Jump to content

BMW E92 330i


kewlya

Recommended Posts

Pai ce sa zic despre ea, am luat-o in august 2008 la pretul de 29.800 ca am luat-o pe firma si nu am platit tva( de fapt masina era 34.600), cu adus si inmatriculat + cauciucuri noi ca erau praf m-a ajuns la 33.000. Avea 23.800 km la bord, acuma are 42.000 km

 

Intre timp am mai bagat 1500 euro in Paket M, 1000 euro Bmw performance exhaust, 500 in jante si cam atat.

Probleme nu am avut, un update de soft care s-a facut pe garantie si i-am schimbat uleiul de 2 ori si o data placutele frane, atat.

Trage frumos masina dar deja m-am obisnuit cu puterea, as vrea mai mult.

Singurul lucru enervant, nu citeste Mp3, are Navi Prof DVD, Cd player + magazie CD, nici una din unitati nu citeste Mp3. Absolut jenant!!!

 

Pe viitor o sa-i fac un chip tuning la UPSOLUTE headquarters in Austria cand o sa trec pe acolo la vara, ce ii va mai dai 15 cp si 20 nm si cam atat.

 

Printre optiuni:

 

Navi Prof + Bluetooth

Piele Black Dakota

Cutie Automata

Bi-Xenon

Asistenta faza luna, senzori ploaie

Trapa

Incalzire Scaune

ETC

 

Senzori Pneuri - am avut o pana si mi-a indicat ca am tyre loss pressure dar nu mi-a indicat la care roata, aveam un cui in roata si presiunea scadea slab, m-am invartit ca idiotul 5 minute in jurul masinii sa gasesc roata la care am pana si tot nu mi-am dat seama decat peste 3 zile cand mi-a indicat iara si era vizibil o roata mai moale. PENIBIL

 

Sper sa va placa!

 

 

 

mai multe poze.

 

poza

post-667-1239018939_thumb.jpg

post-667-1239018980_thumb.jpg

post-667-1239019046_thumb.jpg

post-667-1239019536_thumb.jpg

post-667-1239019572_thumb.jpg

post-667-1239019607_thumb.jpg

post-667-1239019673_thumb.jpg

post-667-1239019813_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

foarte frumoasa masina ta.:bashwall:

cam ciudat ca nu citeste mp3.la 320i-e90-ul din familie are navi business si citeste mp3. <_<.si la a mea citeste mp3,doar unitatea din bord,ca magazia de cd-uri nu vrea decat audio.

in ultima perioada am inceput sa ma uit si eu dupa e92.cel putin de la 325 in sus...de preferat un 335i.

cu puterea te obisnuiesti destul de repede,tot timpul vrei mai mult. :)

Link to comment
Share on other sites

E92 e cel mai frumos cupe realizat de BMW de pana acum.

 

superba si motorizarea. nu stiu cum ai reusit sa te plictisesti. , eu m-am dat cu un E92 325i si mi s-a parut racheta, eu obisnuit cu 318-le meu <_<

 

Mai multe poze cu interiorul

Edited by Alex_E46 318
Link to comment
Share on other sites

Te-ai obijnuit cu puterea? E doar o falsa impresie...niciodata nu vei putea stapanii 280 de cai sau cat o avea masinuta asta

Are mai putini, 280 are a mea <_<

In alta ordine de idei, ca ziceai ca-s putine e92 pe forum (si si mai putine prezentate), eu am scris odata o prezentare (comparatie cu un e60), imediat dupa ce mi-a venit masina. Apropos, cred ca ti-am vazut-o prin Cluj :)

Link to comment
Share on other sites

s-o stapanesti sanatos ... cam tarziu ii faci prezentareea <_<

 

frumoasa foc sa-ti traiasca !

 

mersi, am asteptat sa o aduc la starea in care e acuma, adica paket m, jante , etc

 

iubesc (bmw) coupe-urile! si cu cat e mai nou cu atat mai bine. felicitari pentru masina! mai ales ca are atatea gadget-uri in ea

banuiesc ca ai avut manuala inainte. e diferenta la condus?

 

da, am avut 2 ani un E46 330d manual, cutia automata este superba, nu cred ca ma mai intorc la manuala.

Link to comment
Share on other sites

salut,

 

spune-mi si mie te rog de unde ai luat pachetul M si jantele pentru E92-ul tau!

 

multumesc!

 

paketul de M de la Autotransilvania, nu mai tin minte exact dar cam 2000 euro a venit cu tot cu vopsit si manopera, eu am platit mai putin ca bara fata cu manopera am schimbat-o pe casco, jantele de la userul Calin ( ejante.ro )

 

jantele nu o prind deloc !..sunt destul de comune !. Masina e deosebita <_< Sa o stapanesti sanatos .

 

is cam mici. pe 17 doar dar m-a stramtorat si pe mine criza si nu am mai investit in jante mai mari mai ales ca deja aveam cauciucuri noi la ele, o sa le schimb cu ceva pe 19 cand o sa-mi revin un pic, financiar :)

Link to comment
Share on other sites

is cam mici. pe 17 doar dar m-a stramtorat si pe mine criza si nu am mai investit in jante mai mari mai ales ca deja aveam cauciucuri noi la ele, o sa le schimb cu ceva pe 19 cand o sa-mi revin un pic, financiar :)

 

stiu ca nu o lasi asa :bashwall: ...le tii pt iarna <_< ...

Link to comment
Share on other sites

Masina e un vis frumos, din pacate eu nu imi permit anul asta una, dar daca as castiga la loto e92 mi-as lua.

 

As fi curios de un consum , o medie a consumului de cand o ai oras si extern.

 

Repet masina e un vis ... <_<

 

consumul mediu e 14.2 neresetat de vreo 5000 km.

in oras in iarna din cate am calculat ia cam 18 in oras si in afara cam 11

cu un plin fac in jur de 500 km mixt

sub 9 litrii nu manca nici cu slujbe la biserica.

 

 

Jantele sunt replici?
da , 90 euro bucata promotie la Calin :)))))))

eu am mai avut replici de M5 pe un E46 si m-au tinut 2 ani, is multumit de calitatea lor.

 

 

Si un filmulet YOUTUBE

Edited by kewlya
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.