Jump to content

Romania-Hoti-BMW


mailman

Recommended Posts

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Deci daca ar fi fost tipii antrenati ca la Formula 1 tot nu ar fi sustras piesele numai intr-o ora. pai numai cate suruburi au de demontat si fire de desfacut ia destul timp. Zgomot sa spunem ca nu se face dar intr-o ora nu aveau cum sa plece cu tot ce era pe masina. E o facatura, un hot profesionist pleca cu masina de acolo si o dezmembra intr-un loc sigur pentru el. Asa ceva se practica in Italia, masina este furata cu totul sau predata chiar de proprietar hotilor pentru a beneficia de asigurare. Am cativa amici romani care lucreaza in italia langa astfel de depozite de masini imi povestesc ca pe lanaga masinile de la dezmembrari in general vechituri apar subit la garaj masini aproape noi, care "dispar" printre celelalte piese.

 

E ceva putred la mijloc! Nu pot sa ingit chestia asta cu furtul.

Link to comment
Share on other sites

nu poti sti niciodata.un tip a plecat in concediu si si-a lasat masina in garaj .cand a venit a mai gasit numai caroseria in garaj.dati seama ce elegant au dezmembrat masina in garaj fara sa ii vada nimeni
Link to comment
Share on other sites

Deci daca ar fi fost tipii antrenati ca la Formula 1 tot nu ar fi sustras piesele numai intr-o ora. pai numai cate suruburi au de demontat si fire de desfacut ia destul timp. Zgomot sa spunem ca nu se face dar intr-o ora nu aveau cum sa plece cu tot ce era pe masina. E o facatura, un hot profesionist pleca cu masina de acolo si o dezmembra intr-un loc sigur pentru el. Asa ceva se practica in Italia, masina este furata cu totul sau predata chiar de proprietar hotilor pentru a beneficia de asigurare. Am cativa amici romani care lucreaza in italia langa astfel de depozite de masini imi povestesc ca pe lanaga masinile de la dezmembrari in general vechituri apar subit la garaj masini aproape noi, care "dispar" printre celelalte piese.

 

E ceva putred la mijloc! Nu pot sa ingit chestia asta cu furtul.

 

spoiler 2faruri si 4roti in maxim 20 de min 2 persoane cu antrenament de 2-3 ore nu au ce face .

farul are 5 suruburi pe care le desfaci intr-un minut! spoilerul in 5 min e gata!

Link to comment
Share on other sites

merg foarte des in Timisora da nu pot sa zic k toata lumea e civilizata, cum nici in Vatican nu sunt toti Papa.....asa ca.....

 

mie m-au zgariat masina in fata blocului din prima saptamana de cand am cumparato.........toti "mascatii" astia sunt o apa s`un pamant

Link to comment
Share on other sites

Probabil ca hotii au actionat la comanda--adica cineva le-a aratat rotile exact de pe masia aia si le-a spus ca le vrea pe alea nu altele(cineva spunea ca erau cromate), normal ca hotii urmareau masina de ceva timp si stiau traseul zilnic al omului. Eu cred ca au fost 4 , doi pe o parte si doi pe cealalta si nu cred ca le-a luat mai mult de 25 de minute, fata la un e60 se da usor jos daca ai o surubelnita electrica cu un capat stea,si nu au lasat-o pe bca si alte prostii pentru ca lemnul e mult mai usor nu se sparge si nu face galagie. <_< acum 2 ani mi-au furat parbrizul noaptea la un opel din fata portii dupa ce mi-au taiat chederul cu caterul.
Link to comment
Share on other sites

e vrajeala pentru bani de la asigurari.

o fi ei hoti dar nu-s chiar tampiti. nu actionau chiar in fata unui bar de unde iasa si intra oameni pana dimineata. il urmareau pe om pana acasa, ii dadeau timp sa adoarma, si apoi actionau elegant. e prea de tot povestea asta..... omului cred ca i-a placut cum arata faceliftul de la e60. pun pariu ca o sa-l vedem in curand cu kit M si faruri de LCI, si niste roti si mai cromate ca alea vechi <_<

din poze pare a fi foarte open space locul, cu vedere din multe parti. nu credeti toti ce vedeti :) probabil nici asigurarea nu o sa creada

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.