Jump to content

Un accident care a aparut la stiri ...


Remus R.

Recommended Posts

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

la ce avatar ti-ai pus Andrei.... <_<

 

nu, ceea ce Sky voia sa zica : ca sofer trebuie sa feresc multe chestii, (sa fiu foarte atent, la semne, la trafic, la semafoare, la plansa de bord, la oglinzi, etc ) ca sa pot sa ma mai uit si la niste imbecili care merg aiurea pe strada.

Adica acei pietoni nu si-au luat nici macar minimul de precautie atunci cand au traversat acel bulevard, basca mai si discutau despre nustiuce.

Cand sunt pieton eu ma uit ca girofarul in toate partile cand traversez si o straduta mica, daramite ditamai bulevardul.

Sky vrea sa spuna sa nu-i compatimiti pe acei "pietoni", pentru ca daca eu nu-si iau masuri de precautie nu te poti baza tot timpul pe franele soferului si pe principiul "lasa ma ca ma vede el da-l dracului de sofer".

Edited by Staticxxx
Link to comment
Share on other sites

Staticxxx: mă uit ĂŽn stânga, ĂŽl văd pe unu' că e la o distanţă anume, aproximez că pot trece strada, ţinând cont că el are 50km/h, şi trec.... fuck.. el de fapt are 100km/h, deci e de 2 ori mai rapid de fapt, plus că şi distanţa de frânare la viteza aia se dublează minim.... <_<

 

clar, dacă mergea cu 50km/h, poate avea timp să frâneze mai din timp, distanţa de frânare se scurta.... poate ĂŽn loc de 2, supravieţuiau 4... sau 3, şi tot e ceva... face toată diferenţa din lume... dar e uşor să vorbeşti aşa "să moară, că merită!!"

Edited by blue6
Link to comment
Share on other sites

natura mea umană, mă face să-i compătimesc. <_< pe mine mă seacă mentalitatea asta de junglă. limita de viteză e pusă cu un scop, şi ăla nu e acela de a ĂŽncasa amenzi. punct. amenzile sunt doar un mod de a face pe cei inconştienţi să respecte limita, care nu se gândesc că nerespectarea acesteia, duce la tragedii de genul ăsta. limta, e pusă clar, pt a avea timp de reacţie ĂŽn cazuri d'astea. că dacă toţi am circula doar după reguli, probabil n-ar mai fi nevoie de limite. :)

 

eram cu un prieten ĂŽn maşină, pe o străduţă, ĂŽn oraş, cu limită de 30. stradă cu un singur sens. la un moment dat, dintre maşini, a ţâşnit un copil, de vreo 6 ani să zic. ăsta, l-a luat puţin pe capotă, deşi a frânat brusc. nu tare, dar de ajuns cât să se sperie al mic, şi noi şi mai şi. dacă ĂŽn loc de 30, avea 40 sau 50, oare ce se ĂŽntâmpla? şi acum ĂŽmi mai amintesc faţa ăluia mic....

 

şi mie să nu-mi zică skydive că "foarte bine că au murit, că au trecut prin loc nemarcat", când ea le ia apărarea cretinilor ălora de motociclişti, care chiar mor din vina lor, că merg ca tâmpiţii. săracii de ei, ei nu-şi merită soartă, pe ăia trebuie să-i feresc eu că-s nişte inconştienţi tembeli, da' pe pietoni nu? pietonii care ĂŽncalcă regulile, merită să moară, da' motocicliştii care ĂŽncalcă regulile nu?

Edited by blue6
Link to comment
Share on other sites

Staticxxx: mã uit În stânga, Îl vãd pe unu' cã e la o distanÞã anume, aproximez cã pot trece strada, Þinând cont cã el are 50km/h, ºi trec.... fuck.. el de fapt are 100km/h, deci e de 2 ori mai rapid de fapt, plus cã ºi distanÞa de frânare la viteza aia se dubleazã minim.... :unsure:

 

clar, dacã mergea cu 50km/h, poate avea timp sã frâneze mai din timp, distanÞa de frânare se scurta.... poate În loc de 2, supravieÞuiau 4... sau 3, ºi tot e ceva... face toatã diferenÞa din lume... dar e uºor sã vorbeºti aºa "sã moarã, cã meritã!!"

