Jump to content

Pareri despre interiorul BMW


Extra

Recommended Posts

Ce parere aveti despre stilul bordului generatiilor noi de BMW? Ma refer in special la E60si E90.Nu mai este orientat spre sofer si s-a castigat doar spatiu, dupa parerea mea.La E 60 exteriorul este superb, mai frumos decat A6 si mult mai frumos decat E class dar interiorul nu se ridica la acelasi nivel fiind si sub Audi si sub Mercedes. La E 90 ,modelele fara LCD sunt chiar hidoase..... si bordul de Octavia 1 e mai tare.Eu cam asa vad lucrurile, voi ce credeti?
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest poleposition

imi place designul interior, atata timp cand nu este o cheliciune cu clima manuala si optiuni putine... atunci se vede destul de urat si gol, mai ales pe E90

 

Dar, in rest este ok din punctul meu de vedere si eu am fost obisnuit cu bordul indreptat catre sofer, dar acum m-am obisnuit asa...

Link to comment
Share on other sites

Mie nu imi place interiorul la E60. De ex suportii de pahare de la pasager mi se par de foarte mare prost gust. Nu stiu ce sa spun de spatiu, cert este ca daca s-a castigat spatiu s-au pierdut locurile de depozitare. Avand modelul cu dvd si pierzand micul loc de depozitare care se gaseste la modelele fara dvd singurul loc unde pot sa-mi pun telefonul si pachetul de tigari e la navi... cam jenant...
Link to comment
Share on other sites

De suportii de pahare si spatiul de depozitare pt mici obiecte nici n-am mentionat.Si mie mi se pare jenant ca la o limuzina sa nu fie incluse in dotari standard suportii de pahare.Eu nu am ,de exemplu ,unde sa-mi pun o sticla de suc sau un pahar si nici telefonul mobil.Aceste optiuni le gasesti standard la masini cu muuuult mai putine pretentii si de clasa mai mica....asta e, poate isi revin la urmatoarele serii.
Link to comment
Share on other sites

am inteles ca design-erul a fost dat afara,

 

la exterior mai merg desi si-au pierdut din indentitate. la inerior insa nu-mi plac deloc. nici materialele nu mai sint asa de calitate.

am vb cu un mecanic de la bmw mi-a spus ca modelele dupa 2004 si-au pierdut mult din calitate.

 

au si ei target la piese, asta e nu se mai fac masini ca in ani 80

Link to comment
Share on other sites

Nici eu nu prea ma omor dupa interiorul la E60. Au redus nr. ceasurilor de bord la 2, era mult mai misto daca erau 4. Volanul, daca nu ai unul sport, cel standard mi se pare urat rau(parerea mea). Nuca schimbatorului mi se pare putin cam mare. La fel ca si tine Extra, nici eu nu am suportii de pahare, cand am de pus o sticla de suc, trebuie mereu sa cobor cotiera din spate sa sa pun acolo. Parasolarele mi se par de prost gust, in loc sa fie imbracate in acelasi material din care este facut si plafonul, ele sunt din vinilin sau ce D-zeu material e ala, ca la 1310 frate...
Link to comment
Share on other sites

Părerea mea personală, este că bordul la BMW (e60) este peste cel de la Audi A6.....prefer nota eleganta de la BMW, stilului celor de la Audi care vor parcă să-ţi bage ĂŽn ochi butoanele care le au ei....bordul de la BMW e60 cu lumina "amber" e foarte odihnitor, când conduci mulţi kilometri noaptea....deci, eu sunt unul din cei care apreciază designul actual al celor de la BMW...<_<

 

...suportul de pahare il găsesc ok şi apreciez că nu este exagerat de "vizibil"....telefonul il pun in buzunarul de la portiera, acesta având pluş pe interior....

Edited by Dizlpower
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

pai cred ca va stricati de ras daca vedeti cum arata SINGURUL suport de pahar in M6. <_<

 

El sta undeva in cotiera si il scoti la nevoie ca sa il infigi intr-o fanta pe marginea consolei

 

Uite un exemplu: :)

 

http://www.bekkers.com/Merchant2/graphics/00000001/M6%20CF%20THE%201.jpg

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Ce parere aveti despre stilul bordului generatiilor noi de BMW? Ma refer in special la E60si E90.Nu mai este orientat spre sofer si s-a castigat doar spatiu, dupa parerea mea.La E 60 exteriorul este superb, mai frumos decat A6 si mult mai frumos decat E class dar interiorul nu se ridica la acelasi nivel fiind si sub Audi si sub Mercedes. La E 90 ,modelele fara LCD sunt chiar hidoase..... si bordul de Octavia 1 e mai tare.Eu cam asa vad lucrurile, voi ce credeti?

