Jump to content

sa facem cunostinta: m3 replika


motorizatu

Recommended Posts

Daca gresesc, scuze, am si scris a se verifica, dar te rog sa verifici informatia mea, eu tot ce am avut bmw in garaj si ale mele si ale clientilor mei, am intalnit aceasta eticheta si mi s-a dat acest raspuns si de catre un prieten care e cam taticul bmw prin Brasov pe partea de mecanica. Dar repet, verificati, sub masina, pe cutie.

 

Si eu cred ca taticul in BMW-uri avea dreptate.Exista ulei lifetime la BMW, scrie si pe eticheta de la cutie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu ma entuziasmeaza deloc ce vad...

 

vinzi castraveti gradinarilor

 

arata ok masina si cam atat

 

lasa turbinele si cei 1000 de cai.. pune-i motor de M3 si o sa ai aprecierea tuturor.. o sa fi primul care a facut primul m3 e46 in 4 usi, cel care nu a existat niciodata. pana atunci da-i emblema de m3 jos. e de prost gust

 

Daca ii pun motor de m3 atunci nu am creat nimic, unde mai e satisfactia? Daca pe spate ii tranteam o bara de m paket unde mai era creatia, munca, noptile din garaj si la urma durerile de spate, cearcanele si satisfactia? Si hai s-o lamurim de tot cu emblema ca vad ca va supara pe multi dintre voi. O am cadou de la sotia mea si de la pustiul meu, care avea doi ani atunci si el mi-a dat-o in mana, e originala, nu din piata si tin foarte mult la ea, asa ca dati-mi voie sa o pastrez pe masina.

Multumesc.

PS: "arata ok masina si cam atat". "Cam atat" mi-a luat cateva nopti in garaj si aproape 10 ani de experienta. Asta e mentalitatea in Romania, fratilor. Cand apare un Bmw imbracat tot in folie din aia cica carbon si cu inca vreo 2-3 chestii puse pe ea de pe e-bay sariti toti de fund in sus ce masina a realizat ala si cand pune unu o bara de csl pe limuzina, repet, lucru care nu a mai fost realizat pana acum niciodata, voi va legati de faptul ca are emblema de m3. Ia puneti si voi bara aia a mea pe limuzina, puteti? Nu. Ia faceti un 325 sa sune ca al meu fara sa-l tunati pe nicaieri, doar modificand niste tevi, puteti? Nu. Ca daca puteati, ati fi facut-o. Nu va suparati pe mine, m-am descarcat si eu un pic.

 

eu nu cred ca exista ulei "garantat pe viata", cu atat mai putin la cutie.

 

Daca gresesc, scuze, am si scris a se verifica, dar te rog sa verifici informatia mea, eu tot ce am avut bmw in garaj si ale mele si ale clientilor mei, am intalnit aceasta eticheta si mi s-a dat acest raspuns si de catre un prieten care e cam taticul bmw prin Brasov pe partea de mecanica. Dar repet, verificati, sub masina, pe cutie.

 

 

Nu sunt eu mecanic sau tinichigiu ca tine dar am urmarit topicul de la inceput si am preferat sa ma abtin pina acum la ora asta o fi de la oboseala dar in 2 din 3 raspunsuri ale tale apare lait motiv cand pune unu o bara de csl pe limuzina, repet, lucru care nu a mai fost realizat pana acum niciodata,gata mai omule am inteles ai descoperit america a 3 oara fa cerere poate te dau la PRO MOTOR ,ai o masina frumoasa pt unii urata pt altii ,eu chiar as spune ca e draguta desi seria 3 nu e seria mea preferata sa te bucuri de ea fara evenimente <_<

 

Daca esti priceput lasa-i pe alti sa te laude ca stii cum se spune"Lauda de sine nu miroase bine ci mai degraba a c..."

Edited by gabriel_525
Link to comment
Share on other sites

nu ma entuziasmeaza deloc ce vad...

