Jump to content

MP3 pe BMW fara sa schimbati nimic


Recommended Posts

Legat de MP3 cea mai buna si ieftina solutie cred eu este sa va achizionati un Modulator FM cu sau fara memorie interna

nu este scump si tot odata recomand acest lucru tuturor ce nu vor sa-si schimbe nimic din originalul masini pt a asculta mp3-uri

 

este un mic dispozitiv ce se introduce la bricheta masini

emite o frecventa radio fm ce o poti receptiona cu radioul masini SE AUDE SUPEEEERRR

post-11192-1237472815_thumb.jpg

post-11192-1237472839_thumb.jpg

post-11192-1237472892_thumb.jpg

post-11192-1237472913_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Recent am primit un modulator Tuadia, destul de bun. Afiseaza melodiile si tot ce doresti pe un ecran destul de marisor. Se poate conecta la Ipod sau Ifone si se aude excelent. La stick insa dupa ceva timp realizezi ca la unele melodii se aude un fel de zumzait in momentul in care sunetele emise sunt ceva mai inalte. Se poate ajusta treaba din bass insa ma gandesc daca nu cumva e vina stick-ului(desi am incercat mai multe) sau mai degraba a melodiilor inregistrate. Am luat melodiile la care aparea problema si le-am recodat pe 48000 HZ cu 320kbps si stereo desigur. Acel zumzait a disparut insa nu in totalitate. La sunetele inalte se aude in continuare...Acum ma gandesc ca poate gresesc eu undeva la codare sau poate sunt boxele de vina. Ma ajuta cineva cu niste sfaturi legate de o codare cat mai buna? Si de asemenea, pe ce frecventa recomandati in Bucuresti sa tin modulatorul? Momentan folosesc 108! Eu sunt multumit de modulator si cred ca e departe de modelele care au fost testate si numite jeguri...Nu se aude precum CD-ul insa daca acestuia ii dau un 10/10(sa spunem) atunci modulatorul primeste lejer un 8/10. Am mai avut un modulator imprumutat si aceluia i-as fi dat un rusinos 3/10.
Link to comment
Share on other sites

Cred ca e ok modulatorul asa sa asculti muzica prin oras, ziua, prin aglomeratie. Dar cand vrei sa iesi seara la o tura, cu gagici si cumetrii in masina (depinde ce varsta ai <_<) nu e suficienta calitatea modulatorului. Vrei sa cresti si tu un pic volumul, sa simti nitel bass, sa nu te zgarie la urechi inaltele.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
se aude asa pt ca nu prea se mai gaseste o fracventa clara, mai ales in bucuresti, mai depinde si de calitatea modulatorului fm (parca asa ii zice..)

 

Io zic ca se aude prost peste tot nu numai in Bucuresti, Romania sau in alte tari... Am probat eu in Suedia 2 gadget+uri din astea si pot spune ca sunt praf, vai mama lor.

Apropo de SE AUDE SUPER, eu cred ca tu nu ai auzit ceva mai bun pana acum.. E praf sunetul de la FM+urile astea

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.