack... :rolleyes:

BTW - suspensia e stock? pare un pic mai lasata fata de stock!

Edited by mik15
Link to comment
Share on other sites

frumoase jantele, sunt reconditionate sau...? arata bine! Ar mai trebui un xenon, ce zici ? :) si normal, fiind jante de M-pack... :rolleyes:

BTW - suspensia e stock? pare un pic mai lasata fata de stock!

 

merci , sint originale de pe masina donatoare din Anglia, xenon mai asteapta ca nu sint fun condusului noaptea, plus ca trebuie faruri cu lupa...

 

M-deocamdata nu ma gandesc, suspensia e stock (de 4 clindri da sport din fabrica), arcurile au o dunga rosie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

arcurile au o dunga rosie.

 

Din experienta ... stiam ca cele cu o dunga rosie = suspensie sport :) (posibil sa gresesc, dar am avut un 316i cu dotare suspensie sport si aveam arcurile marcate cu rosu)

 

 

Frumoasa!!:thumbsup: Dar, fara sa te superi, nu pot sa nu observ ...ironia din pozele postate de tine!!!:LMAO:

 

?

Edited by flavius.paul
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.