Jump to content

Primul meu accident e34 touring :)


trafficante

Recommended Posts

Azi am facut si eu primul meu accident..dupa 1 luna de condus. Am lovito pe una din spate ce conducea un logan.. culmea si ea era incepatoare ca si mine. Doamna s-a oprit sa ocoleasca o groapa eu nu am observat ca a pus frana .....ca-mi batea soarele-n ochi si cand am observat a fost prea tarziu am franat.....dar degeaba ....mi-am indoit capota si cam atit. Am lovito din spate....ce sa fac:( Ce spuneti ce sa fac ? maine ma intalnesc cu ea....la ora 10 sa discutam. Eu ii dau asigurarea si cu asta basta ca ea oricum mare lucru la logan nu are.
Link to comment
Share on other sites

tu ii dai asigurarea si nea politaiul iti da 3 pct penalizare si 120 ron in 48h

 

daca nu are mare lucru poate va intelegeti si ii dai ei 120 ron si scapi fara pct. sau ea o declara lovita in parcare si va intelegeti altfel, e tinerica, scuze se intreba e buna, ca sunt bunaciuni si peste 30 de ani

Edited by Dan_316i
Link to comment
Share on other sites

tu ii dai asigurarea si nea politaiul iti da 3 pct penalizare si 120 ron in 48h

 

daca nu are mare lucru poate va intelegeti si ii dai ei 120 ron si scapi fara pct. sau ea o declara lovita in parcare si va intelegeti altfel, e tinerica, scuze se intreba e buna, ca sunt bunaciuni si peste 30 de ani

 

 

 

 

 

am una acasa.... si nu imi trebuie alta..femeie.

 

Deci ce sa fac mai exact maine?? <_< dau asigurarea si cu asta basta nu??? ce sa le fac altceva.

Link to comment
Share on other sites

mergeti la politie la politia rutiera.. sau unde se ocupa de accidente rutiere, si dati declaratii amandoi, politaiul stabileste vina, va da PV-urile, asigurari, etc... mergi pe cale legala, iti da o amenda pentru "centura" sau altceva, iti da puncte de AVERTIZMENT, nu penalizare si cu asta ai incheiat, decat sa risti sa-i dai bani la femeie, si apoi ea sa mearga la politie sa declare ca ai fugit de la locul faptei sau ceva..
Link to comment
Share on other sites

Da. Du-te la militie si urgent. Unui amic care era sofer pe microbuz i-a spart unul cu aro oglinda. Ala cu aro zice nu te duce la militie ca imi ia permisul pentru neacoradre de prioritate si-ti cumpar oglinda. Dupa 2 saptamani tipul cu aro zice hai la militie ca nu am bani de oglinda e prea scumpa. La militie la ala cu aro i-a suspendat permisul pentru neacordare de prioritate, si la amicul meu i-a suspendat permisul pentru ca nu a anuntat incidentul in termen de 48ore de la producerea lui.

 

Asa ca ai grija. Cauze minore, probleme majore.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.