Jump to content

New look


sebix007

Recommended Posts

deci.

 

Am un bmw 320d din 2003.in 25 nnoiembrie 2008 am avut un accident.nu a fost ff avariata masina dar a trebuit sa schimb capota,bara fata,usa stanga spate,ceva brate,intercooler..etc etc.M-am hotarat ca odata cu repararea masinii sa o si ``imbrac``,astfel incat am apelat la un prieten de-al meu din cj care face body kituri din fibra.reparatul masinii cu tuning cu tot m-a costat 3500 de euro cu vopsit cu tot.mi-am facut un calcul si fara tuning m-ar fi costat cu 350 de euro mai putin...tinand cont ca oricum vopsitul era deja pus in calcul.Ma rog,tuningul m-a costat undeva pe la 13-14 mil.am sa pun ceva poze cu masina inainte si dupa schimbare...astept sa va dati cu parerea TINAND CONT SI DE BANII PE CARE I-AM INVESTIT.

 

 

Merci mult .

 

(in spate pe mijloc mi-am pus 4 capete de tobe dar nu am apucat sa fac poza...arata bine zic eu)

post-25011-1238332366_thumb.jpg

post-25011-1238332431_thumb.jpg

post-25011-1238332448_thumb.jpg

post-25011-1238332469_thumb.jpg

post-25011-1238332487_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

.astept sa va dati cu parerea TINAND CONT SI DE BANII PE CARE I-AM INVESTIT.

 

 

Merci mult .

 

(in spate pe mijloc mi-am pus 4 capete de tobe dar nu am apucat sa fac poza...arata bine zic eu)

 

 

SEBI arata oribil ..Ti-ai batut joc de ea !..Bafta !

Link to comment
Share on other sites

Trebuia s-o repari cu piese originale, mult mai bine aratĂŁ o barĂŁ de //M. Ai platit 350 de euro, arata de 350.

 

Aaa, ºi de "capetele de tobã" sau cum le zici tu, sunt foarte Þãrãneºti, mai bine cã nu ai pus poze, fãrã supãrare.

Link to comment
Share on other sites

.astept sa va dati cu parerea TINAND CONT SI DE BANII PE CARE I-AM INVESTIT.

 

 

Merci mult .

 

(in spate pe mijloc mi-am pus 4 capete de tobe dar nu am apucat sa fac poza...arata bine zic eu)

 

 

SEBI arata oribil ..Ti-ai batut joc de ea !..Bafta !

 

 

ma rog...era mai ok daca o lasam lovita?mai ales la cat am investit in modificare...

Link to comment
Share on other sites

ma rog...era mai ok daca o lasam lovita?mai ales la cat am investit in modificare...

 

 

nu are rost sa fii ironic!..Eu ti-am spus o parere !..Avem un topic pe forum cu TARANISME ..probabil daca te vedea cineva in trafic si punea o poza masina ta ajungea acolo !.Stiu ca nu e ce vroiai sa auzi dar cam asta e realitatea!..Poti remedia totusi ! te va costa mai mult totusi de data asta ! gata ma retrag ! sa vina expertii <_<

Link to comment
Share on other sites

Gusturile nu se discuta, tie sa-ti placa.

Pentru unii, OEM e OEM. o bara M, un kit M eventual.... ar fi dat mai bine, repet, pentru unii.

 

De reparat oricum o reparai si daca nu ii faceai tuningul acesta.

Edited by roco123
Link to comment
Share on other sites

Din moment ce ai hotarat sa-ti prezinti masina pe un forum trebuie sa fi constient ca o sa ai parte atat de pareri pro cat si contra, nu trebuie sa le pui la suflet. Unii iti critica masina din invidie, fiindca si-ar dori si ei una la fel dar nu-si permit, iar altii o critica fiindca nu le place lor, pur si simplu !

 

Imi plac jantele si cu siguranta nu o sa-mi placa poza cu evacuarea pe mijloc !

 

Bafta !

Edited by T_o_r_q_u_e
Link to comment
Share on other sites

Trebuia s-o repari cu piese originale, mult mai bine aratĂŁ o barĂŁ de //M. Ai platit 350 de euro, arata de 350.

 

Aaa, ºi de "capetele de tobã" sau cum le zici tu, sunt foarte Þãrãneºti, mai bine cã nu ai pus poze, fãrã supãrare.

 

 

 

pai da mane dar e ceea ce mi-am permis.plus ca nu imi place sa am o masina identica cu a celorlalti.merci de sfat

Link to comment
Share on other sites

Din moment ce ai hotarat sa-ti prezinti masina pe un forum trebuie sa fi constient ca o sa ai parte atat de pareri pro cat si contra, nu trebuie sa le pui la suflet. Unii iti critica masina din invidie, fiindca si-ar dori si eu una la fel dar nu-si permit, iar altii o critica fiindca nu le place lor, pur si simplu !

 

Imi plac jantele si cu siguranta nu o sa-mi placa poza cu evacuarea pe mijloc !

 

Bafta !

 

 

merci <_<)

Link to comment
Share on other sites

hai ca mai ai nevoie si de o parere buna din cand in cand , sa nu te descurajezi !

 

Mi-e imi place , e bine lucrata (se vede ca a fost facut de cineva priceput) . Intradevar e ceva mai diferit , dar de . . . nu tre sa fim toti la fel .

Singur lucru care nu ma atrage ( Asta doar pt ca nu prea sunt eu de acord cu ideea) ar fi combinatia de 2 culori , nu conteaza culoarile ci pur si simplu faptul ca e din 2 culorii , dar asta este doar o dambla de a mea !

 

Bafta !

Link to comment
Share on other sites

mie unul imi place dat fiind faptul ca e plin de e46 in romania , una mai clonata ca alta, una mai OEM ca alta, asta macar daca o vz pe strada sti ca e a lui SEBI asa ca este deosebita in felul ei chiar daca vesnic vor fi pers. carora nu le va placea. bafta in continuare si bine ai venit!
Link to comment
Share on other sites

Nu te supara dar masina asa cum era ea inainte de la mama ei era mult mai frumoasa decat cu bara si pragurile alea oribile ....ti-ai batut joc de masina, asta nu mai e BMW e caruta cu roti de cauciuc , personal mi-ar fi rusine sa merg intr-o astfel de masina .....dar fiecare face ce vrea cu banii
Link to comment
Share on other sites

bmw-urile mai ales E46 nu se presteaza la tuning gen garaj (fara suparare) masina arata frumos trebuia sa o faci la fel pe asigurare ... daca vroiai ceva deosebit pachetul M complet si niste jante tot din pachet si era super ok.

 

plasa ce se vede in fantele alea imi aduce aminte de daciile tunate ... tobele bine ca nu le-ai pus sa le mai vedem si alea

 

pragurile sunt cum sunt sincer si nu au nici o legatura cu linia bmw iar cele 2 culori nu merita facute ca nu e un firebird sau altceva...

 

trist ca dintr-o masina frumoasa a ajuns tuningu lu costel din garajul de pe strada uitata de lume ...

Link to comment
Share on other sites

sunt multi pe aici care nu accepta masinile modificate, fie mecanic sau estetic

eu sunt de parere ca o masina modificata (estetic, ca de asta e vb) cu bun gust, e putin mai altfel, oarecum deosebita

daca erau pozele mai detaliate puteam fi mai obiectiv, per total mi se pare ok, e putin mai alt fel, din pozele astea mi se pare ca ar mai trebiu umblat la finisaje

sa o stapnesti sanatos si fara alte incidente si

bine ai venit printre noi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.