Wow! <_<

Tot ce tine de aceasta marca admir cu mare placere.

Link to comment
Share on other sites

Eu fiind aproape de a-mi schimba masina, am zis sa dau 1% sanse si altor marci, drept urmare m-am uitat si la interior de audi si mercedes.

 

Parerea mea este ca e60 are un interior muuult mai reusit decat a6, repet mult ai reusit, in ceea ce priveste e classe , aici deja depinde de ce iti doresti de la interiorul masinii.

 

Eu am gasit totusi si cateva aspecte care personal nu ma incanta:

 

- PRIMUL lucru si cel care ma deranjeaza cel mai mult este ca butoanele de la geamuri sunt puse pe usa, era extraordinar pe consola, insa asta este

- volanul daca nu e m e de nici un fel, nici frumos nici urat

- si evident mi-ar fi placut sa fie bordul indreptat spre sofer ...

 

Dar cu toate astea interiorul de e 60 dupa saptamanile de cautari pe internet este DIN PUNCTUL MEU de vedere cel mai reusit fata de competitori .

La interior eu am considerat ca intra si scaunele, ori scaunele confort de la e 60 bat si scaunele de la e classe (nu stu cum se numesc cele top)

 

PS: eu am cautat doar masini cu navi prof. piele clima automata, scaune confort,

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu, probabil ca sunt eu mai ciudat.. din punctul meu de vedere daca stau bine in scaunul soferului si vad, ajung cu usurinta la intrumente, am o pozitie confortabila la volan.. e totul o.k . Restul ma cam lasa rece. Spatiul interior poat sa conteze dar mai putin. Bineinteles ca ca apreciez un design mai rasarit, dar asta e cam ultimul criteriu la mine, interiorul. Prefer sa ma uit la altele.. tinuta de drum.. placere de a conduce..alte aspecte mai practice.

Dar intradevar, la o masina de 50 de k, din clasa compacta mare, sa nu ai un loc sa iti pui telefonul sau un pahar de ceva...e jenant. Insemana ca interiorul de e34 desi e urat, se pare ca e mult mai practic... <_< Eu unul am unde sa pun pahare de plastic.. in spatiul ala de langa frana de mana...un pahar de plastic intra si trebuie fortat un pic astfel sta fix :)

Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

pai cred ca va stricati de ras daca vedeti cum arata SINGURUL suport de pahar in M6. <_<

 

El sta undeva in cotiera si il scoti la nevoie ca sa il infigi intr-o fanta pe marginea consolei

 

Bun si ala decat deloc :) La o masina ca a ta, nici iDrive-ul nu-mi mai trebuia :bashwall:

 

Revenind la subiect, dupa parerea mea ( sper sa nu supar pe nimeni ), interiorul de la A6 este cel mai reusit.

 

post-13637-1240409491_thumb.jpg post-13637-1240409498_thumb.jpg post-13637-1240409504_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ce parere aveti despre stilul bordului generatiilor noi de BMW? Ma refer in special la E60si E90.Nu mai este orientat spre sofer si s-a castigat doar spatiu, dupa parerea mea.La E 60 exteriorul este superb, mai frumos decat A6 si mult mai frumos decat E class dar interiorul nu se ridica la acelasi nivel fiind si sub Audi si sub Mercedes. La E 90 ,modelele fara LCD sunt chiar hidoase..... si bordul de Octavia 1 e mai tare.Eu cam asa vad lucrurile, voi ce credeti?