 

vinzi castraveti gradinarilor

 

arata ok masina si cam atat

 

lasa turbinele si cei 1000 de cai.. pune-i motor de M3 si o sa ai aprecierea tuturor.. o sa fi primul care a facut primul m3 e46 in 4 usi, cel care nu a existat niciodata. pana atunci da-i emblema de m3 jos. e de prost gust

 

Daca ii pun motor de m3 atunci nu am creat nimic, unde mai e satisfactia? Daca pe spate ii tranteam o bara de m paket unde mai era creatia, munca, noptile din garaj si la urma durerile de spate, cearcanele si satisfactia? Si hai s-o lamurim de tot cu emblema ca vad ca va supara pe multi dintre voi. O am cadou de la sotia mea si de la pustiul meu, care avea doi ani atunci si el mi-a dat-o in mana, e originala, nu din piata si tin foarte mult la ea, asa ca dati-mi voie sa o pastrez pe masina.

Multumesc.

PS: "arata ok masina si cam atat". "Cam atat" mi-a luat cateva nopti in garaj si aproape 10 ani de experienta. Asta e mentalitatea in Romania, fratilor. Cand apare un Bmw imbracat tot in folie din aia cica carbon si cu inca vreo 2-3 chestii puse pe ea de pe e-bay sariti toti de fund in sus ce masina a realizat ala si cand pune unu o bara de csl pe limuzina, repet, lucru care nu a mai fost realizat pana acum niciodata, voi va legati de faptul ca are emblema de m3. Ia puneti si voi bara aia a mea pe limuzina, puteti? Nu. Ia faceti un 325 sa sune ca al meu fara sa-l tunati pe nicaieri, doar modificand niste tevi, puteti? Nu. Ca daca puteati, ati fi facut-o. Nu va suparati pe mine, m-am descarcat si eu un pic.

 

eu nu cred ca exista ulei "garantat pe viata", cu atat mai putin la cutie.

 

Daca gresesc, scuze, am si scris a se verifica, dar te rog sa verifici informatia mea, eu tot ce am avut bmw in garaj si ale mele si ale clientilor mei, am intalnit aceasta eticheta si mi s-a dat acest raspuns si de catre un prieten care e cam taticul bmw prin Brasov pe partea de mecanica. Dar repet, verificati, sub masina, pe cutie.

 

Salut, iti multumesc frumos ca mi-ai raspuns intrebarilor mele, eu as avea cateva intrebari pt tine .

 

Sa presupunem ca detin un E36 cu motor 2.5 24v fara vanos ( M50 B25 ) . In jurul a 6000 E cam cati cai putem scoate din acest motor, cu ce piese, dar sa aiba si fiabilitate . Cu ce electronica o sa lucreze pe acest motor ? cu ecu original ? crezi ca e nevoie sa schimbam si bielele + pistoanele ?

Link to comment
Share on other sites

PS: "arata ok masina si cam atat". "Cam atat" mi-a luat cateva nopti in garaj si aproape 10 ani de experienta. Asta e mentalitatea in Romania, fratilor. Cand apare un Bmw imbracat tot in folie din aia cica carbon si cu inca vreo 2-3 chestii puse pe ea de pe e-bay sariti toti de fund in sus ce masina a realizat ala si cand pune unu o bara de csl pe limuzina, repet, lucru care nu a mai fost realizat pana acum niciodata, voi va legati de faptul ca are emblema de m3. Ia puneti si voi bara aia a mea pe limuzina, puteti? Nu. Ia faceti un 325 sa sune ca al meu fara sa-l tunati pe nicaieri, doar modificand niste tevi, puteti? Nu. Ca daca puteati, ati fi facut-o. Nu va suparati pe mine, m-am descarcat si eu un pic.

 

nu imi plac foliile pe masina, nici imitatia de carbon de fapt nici carbonu in general. de fapt imi place o masina cat mai stock. pt mine asta inseamna bun gust.

 

la masina ta nu imi place emblema de M3 si eventual evacuarile. cam putine lucruri nu imi plac nu crezi. cand am zis ca e ok inseamna ca e ok, dar cam atat.

