Jump to content

Bucsi bascula E36 !


OlimpuSS

Recommended Posts

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

oare cel mic, cu tija scurta il pot pune in bratul de la lemforder ?

 

mie mi-a sarit acum 2 zile de la locul lui si bate acolo ca nebunu ... bratul a fost nou, cu pivoti montati din fabrica. nimic nu mai e cum trebe in ziua de azi <_<

Link to comment
Share on other sites

oare cel mic, cu tija scurta il pot pune in bratul de la lemforder ?

 

mie mi-a sarit acum 2 zile de la locul lui si bate acolo ca nebunu ... bratul a fost nou, cu pivoti montati din fabrica. nimic nu mai e cum trebe in ziua de azi <_<

 

In mod normal sunt standardizati si nu au cum sa nu se potriveasca. Trebuie sa vezi de ce a sarit ala de acolo, pentru ca la surpriza asta te poti astepta si cu cel nou

Link to comment
Share on other sites

oare cel mic, cu tija scurta il pot pune in bratul de la lemforder ?

 

mie mi-a sarit acum 2 zile de la locul lui si bate acolo ca nebunu ... bratul a fost nou, cu pivoti montati din fabrica. nimic nu mai e cum trebe in ziua de azi <_<

 

Ce firma era bratul cu probleme?

Link to comment
Share on other sites

oare cel mic, cu tija scurta il pot pune in bratul de la lemforder ?

 

mie mi-a sarit acum 2 zile de la locul lui si bate acolo ca nebunu ... bratul a fost nou, cu pivoti montati din fabrica. nimic nu mai e cum trebe in ziua de azi <_<

 

Ce firma era bratul cu probleme?

 

lemforder...brat complet, 350 ron cumparat acum 5 luni, montat in service cu mine de fata... nu am luat nici o groapa notabila si s-a desprins de la locul lui :)

Link to comment
Share on other sites

oare cel mic, cu tija scurta il pot pune in bratul de la lemforder ?

 

mie mi-a sarit acum 2 zile de la locul lui si bate acolo ca nebunu ... bratul a fost nou, cu pivoti montati din fabrica. nimic nu mai e cum trebe in ziua de azi :)

 

Radule, daca bratul in sine are un viciu de fabricatie acolo, poti sa schimbi pivoti la greu...Da bratul jos iar, ia un pivot nou si preseaza-l acolo...Mergi la risc acum...daca iese iar e clar ca bratul e nasol...daca sta bine, inseamna ca pivotul a fost cel care ti-a cauzat necazurile...

De curand o cunostinta mi-a spus o chestie asemanatoare...numai ca la el problema a fost nestrangerea completa a piulitei pivotului de catre mecanicul care l-a montat (ala nu e mecanic de fapt...). Nu elimina din calcule nici chestia asta <_<

Bafta

Link to comment
Share on other sites

e posibil sa fi fost o problema la montare. eu am schimbat bratele cu unele noi fabricate de TRW si am facut deja multi km fara probleme. Oricum, sunt de acord cu DanS, incearca sa montezi alt pivot si vezi ce se intampla.
Link to comment
Share on other sites

e posibil sa fi fost o problema la montare. eu am schimbat bratele cu unele noi fabricate de TRW si am facut deja multi km fara probleme. Oricum, sunt de acord cu DanS, incearca sa montezi alt pivot si vezi ce se intampla.

 

Luk, si la el eu presupun ca bascula a avut pivotii premontati....

Link to comment
Share on other sites

DanS ai dreptate, am fost ieri la service si ne-am uitat la brat. Si mecanicul a zis ca nu are rost sa mai incerc alt pivot, problema e din brat si trebuie sa-l schimb cu totul. Si da, bratul Lemforder a venit din fabrica cu pivotul, deci nu are dc sa fie problema de montare <_<

 

OlimpiuSS, bafta la vanzare si scuze ca am discutat atat pe topicul asta:)

Link to comment
Share on other sites

DanS ai dreptate, am fost ieri la service si ne-am uitat la brat. Si mecanicul a zis ca nu are rost sa mai incerc alt pivot, problema e din brat si trebuie sa-l schimb cu totul. Si da, bratul Lemforder a venit din fabrica cu pivotul, deci nu are dc sa fie problema de montare <_<

 

OlimpiuSS, bafta la vanzare si scuze ca am discutat atat pe topicul asta:)

 

Pacat de bani, dar poate reusesti o tratare in garantie si asta poate ajuta sa inlocuiesti acest component sau macar sa-ti recuperezi banii...

Link to comment
Share on other sites

Deci sa inteleg ca pivotul mic (nr 3 din printul de pe realoem) se poate schimba? La toate bratele de e36 e asa?

 

se poate schimba si separat!

 

later edit: nr 3 e bascula. Pivotul ala nu se poate schimba. M-a derutat numele (pivotul mic). Ala care vine pe punte din cate stiu eu e cel mare <_<

Edited by florin83
Link to comment
Share on other sites

probabil Meyle vinde un brat pe care se pot schimba ambii pivoti ... sincer sa fiu mie mi s-a parut ca si la lemforder se pot schimba amandoi, dar nu stiu sigur...

 

Si eu stiam ca si pyu: nu se schimba pivotul lung si da aia din poza cu nr.3 e bascula.....am sa ma interesez ca este posibil sa se fi revizuit design-ul bratelor...si la e46 s-a intamplat asta prin 2001...(ca forma...mai lat putin.. nu ca facilitate de inlocuire a pivotilor, si bucsele au inceput sa fie facute cu ulei in interior..am postat eu ceva mai demult..). Da posibil sa ne inselam amandoi..si daca da scuze (eu la e36 cand aveam nu am inlocuit nimic la mine si la altii numai pivotul de la portfuzeta...si bucse de mi s-a acrit..Posibil ca aia de vanzare sa fie de e30

Edited by DanS
Link to comment
Share on other sites

oricum cica meyle sunt cele mai bune articulatii pt bmw, dar nu am gasit pe nimeni sa imi aduca in bv <_<

Sunt de alta parere. Am avut meyle pe masina. Si atat de bune sunt, incat nu o sa mai cumpar niciodata. La fel si Moog.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.