 

Pai ia-ti Octavia atunci <_<

Mie mi se pare ok bordul, probabil ca sunt eu mai putin pretentioasa... chestie de gust

Intr-adevar, fara navigatie si optiuni, parca e cam saracacios (la E90)

Link to comment
Share on other sites

Pai ia-ti Octavia atunci <_<

Mie mi se pare ok bordul, probabil ca sunt eu mai putin pretentioasa... chestie de gust

Intr-adevar, fara navigatie si optiuni, parca e cam saracacios (la E90)

 

 

 

Tu faci parte cumva din acel procent de 1% din femeile care stiu sa conduca si din 0.5% care te mai lasa si ele sa iesi de pe o straduta si nu se incrunta ,strangand din volan si calcand repede acceleratia ca nu cumva sa te bagi? :)

Link to comment
Share on other sites

Pai ia-ti Octavia atunci <_<

Mie mi se pare ok bordul, probabil ca sunt eu mai putin pretentioasa... chestie de gust

Intr-adevar, fara navigatie si optiuni, parca e cam saracacios (la E90)

 

 

 

Tu faci parte cumva din acel procent de 1% din femeile care stiu sa conduca si din 0.5% care te mai lasa si ele sa iesi de pe o straduta si nu se incrunta ,strangand din volan si calcand repede acceleratia ca nu cumva sa te bagi? :bashwall:

 

In general ii las pe ceilalti sa aprecieze cum conduc, nu mi-au murit laudatorii :unsure:

Pot doar sa-ti spun ca nu am avut in 9 ani de soferie nici un incident in trafic, nici din vina mea, nici din vina idiotilor care-si spun soferi...

Si chiar daca sunt multe femei care conduc prost, am vazut si multi barbati care nu prea au ce cauta la volan...

De unde ai scos tu procentele astea? Da, in trafic sunt toleranta, ii las si pe altii, dar nu pe idiotii care iti taie fata si se baga cu tupeu

Asta asa ca sa-ti satisfac o curiozitate, desi ma intreb la ce-ti foloseste informatia... Daca nu as face parte din acel procent de 1, respectiv 0.5%, ce s-ar intampla? As fi inca o "femeie la volan".

Si cand te gandesti ca pana acum cateva luni eram si blonda pe deasupra :blink: E culoarea de la natura :)

Link to comment
Share on other sites

<_< Am glumit si eu si am deviat putin de la subiect.Vad ca nu te-ai suparat si ma bucur. Sincer ,am pus un piiiiic de acid in replica mea pe masura sfatului tau "Pai ia-ti Octavia atunci".Nu vreau sa dezvolt acum cine cum conduce ca nu asta e subiectul topicul.Bafta la volan! :)
Link to comment
Share on other sites

pai cred ca va stricati de ras daca vedeti cum arata SINGURUL suport de pahar in M6. <_<

 

El sta undeva in cotiera si il scoti la nevoie ca sa il infigi intr-o fanta pe marginea consolei

 

Bun si ala decat deloc :) La o masina ca a ta, nici iDrive-ul nu-mi mai trebuia :bashwall:

 

Revenind la subiect, dupa parerea mea ( sper sa nu supar pe nimeni ), interiorul de la A6 este cel mai reusit.

 

post-13637-1240409491_thumb.jpg post-13637-1240409498_thumb.jpg post-13637-1240409504_thumb.jpg

 

Nu se poate compara interiorul de la A6 cu cel de la E60.A6-ele este mult peste.

Link to comment
Share on other sites

Un + si de la mine pt interiorul de A6/A5/A3 sunt mult peste BMW ...acum o sa spunem ca bine dar audi nu are motorul .... parerea mea ca noile audi au cam inceput sa le dea clasa la noile BMW ...uitativa la noul A8 in comparatie cu 7 , uitativa la noul A5 in comparatie cu E92, A4 in comparatie cu E60 .....si lista poate continua ....viitoarea masina nu am cum sa imi mai iau BMW din simplul motiv ca nu-mi mai plac ....BMW nu mai e ce a fost , nu pot arunca cu banii doar pt ca imi place SIGLA BMW ....VREAU A5 <_< Edited by edy1092
Link to comment
Share on other sites

Daca ar fi sa dau o nota acelor interioare din pozele de mai sus, ar fi asa :

 

Audi - 10 (nu o fi perfect, dar, dintre cele enumerate, e cel mai frumos)

BMW - 9 (nu-mi place butonul de volum, si consola centrala parca nu se mai termina (inspre partea dreapta ma refer, nu are o limitare), si butoanele de la geamuri sunt putin cam ciudat amplasate)

Mercedes - 7 (volanul ala e urat ca dracu', sistemul audio, sau navigatie ce are pe consola centrala seama foarte mult cu cele de la Opel, cu buton mare pe mijloc <_< )

 

LE : Lipsa spatilor de depozitare, si a a suportilor de pahare, la E60, mi se pare o mare prostie...

Cred c-ar trebui facut un recall :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.