 

Eu imi asum responsabilitatea actelor mele! De obicei nu traversez cand o masina e mai aproape de 150 m de mine + ca nu sunt tampa sa nu-mi dau seama cam ce viteza are!

In general nu trec prin locuri nepermise, dar chiar daca o fac si mi se intampla ceva sunt singura vinovata! Sunt oameni care au murit de la impacturi cu viteze muult mai mici!

Anul trecut iesea unu` din parcare, mama in spatele lui, n-a vazut-o, poc in ea! Si cat avea? 3km la ora? :) norocul ei a fost ca a cazut pe sacosa ca langa ea era bordura!

Asta ca un exemplu ca exista posibilitatea unui sfarsit stupid!

 

Daca mi-ar tasni unii in fata, eu avand 100 km/h nu as frana pentru ca ma duc si eu dupa ei! La 50 km/h,da! Este o viteza la care este siguranta de franare. Adica stiu ca nu fac cerculete si intru in copaci!

 

Repet: dupa legislatia noastra, soferul isi ia amenda sau i se suspenda carnetul pentru viteza! Atat!

 

la ce avatar ti-ai pus Andrei.... <_<

 

nu, ceea ce Sky voia sa zica : ca sofer trebuie sa feresc multe chestii, (sa fiu foarte atent, la semne, la trafic, la semafoare, la plansa de bord, la oglinzi, etc ) ca sa pot sa ma mai uit si la niste imbecili care merg aiurea pe strada.

Adica acei pietoni nu si-au luat nici macar minimul de precautie atunci cand au traversat acel bulevard, basca mai si discutau despre nustiuce.

Cand sunt pieton eu ma uit ca girofarul in toate partile cand traversez si o straduta mica, daramite ditamai bulevardul.

Sky vrea sa spuna sa nu-i compatimiti pe acei "pietoni", pentru ca daca eu nu-si iau masuri de precautie nu te poti baza tot timpul pe franele soferului si pe principiul "lasa ma ca ma vede el da-l dracului de sofer".

 

Multumesc pentru explicatiile acordate si pentru "schita", Staticxxx!

A se nota ca nu-l platesc! :bashwall:

Link to comment
Share on other sites

Sky lasa-l pe Blue....

...ii place sa polemiezeze aiurea'n tramvai.

Am explicat clar ce am vrut sa zic dar el rastalmaceste vorbele ca sa aiba motiv sa posteze.

 

Blue, cand te uiti la stirile alea cu "6 tineri au murit intr-un bolid la 130Km/h din cauza ca soferul era beat" tot asa iti este mila de ei?

Link to comment
Share on other sites

natura mea umanã, mã face sã-i compãtimesc. <_< pe mine mã seacã mentalitatea asta de junglã. limita de vitezã e pusã cu un scop, ºi ãla nu e acela de a Încasa amenzi. punct. amenzile sunt doar un mod de a face pe cei inconºtienÞi sã respecte limita, care nu se gândesc cã nerespectarea acesteia, duce la tragedii de genul ãsta. limta, e pusã clar, pt a avea timp de reacÞie În cazuri d'astea. cã dacã toÞi am circula doar dupã reguli, probabil n-ar mai fi nevoie de limite. :)

 

eram cu un prieten În maºinã, pe o strãduÞã, În oraº, cu limitã de 30. stradã cu un singur sens. la un moment dat, dintre maºini, a Þâºnit un copil, de vreo 6 ani sã zic. ãsta, l-a luat puÞin pe capotã, deºi a frânat brusc. nu tare, dar de ajuns cât sã se sperie al mic, ºi noi ºi mai ºi. dacã În loc de 30, avea 40 sau 50, oare ce se Întâmpla? ºi acum Îmi mai amintesc faÞa ãluia mic....

 

ºi mie sã nu-mi zicã skydive cã "foarte bine cã au murit, cã au trecut prin loc nemarcat", când ea le ia apãrarea cretinilor ãlora de motocicliºti, care chiar mor din vina lor, cã merg ca tâmpiÞii. sãracii de ei, ei nu-ºi meritã soartã, pe ãia trebuie sã-i feresc eu cã-s niºte inconºtienÞi tembeli, da' pe pietoni nu? pietonii care Încalcã regulile, meritã sã moarã, da' motocicliºtii care Încalcã regulile nu?

