Jump to content

Dakar 2005/2006


Romulus

Recommended Posts

Ca sa ma exprim printr-un eufemism: cu cele trei masini private participante, n-o sa faca mare branza. Echipajele Mitsubishi, VW si Nissan sunt la ani-lumina. Din pacate. Desi Al Attiyah merge bine, dar dupa trei etape mititele nu poti trage inca o concluzie.

 

Nici la motociclete situatia nu pare prea roza.

Link to comment
Share on other sites

Anul trecut Luc Alphand (fost campion mondial la ski) pe un BMW X5 a castigat primul loc la vehicule tot-teren pe motorina. Am auzit ca o sa participe si anul acesta dar ca a schimbat echipa.

 

Anul acesta vad ca echipajul privat este pe pozitia 28 la general din 151 de participanti: detalii aici

Edited by EL_LOCO
Link to comment
Share on other sites

Eu vad ca Al-Attiyah este pe pozitia 11. Sub acea nume de echipa "X-Raid" se ascunde un BMW X5.

 

P.S. Ce ma enerveaza pe mine in statistici ca se dau numele echipei in loc sa se specifice numele utilajului. Si la Moto GP aceesi porcarie.

Link to comment
Share on other sites

Da,din pacate BMW nu are o echipa de fabrica ca in unele serii asa ca ne ramane numai sa vedem ce fac altii mai ales VW Touareg.Si pentru cine vrea sa urmareasca pe net www.dakar.com.Am si ceva poze cu cine conduce la ora actuala si pe mine nu ma deranjeaza asa de mult cat timp masinile sunt Made in Germany.
Link to comment
Share on other sites

Dupa prima etapa adevarata, amicul Al-Attiyah a ajuns deja pe locul 4. Bravo lui. McRae si Gordon au disparut din schema, asa ca in clasament au ramas pe primele locuri deja adevaratii vulpoi ai desetului.

6155[/snapback]

 

Nu degeaba i se mai spune si McCrash...

 

AL ATTIYAH este tot pe locul 4 la general (a terminat etapa pe 6) dupa etapa monstru de astazi in care multi au avut mari probleme...

 

Eu nu prea inteleg: "SUPER PRODUCTION 2 ROUES MOTRICES" ce inseamna asta? Un X5 cu 2 roti motoare?

Link to comment
Share on other sites

Pe ce site pot sa vad si eu ce echipe au masini BMW?

Pe ala al Eurosport-ului prezinta doar echipele si pilotii.

6164[/snapback]

Toate 3 sunt echipe private. Pentru mai multe informatii: Telefonica-Dakar 2005

Link to comment
Share on other sites

Si sa nu uit... Chiar daca nu este vorba de BMW, avem 2 reprezentanti ai unei echipe Romane la Dakar 2005.

Daca exista interes pentru a urmari evolutia acestor doi, vom face un thread separat in Pe Margine, in caz contrar ramane o informatie singulara in acest thread despre Dakar 2005.

 

Dupa etapa de azi, Dunca este pe locul 131 si Vulliet fie a abandonat azi fie inca nu a terminat etapa la ora cand scriu acest mesaj.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.