 

Pana la urma de ce vrei sa arata ca un M3 daca nu e un M3 <_< si pana la urma nici nu are puterea unui M3. Aici nu ar fi trebuit sa aiba un cuvant cei 10 ani de "experienta" pe care ii ai?

Link to comment
Share on other sites

Am eu o problema cu extra absolut fullurile voastre,daca nu ai exagera in unele cazuri nu t-iar fi sarit nimeni in cap!Am mai intalnit

unii pe forum care aveau toate dotarile posibile pe masina <_< ,care la sfarsit s-au dovedit a fi doar cele care li se pareau lor importante :) .

Cu toate acestea masina arata bine,minus emblema spate si forma tevii de evacuare.

Link to comment
Share on other sites

Adica sa o tiganeasca chiar de tot? <_<

 

 

pai daca vrea sa arate ca un m3 e46........mai sunt foarte multe de facut.

 

si apropo NU SUNTE-TI PRIMI CARE FAC ASTA!! asta faceam anul trecut. fara suparare!

Doamne, ce pocnitoare este asta alba!!! :)

 

Motorizatule, respectele mele pentru efortul depus!Superba masina! :unsure: Si obisnieste-te cu carcoteala aici pe forum ca asa e pe la noi! :bashwall:

Link to comment
Share on other sites

Crede-ma ca habar nu ai tu la ce ma gandesc eu in primul rand si cu atat mai putin care e diferenta dintre noi !!!

 

Cu riscul de a ma repeta, UN ADEVARAT PASIONAT NU LIPESTE EMBLEMA M3 PE UN 325, asa ca nu mai da tu lectii de satisfactii si pasiuni. Pasionat nu inseamna sa cumperi o rabla si sa o restaurezi sau sa incerci sa scoti sute de cai sau sa montezi elemente de tuning discutabile !!! Pasionat, inseamna, in primul rand, sa pastrezi masina cat mai originala si intr-o stare cat mai buna !!! Asa demonstrezi ca esti un adevarat pasionat si ca apreciezi cu adevarat o anumita marca, nu povestile de adormit copiii pe care incerci tu sa ni le servesti !!! Ce naiba, chiar ne crezi pe toti tampiti ?! Bineinteles, un adevarat pasionat restaureaza si rable, dar tot numai cu piese originale !!!

 

 

 

ba aveti niste conceptii de 2 lei...si, generalizez...ce sa-ti spun daca isi pune emblema de m vezi doame e taran...in loc sa apreciem ca mai exista unii care chiar au ca pasiune bmw-urile si le cunosc de la a -z voi va legati de emblema

 

mie imi place masina, cat a reusit el sa o modifice pana acum

 

definiti-mi si mie cum treb sa arate UN ADEVARAT PASIONAT DE BMW

 

bafta in continuare

Link to comment
Share on other sites

Crede-ma ca habar nu ai tu la ce ma gandesc eu in primul rand si cu atat mai putin care e diferenta dintre noi !!!

 

Cu riscul de a ma repeta, UN ADEVARAT PASIONAT NU LIPESTE EMBLEMA M3 PE UN 325, asa ca nu mai da tu lectii de satisfactii si pasiuni. Pasionat nu inseamna sa cumperi o rabla si sa o restaurezi sau sa incerci sa scoti sute de cai sau sa montezi elemente de tuning discutabile !!! Pasionat, inseamna, in primul rand, sa pastrezi masina cat mai originala si intr-o stare cat mai buna !!! Asa demonstrezi ca esti un adevarat pasionat si ca apreciezi cu adevarat o anumita marca, nu povestile de adormit copiii pe care incerci tu sa ni le servesti !!! Ce naiba, chiar ne crezi pe toti tampiti ?! Bineinteles, un adevarat pasionat restaureaza si rable, dar tot numai cu piese originale !!!