 

 

Omule, ai o problema cu generalizarea!

Nu am spus ca foarte bine ca au murit! Am spus ca merita pentru ca au actionat iresponsabil, dar constient de pericolele la care sunt expusi!

Atata timp cat ai treceri de pietoni de ce nu le folosesti? Gandeste actiunile in ordinea intamplarii lor! Ei trec printr-un loc nepermis, masina vine cu viteza! Daca ei treceau pe trecerea care era la 100 m mai incolo (teoretic) dupa capsorul tau unde crezi ca era masina care i-a luat? Aaaa...trecuse deja de ei!

 

Si cu motociclistii iti sugerez sa te adresezi in alta parte, pentru ca exista alt topic si nu imi place sa dezgrop mortii! Si nu-mi plac flame-urile aiurite! Fiecare cu parerea lui!

Eu o respect pe a ta, dar se pare ca tu mereu ai o contra sa-mi oferi! Eu doar mi-am expus parerea!

Link to comment
Share on other sites

Mie nu .. <_<

 

Nu mi-e mila de pietoni luati pe sus la 100 la ora traversand prin loc nepermis , chiar si pe trecere ( dinaia care plonjeaza pe trecere )

 

Nu mi-e mila de motociclisti incolaciti dupa vreun copac sau insirati de un tir pe carosabil

 

Nu mi-e mila de aia care se suie sub influenta bauturilor alcoolice la volan + pasageri .. care plonjeaza in vreo rapa sau lovesc vreun copac . ( valabil si pentru cei ne-alcoolizati dar tampiti )

Edited by AndreiVN
Link to comment
Share on other sites

Sky lasa-l pe Blue....

...ii place sa polemiezeze aiurea'n tramvai.

Am explicat clar ce am vrut sa zic dar el rastalmaceste vorbele ca sa aiba motiv sa posteze.

 

Blue, cand te uiti la stirile alea cu "6 tineri au murit intr-un bolid la 130Km/h din cauza ca soferul era beat" tot asa iti este mila de ei?

 

 

staticxxx, tu ai explicat clar ce a vrut sĂŁ zicĂŁ skydive.... cred cĂŁ e ĂŽn stare sĂŁ-Âşi aleagĂŁ singurĂŁ cuvintele....sau nu? <_<

Link to comment
Share on other sites

Sky lasa-l pe Blue....

...ii place sa polemiezeze aiurea'n tramvai.

Am explicat clar ce am vrut sa zic dar el rastalmaceste vorbele ca sa aiba motiv sa posteze.

 

Blue, cand te uiti la stirile alea cu "6 tineri au murit intr-un bolid la 130Km/h din cauza ca soferul era beat" tot asa iti este mila de ei?

 

 

staticxxx, tu ai explicat clar ce a vrut sĂŁ zicĂŁ skydive.... cred cĂŁ e ĂŽn stare sĂŁ-Âşi aleagĂŁ singurĂŁ cuvintele....sau nu? :bashwall:

 

Pai tu nu intelegi! Sau te faci ca nu intelegi! Vad ca altii isi dau seama ce vreau sa spun, numai tu nu! Poate din dorinta de a face flame <_<

Pana la urma tu esti de partea celor care au murit, vinovati!

Ca eu daca as fi fost in locul soferului si nu ar fi murit nici unul din pietoni as fi iesit cu bata la ei ca mi-au stricat masina si nu mi-o repara nimeni!

Ca daca dai peste un caine nu zici: vai, saracutu`! Ci @#$@$@$ ma-sii de caine ca mi-a spart radiatorul!

Iar acum tu vei spune ca iubesti animalele si iti este mila de ele si te vei arata oripilat de-a dreptuuul de ceea ce spun eu acum! In puii mei... :)

Edited by SkyDive
Link to comment
Share on other sites

Am vazut si eu aseara stirea!

"Pentru soferii care ar trebui sa o lase mai moale cu viteza" ... My ass!

O merita, frate! Nu e trecere de pieton, nu existi. Pot sa merg si cu avionul pe sosea cu 300 la ora si sa intru in tine! Nu ai ce cauta acolo!

Ai murit pe barba ta!

