Jump to content

Vand 525i 24v 192cp intretinut de pasionat bmw.


radu46

Recommended Posts

E criza tati. iar la 1 sutica cinzeci imi iau loganel 1.5 diesel sau 1.4:)benzin si uit cum arata pompa. Dar cine e pasionat sa o cumpere fiindca merita fiindca omul a avut grja de ea...hai sa fim seriosi sunt unii care vand bmw-uri la fel si cer mai mult si nu arata asa.Si la 525i cand activezi herghelia cum le areti cine-i zeul. Binenteles exista un mare DAR in vremurile astea de criza cand toti stam slabut cu taieteii cel mai bine e sa defilam cu tico,matiz:)) Hai salut si ai un mare up de la mine fiindca masina isi merita banii ; e intretinuta,model care nu-l vezi la tot coltu.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

E criza tati. iar la 1 sutica cinzeci imi iau loganel 1.5 diesel sau 1.4:)benzin si uit cum arata pompa. Dar cine e pasionat sa o cumpere fiindca merita fiindca omul a avut grja de ea...hai sa fim seriosi sunt unii care vand bmw-uri la fel si cer mai mult si nu arata asa.Si la 525i cand activezi herghelia cum le areti cine-i zeul. Binenteles exista un mare DAR in vremurile astea de criza cand toti stam slabut cu taieteii cel mai bine e sa defilam cu tico,matiz:)) Hai salut si ai un mare up de la mine fiindca masina isi merita banii ; e intretinuta,model care nu-l vezi la tot coltu.

 

mersi de up. avem si noi in familie un logan 15dci din 2009 si e bunicel iar 6 litri de motorina in oras e bine bine fata de 10-11l benzina la a mea dar ca dotari. rezistenta, calitate si siguranta e mult peste iar cu diferenta 10500e cost logan - 3400e costu bmw meu = mai raman 71000e din care imi pun benzina 12 ani la bmw si sunt si mai rapid si mai respectat. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Un BRAVO pentru modul cum se prezinta. Numai 11l/100 km urban?! Chiar si asa, e foarte bineeee...

Vezi pm.

un motor mic de la care se cere mult consuma mai mult decat un motor mare fortat la nivelul maxim la care ajunge cel mic. a mea doar pana se incalzeste in primi 2-3km pe timp de iarna ia ceva mai mult dupa ce se incalzeste consumu e intre 9 si 12l la 100km indiferent cei faci. vara mai mult de 10l nu consuma.

de viteza ajunge pe bord aproape de 250kmh iar reali sunt can carte 235kmh. la 180kmh am consum de autoband de max 11l la suta. eu merg cu ea intre 120 si 200kmh max.

vb.

 

husa aia e garajul??? :lol: :)

din pacate am ramas fara garaj pentru ea. e39 e mai important pt mine acum si il tin in garaj.

sper sa il vand mai repede pe e34 sa isi gaseasca si el garaj desi ma indoiesc ca o sa mai aibe cineva grija de el ca mine :)

Edited by radu46
Link to comment
Share on other sites

Un BRAVO pentru modul cum se prezinta. Numai 11l/100 km urban?! Chiar si asa, e foarte bineeee...

Vezi pm.

 

 

niciodata nu consuma 11, poate 15 da...

 

mi-a luat si mie asa cand fugeam cu ea in oras cu 130 140kmh demaraje.... dar in principiu vb de mers normal de zi cu zi

Link to comment
Share on other sites

salut

toata lumea - rautacioasa ca de obicei

e super masina, dar cam scumpica

 

stiu cum e

dupa ceva timp te indragostesti de ea;e si normal

si eu sunt la fel cu a mea

 

 

dar , mai tine cont si de altii

 

pretul,cam mare,dupa parerea mea

sper sa nu te superi

 

numai bine

Link to comment
Share on other sites

Un BRAVO pentru modul cum se prezinta. Numai 11l/100 km urban?! Chiar si asa, e foarte bineeee...

Vezi pm.

 

 

niciodata nu consuma 11, poate 15 da...

eu nu prea o omor si ma incadrez in consumul ala. daca dai masina asta la 5 insi fiecare iti vine cu un consum diferit sa sti si aici iti dau dreptate poti scoate si 17-18 daca esti pasionat de drifturi si liniute la semafor.

 

 

stiu masina. mai rar asa ceva... foarte frumoasa, cam singura din buzau care mai arata bine.

mersi. sa sti ca mie imi place si cea verde de 3000 de la casa alba,pacat de impozitu ala de 26mil (chiar hotie pe fata)

Link to comment
Share on other sites

salut

toata lumea - rautacioasa ca de obicei

e super masina, dar cam scumpica

 

stiu cum e

dupa ceva timp te indragostesti de ea;e si normal

si eu sunt la fel cu a mea

 

 

dar , mai tine cont si de altii

 

pretul,cam mare,dupa parerea mea

sper sa nu te superi

 

numai bine

in general preturile sunt cam standard in functie de an dar la unii cumparatori mai conteaza si felul cum merge si cum arata masina. eu am avut dacie din 84 care am dat-o cu 45 mil cand cele de varsta ei sa dadeau cu cu 15mil. unele cunostinte le venea sa ma ia la batai cand le spuneam. dar masina aia cu exceptia caroseriei ii cumparasem cele mai bune piese noi toate odata :) si mergea ceas.