 

 

 

ba aveti niste conceptii de 2 lei...si, generalizez...ce sa-ti spun daca isi pune emblema de m vezi doame e taran...in loc sa apreciem ca mai exista unii care chiar au ca pasiune bmw-urile si le cunosc de la a -z voi va legati de emblema

 

mie imi place masina, cat a reusit el sa o modifice pana acum

 

definiti-mi si mie cum treb sa arate UN ADEVARAT PASIONAT DE BMW

 

bafta in continuare

 

 

Bine ca esti tu destept ! Te rog frumos inceteaza cu catalogarile astea. Fiecare are dreptul la propria parere. Apreciez munca pe care a depus-o la masina, dar eu nu sunt de acord cu emblema aia ! Si, da, mi se pare taranism, dar asta nu inseamna si nici nu am spus ca e taran ! A facut doar o alegere pe care eu o consider gresita. Te-ai gasit tu sa dezgropi mortii si sa ne pui noua etichete vis-a-vis de conceptii ! Ce sa-ti spun... !!!

Edited by T_o_r_q_u_e
Link to comment
Share on other sites

cred ca mai bine incetati toti cu atacurile prostesti. aveti ceva de spus, faceti-o la adresa masinii, nu a proprietarului.

pana acum nu am intervenit, pentru ca am crezut ca va calmati si datorita atitudinii mai mult decat decente a initiatorului topicului. se pare ca m-am inselat. asadar, nu se mai interveni, ci se vor aplica direct sanctiunile

Link to comment
Share on other sites

PS: "arata ok masina si cam atat". "Cam atat" mi-a luat cateva nopti in garaj si aproape 10 ani de experienta. Asta e mentalitatea in Romania, fratilor. Cand apare un Bmw imbracat tot in folie din aia cica carbon si cu inca vreo 2-3 chestii puse pe ea de pe e-bay sariti toti de fund in sus ce masina a realizat ala si cand pune unu o bara de csl pe limuzina, repet, lucru care nu a mai fost realizat pana acum niciodata, voi va legati de faptul ca are emblema de m3. Ia puneti si voi bara aia a mea pe limuzina, puteti? Nu. Ia faceti un 325 sa sune ca al meu fara sa-l tunati pe nicaieri, doar modificand niste tevi, puteti? Nu. Ca daca puteati, ati fi facut-o. Nu va suparati pe mine, m-am descarcat si eu un pic.

 

nu imi plac foliile pe masina, nici imitatia de carbon de fapt nici carbonu in general. de fapt imi place o masina cat mai stock. pt mine asta inseamna bun gust.

 

la masina ta nu imi place emblema de M3 si eventual evacuarile. cam putine lucruri nu imi plac nu crezi. cand am zis ca e ok inseamna ca e ok, dar cam atat.

 

Pana la urma de ce vrei sa arata ca un M3 daca nu e un M3 <_< si pana la urma nici nu are puterea unui M3. Aici nu ar fi trebuit sa aiba un cuvant cei 10 ani de "experienta" pe care ii ai?

 

Chiar in deschiderea topicului am scris ca Bmw, orice model ar fi el, este o masina prea frumoasa din fabricatie si e pacat sa faci interventii foarte mari asupra aspectului (ma refer aici la modelele dupa anii 90 ca la cele mai vechi e pacat si un surub sa nu-l pui original). Si mie imi plac masinile nemodificate si ingrijite, dar a fost o provocare pe care nu am putut-o refuza. Totul a inceput cu un tel care a sunat ceva de genu "Am o bara de csl, cui o vindem cu 200 Eur?". Si mi-a venit ideea. Am luat-o pana la urma cu 130 Eur putin crapata si n-am mai iesit o saptamana din garaj. Dupa ce am vazut bara pe masina au inceput sa vina si alte idei si tot asa...Crede-ma ca nu a fost usor cu bara si cu aripile si intentia nu a fost sa tiganesc masina. De multe ori mi-e dor de ea asa cum era inainte dar am si satisfactia unei reusite.

Link to comment
Share on other sites

Adica sa o tiganeasca chiar de tot? <_<

 

 

pai daca vrea sa arate ca un m3 e46........mai sunt foarte multe de facut.