Pt pietoni exista treceri de pietoni! Asa cum daca se intampla accident pe trotuar e vina soferului, daca tu nu esti pe trecere, esti de vina!

Punct!

 

tu sigur eÂşti fatĂŁ? :) mĂŁ ĂŽngrozeÂşti, sincer. nu contest cĂŁ au greÂşit, cĂŁ au trecut prin loc nemarcat, clar. au 60% din vinĂŁ. dar mai existĂŁ Âşi limita aia de vitezĂŁ ĂŽn oraÂş, care nu e pusĂŁ degeaba. deci e culpĂŁ comunĂŁ. <_< dar probabil eÂşti prea obsedatĂŁ de turatul motoarelor ca sĂŁ mai judeci obiectiv. :bashwall: Âşi nu, nimeni nu meritĂŁ sĂŁ moarĂŁ, nici mĂŁcar dacĂŁ a comis pĂŁcatul capital sĂŁ treacĂŁ strada prin loc nemarcat.

 

Chiar sunt fata! Cel putin ultima oara cand am verificat eram...

Este parerea mea! Soferul nu se va alege cu mai mult de o amenda pt viteza, dupa finalizarea anchetei! Cel putin asa s-ar intampla la noi, nu stiu legislatia Rusiei!

Mie mi se pare destul de clar a cui este vina. Pietonii nu exista decat pe trecere, trotuar, refugii de tramvai!

Ai calcat gresit, te-ai ars!

Intr-adevar, cel care a murit a platit un pret prea mare! Dar cati dintre noi cand trecem prin locuri nepermise ne gandim la ce riscuri ne expunem? Din pacate, intr-un foarte mic procent din cazuri!

Si daca te izbeste unu` cu 30 la ora, poti sa cazi si sa-ti crapi capul si vezi luminita!

Orice actiune are contra-actiune, invariabil!

Acum ,daca ar fi dupa tine, pietonii ar trebui sa il dea in judecata pe soferica, nu?

 

Pai mai verifica inca o data. De gen feminin dar din ce specie?

Ce citesc imi aduce aminte de un taximetrist cu care am mers imediat dupa ce se anuntasera noile reglementari confor carora daca un pieton ce traverseaza pe rosu sau prin loc nepermis este accidentat, acesta va fi tras la raspundere si pus sa plateasca daunele provocate da oasele lui rupte masinii (sau ceva de genul asta). Dl sofer de taxi mi-a repetat ca abia asteapta sa "iasa" legea oficial ca sa poata sa "le-o traga la toti pietonii care trece pe strada" pfff eram pe Academiei, unde e stramt si aglomerat si dificil, ca sa-mi arate ce si cum a speriat 2 neatenti "stergandu-i" asa in treacat.

Eu amutisem de uluiala. Chiar exista "din astia". Nu stiam ca exista si "din astea".

Link to comment
Share on other sites

Am vazut si eu aseara stirea!

"Pentru soferii care ar trebui sa o lase mai moale cu viteza" ... My ass!

O merita, frate! Nu e trecere de pieton, nu existi. Pot sa merg si cu avionul pe sosea cu 300 la ora si sa intru in tine! Nu ai ce cauta acolo!

Ai murit pe barba ta!

Pt pietoni exista treceri de pietoni! Asa cum daca se intampla accident pe trotuar e vina soferului, daca tu nu esti pe trecere, esti de vina!

Punct!

 

tu sigur eÂşti fatĂŁ? :) mĂŁ ĂŽngrozeÂşti, sincer. nu contest cĂŁ au greÂşit, cĂŁ au trecut prin loc nemarcat, clar. au 60% din vinĂŁ. dar mai existĂŁ Âşi limita aia de vitezĂŁ ĂŽn oraÂş, care nu e pusĂŁ degeaba. deci e culpĂŁ comunĂŁ. <_< dar probabil eÂşti prea obsedatĂŁ de turatul motoarelor ca sĂŁ mai judeci obiectiv. :bashwall: Âşi nu, nimeni nu meritĂŁ sĂŁ moarĂŁ, nici mĂŁcar dacĂŁ a comis pĂŁcatul capital sĂŁ treacĂŁ strada prin loc nemarcat.

 

Chiar sunt fata! Cel putin ultima oara cand am verificat eram...

