Jump to content

new m3


dadogus

Recommended Posts

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

oricum parerea mea este ca o sa fie o mare incurcatura intre 335i si M3 pt ca 335i fiind bi-turbo va fii urcat foarte usor in 400 de cai si din cate am citit si auzit noul M3 va avea in jur de 420 de cai dar bine inteles nu se stie nimic sigur inca ...

86005[/snapback]

Corect. Mai ales americanii o sa fie inebuniti de 335i la cat de usor se va tuna datorita setupului biturbo. Dar eu zic ca cei ce sunt hardcore tot in m3 o sa investeasca asta pt ca va avea un motor (teoretic) mai visceral care se va tura ceva mai mult de 8000rpm si in plus sunt sigur ca motorul va lasa loc suficient (compression ratio) pt forced induction, fie el supercharge sau turbo. Sa nu uitam ca multe E 46 M3-uri au fost echipate cu superchargere care lucrand chiar la presiune joasa, au reusit totusi sa pastreze plaja de turatii/progresivitatea caracteristica motorului NA al M3-ului. Si au reusit 440-450 cp destul de lejer, unele atingand 500+. Acum gandeste-te ce pot face cu un v8 (2 cil in plus) si o capacitate cilindrica sporita...asta daca tot comparam tuning vs tuning. Ca sa nu mai zic de ce inseamna E90 M3 (adica un intreg pachet din care pt mine cel mai imp SMG III).

Link to comment
Share on other sites

Este sigur o fotografie modificata in photoshop dar am gasit-o ca fiind foarte oficiala.oricum o posibila varianta asa cu spoilerul fata arata bestial.eu unul sunt foarte placut de impresionat de cum ar putea arata.......live. Nu uitati ca ''creatoru de automobile'' face loganuri in romania,mercedes a inventat carutele motorizate iar BMW construieste masini. :blink:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
e dragut dar nu e la fel de agresiv ca cel vechi. cred ca usile ar fi trebuit un pic mai lungi ca dupa mine sunt cam mici fata de restul caroseriei. din cate stiu pun un motor de 4000cmc? cati cai o sa aiba? 400?

90565[/snapback]

415-420cp...si cum ne-am obisnuit probabil un cuplu apropriat de vreo 430-440NM.

Link to comment
Share on other sites

415-420cp...si cum ne-am obisnuit probabil un cuplu apropriat de vreo 430-440NM.

91566[/snapback]

 

 

si cumva ai idee daca fac si o versiune cu 4 usi? din cate stiu au mai avut un model de m3 cu 4 usi si eu asa am citit pe net si mi se pare destul de ciudat. au M5 daca vor o limuzina super sport. cred ca ar trebui sa ramana numai la varianta coupe si cabrio.

Link to comment
Share on other sites

si cumva ai idee daca fac si o versiune cu 4 usi? din cate stiu au mai avut un model de m3 cu 4 usi si eu asa am citit pe net si mi se pare destul de ciudat. au M5 daca vor o limuzina super sport. cred ca ar trebui sa ramana numai la varianta coupe si cabrio.

91580[/snapback]

 

Eu am inteles ca o sa scoata in trei variante:

 

-4usi 4locuri

 

-2usi 4locuri

 

-2usi 2locuri

Edited by ScAcKi
Link to comment
Share on other sites

M3 va aparea in varianta coupe,cabrio si limuzina si poate touring.Si asta e sigur caci masinile sunt pregatite lipseste motorul.

91730[/snapback]

In sfarsit o veste buna si pentru familistii care vor sa-si ia o fiara adevarata...

Era o greseala de marketing mai veche a lui BMW. Concurenta avea de mult variantele sportive cu patru usi (E35AMG si S4). E bun si coupe-ul dar mai sunt si tatici de familie... :blink: ... care vor sa simta senzatiile unui M3. Personal daca vechiul M3 E46 era si in varianta cu patru usi atunci sigur optam pentru varianta respectiva...asa m-am multumit cu 330... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.