 

si apropo NU SUNTE-TI PRIMI CARE FAC ASTA!! asta faceam anul trecut. fara suparare!

Doamne, ce pocnitoare este asta alba!!! :)

 

Motorizatule, respectele mele pentru efortul depus!Superba masina! :unsure: Si obisnieste-te cu carcoteala aici pe forum ca asa e pe la noi! :bashwall:

 

Multam de aprecieri. Si pana la urma e buna si carcoteala asta ca mai si inveti cate ceva din ea. Oricum, felicitari celor ce au facut acest forum, chiar daca eu prea mult nu stau prin zona, dar probabil ca pentru multi e o utilitate destul de mare si se pot afla o multime de lucruri si pareri interesante. Eu am bagat nasul pe aici de curiozitate in urma intalnirii de la Macromall si am vrut sa initiez un topic un pic mai animat si pana la urma sa vad si eu cam ce zice lumea de rabla mea(nu fetele de prin oras, ca alea pun boticu si la Logan cu folie si leduri). Unii pro, unii contra, unii calmi, altii mai acizi, va respect parerile tuturor si apreciez ca mi-ati scris, chiar daca multe replici se presupune ca ar fi trebuit sa ma enerveze, dar nu fiti ingrijorati ca nu mi-a crescut tensiunea si am ramas cum sunt de fel, calm.

Link to comment
Share on other sites

La inceput nu mi-ai facut o impresie prea buna dar , dupa ce am citi tot mi-am schimbat parerea.Iti doresc sa ai spor la treaba si te felicit pentru atitudine

 

Multam frate, si nevasta-mea din 96 pana in 2000 a fugit de mine ca de dracu gol si din 2000 pana in prezent n-am mai scapat de ea <_< :bashwall: . Asa sunt eu, mai greu de digerat la inceput. :)

Link to comment
Share on other sites

Foarte bine.

 

@motorizatu, ai inceput sa adaugi din caii aia catre cei 1000 ?

 

Frate, e cam greu cu criza asta. Am facut niste socoteli si am de ales pe anul asta intre Bmw si kartingul pustiului meu (kart,echipament,piese de schimb,cauciucuri,deplasari,taxe etc...o caruta de bani) si pentru asta micu daca trebuie sar din Bmw in autobuz numa sa-l vad pe el bine si fericit ca si eu mergeam pe la karting in copilarie dar numa ma uitam ca bani de unde? Dar la proiect nu renuntam, doar il amanam putin si daca vand masina il aplic pe alta.

PS: La fel cred ca ati proceda oricare din voi. Cu totii avem visuri de implinit, dar unul mereu e cel mai important.

V-am pus si niste poze cu golanu meu mic.(sunt un pic mai vechi, avea un an,respectiv 10 luni).Acum are 2 ani si 7 luni.

post-25087-1239302863_thumb.jpg

post-25087-1239303151_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Buey, e foarte simpatic pustiulica, sa-ti traiasca !

 

Corect, si eu as renunta o perioada la investit in masina daca as fi in locul tau !

 

Poza de pe motocicleta e mortala, a iesit foarte tare, e dulce rau !

Edited by T_o_r_q_u_e
Link to comment
Share on other sites

Buey, e foarte simpatic pustiulica, sa-ti traiasca !

 

Corect, si eu as renunta o perioada la investit in masina daca as fi in locul tau !

 

Poza de pe motocicleta e mortala, a iesit foarte tare, e dulce rau !

 

Multam, seamana cu maica-sa, ca daca semana cu mine nu mai puneam poze <_<

Link to comment
Share on other sites

Totul a inceput cu un tel care a sunat ceva de genu "Am o bara de csl, cui o vindem cu 200 Eur?".

care e bara de CSL, aia de pe fata sau de pe spate?

 

 

Acum are 2 ani si 7 luni.

sa-ti traiasca !

 

...si deja se da cu kart-ul? <_<

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.