*scz de mocheta de pe bord :lol:

post-10356-1264495016_thumb.jpg

post-10356-1264495043_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

pana la 90.000 km nu i s-a facut nimic ,probabil,dar dupa......bat tachetii dimineata?5-50sec? motorul are vreo bataie?la 250k km se schimba distributia...a fost schimbata?dc nu patina e distrusa si ai o bataie mai mult dimineata)(s-a umblat vreodata la _chiulasa_?)ambreajul a fost schimbat la cat...1xx.xxx km?catalizatoarele + sonda lamda sunt originale?) aerul conditionat functioneaza cu freon model vechi? care nu se mai gaseste),tremura la 100km/h?daca ai prins cu ea peste 240km/h ai cip si esti deja in zona rosie,proiectoarele sunt crapate?rugina la praguri si mai ales in zona unde bagi cricul?a fost lovita,atinsa,reparate,vopsita?parbrizul este zgariat de pietricele si geamul soferului de cheder cu praf?stergatoarele au joc(bratele)?schimbatorul de viteza are joc mare?......sunt un potential cumparator de aceea doresc sa stiu asa de multe Edited by yesss
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
pana la 90.000 km nu i s-a facut nimic ,probabil,dar dupa......bat tachetii dimineata?5-50sec? motorul are vreo bataie?la 250k km se schimba distributia...a fost schimbata?dc nu patina e distrusa si ai o bataie mai mult dimineata)(s-a umblat vreodata la _chiulasa_?)ambreajul a fost schimbat la cat...1xx.xxx km?catalizatoarele + sonda lamda sunt originale?) aerul conditionat functioneaza cu freon model vechi? care nu se mai gaseste),tremura la 100km/h?daca ai prins cu ea peste 240km/h ai cip si esti deja in zona rosie,proiectoarele sunt crapate?rugina la praguri si mai ales in zona unde bagi cricul?a fost lovita,atinsa,reparate,vopsita?parbrizul este zgariat de pietricele si geamul soferului de cheder cu praf?stergatoarele au joc(bratele)?schimbatorul de viteza are joc mare?......sunt un potential cumparator de aceea doresc sa stiu asa de multe

iti dau un pm :)

Link to comment
Share on other sites

RE: am un tachet care bate putin cand e uleiul rece dar dispare imediat, motoru nu are nici o bataie, distributia nu a fost schimbata am schimbat toate curelele la 252000km, nu s-a umblat niciodata in motor la nici o piesa mecanica deci nici la _chiulasa_, ambreiajul nu s-a schimbat niciodata dar nici nu a avut motive sa fie schimbat deoarece nici eu nici tata nu am scartait-o sau fortat-o la plecarea de pe loc *(fara cerculete sau alte tampenii), catalizatoru a fost schimbat de tata cred 1 data iar acum toba finala de pe ea s-a ruginit dar am una noua boysen de rezerva, aeru conditionat functioneaza foarte bine si a fost schimbat freonu in ea cand mi-a dat-o tata adika la 252000km, nu are cip si nu as face asa ceva ca sa ii elimin protectia motorului are doar filtru aer k&n si buji iridium schimbate la 254000km cu aprox, eu personal nu am depasit 220 ca mia fost teama dar cand era la tata a mers el odata cu ea cu peste 240kmh, proiectoarele sunt intregi si au halogene osram blue, pragurile sunt impecabile si nu prea am avut pene cu ea ca am avut gume noi mai tot timpu (in partea din fata a pragului are pe stanga o mica umflatura care ascunde niste rugina de narimea unghiei ), parbrizu are o mica crapatura acolo unde sunt rovineta si rca pe care am fost de am reparat-o cu solutie speciala si freza si este matuit un pic de pietricele doar are 262000km , toate geamurile sunt impecabile ca noi inclusiv cel de la sofer, stergatoarele sunt bosch noi iar bratele le-a mai schimbat tata si nu au nici un joc, schimbatoru nu are nici un joc si chiar si la km astia vitezele se trag singure doar impingi putin si intra.

 

mi-a luat ceva timp sa iti dau toate detaliile astea si crede-ma ca masina nu are vicii ascunse. de schimbat la ea mai tre schimbat: bieletele antiruliu, bratu superior stanga si dupa vreo 15000-20000km amortizoarele spate.

alte persoane nu dau atatea detalii poate nu le observi cand vi sa o vezi, eu ti le-am dat pe toate si sper sa nu imi zici ca e terminata sau treburi de genu asta pt ca de scazut nu mai scad dar recomand sa vii sa o vezi inainte sa iei o decizie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Variante cu o Nubira din 2000?

sal nu stiu daca ai vazut dar masina mea care o conduc acum este un e39 din 2003 si motivu pentru care dau e34 asta alb e ca nu mai are cine sa mearga cu el zi de zi si sa-i plateasca taxele ca le-as plati degeaba. nevasta-mea are un logan 2009 15dci deci nu are nevoie nici ea de masina.

daca nu mai aveam alta masina poate as fi acceptat combinatii cu masini mai ieftine care sa le pot da usor.

Zi un pret pt nubira, o poza ceva, cam cat ai mai fi dispus sa dai diferenta si poate mai vb.

 

********Pentru cei care au fost si sunt interesati, de saptamana trecuta mai precis 22.02.2010 masina a fost spalata, ceruita, siliconata, facut presiunea in roti,verificat toate lichidele si dusa pe drum curat in noul garaj pe care l-am inchiriat special pentru ea. macar acum daca tot asteapta sa astepte in cele mai bune conditii si ferita de umezeala*********

Edited by radu46
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.