Este parerea mea! Soferul nu se va alege cu mai mult de o amenda pt viteza, dupa finalizarea anchetei! Cel putin asa s-ar intampla la noi, nu stiu legislatia Rusiei!

Mie mi se pare destul de clar a cui este vina. Pietonii nu exista decat pe trecere, trotuar, refugii de tramvai!

Ai calcat gresit, te-ai ars!

Intr-adevar, cel care a murit a platit un pret prea mare! Dar cati dintre noi cand trecem prin locuri nepermise ne gandim la ce riscuri ne expunem? Din pacate, intr-un foarte mic procent din cazuri!

Si daca te izbeste unu` cu 30 la ora, poti sa cazi si sa-ti crapi capul si vezi luminita!

Orice actiune are contra-actiune, invariabil!

Acum ,daca ar fi dupa tine, pietonii ar trebui sa il dea in judecata pe soferica, nu?

 

Pai mai verifica inca o data. De gen feminin dar din ce specie?

Ce citesc imi aduce aminte de un taximetrist cu care am mers imediat dupa ce se anuntasera noile reglementari confor carora daca un pieton ce traverseaza pe rosu sau prin loc nepermis este accidentat, acesta va fi tras la raspundere si pus sa plateasca daunele provocate da oasele lui rupte masinii (sau ceva de genul asta). Dl sofer de taxi mi-a repetat ca abia asteapta sa "iasa" legea oficial ca sa poata sa "le-o traga la toti pietonii care trece pe strada" pfff eram pe Academiei, unde e stramt si aglomerat si dificil, ca sa-mi arate ce si cum a speriat 2 neatenti "stergandu-i" asa in treacat.

Eu amutisem de uluiala. Chiar exista "din astia". Nu stiam ca exista si "din astea".

 

Ce legatura are taximetristul cu pustiul din Rusia?

Soferica al tau de taxi este un imbecilus! Asta nu inseamna ca toti soferii pandesc pietoni ca sa-i tavaleasca!

Sau poate a vorbit cineva cu autorul accidentului si a spus ca ii pandea pe aia 3!

Daca tie ti s-ar intampla sa-ti tasneasca 3 in fata cum ai reactiona? Ai pleda vinovata?

Dupa cum observi, din clip reiese ca cei 3 nici macar nu se sinchiseau sa alerge macar. Iesisera la promenada pe strada!

Link to comment
Share on other sites

la asta ma refeream

Am vazut si eu aseara stirea!

"Pentru soferii care ar trebui sa o lase mai moale cu viteza" ... My ass!

O merita, frate! Nu e trecere de pieton, nu existi. Pot sa merg si cu avionul pe sosea cu 300 la ora si sa intru in tine! Nu ai ce cauta acolo!

Ai murit pe barba ta!

draguta exprimare :)

mi se pare ca seamana foarte mult cu taximetristul meu, dar poate ma insel, oricine se poate insela, asa cum oricine poate traversa la un moment dat prin loc nepermis <_<

 

Daca omori pe cineva, chiar si din greseala, tot vinovat de omor se cheama, chiar daca e omor neintentionat.

Link to comment
Share on other sites

la asta ma refeream
Am vazut si eu aseara stirea!

"Pentru soferii care ar trebui sa o lase mai moale cu viteza" ... My ass!

O merita, frate! Nu e trecere de pieton, nu existi. Pot sa merg si cu avionul pe sosea cu 300 la ora si sa intru in tine! Nu ai ce cauta acolo!

Ai murit pe barba ta!

draguta exprimare :bashwall:

mi se pare ca seamana foarte mult cu taximetristul meu, dar poate ma insel, oricine se poate insela, asa cum oricine poate traversa la un moment dat prin loc nepermis <_<

 

Daca omori pe cineva, chiar si din greseala, tot vinovat de omor se cheama, chiar daca e omor neintentionat.

 

Daca traversezi prin loc nepermis TE ASIGURI!

Eu si cand sunt pe trecere mai intai pun un picior pe trecere ca la autostop :) ca sa vada soferul ca sunt gata sa traversez! E viata mea si nu ma joc cu ea! Cu atat mai putin cu a altora! Ca se poate intampla orice! Da in mine, trage de volan, se suie pe trotuar si il ia pe altul!

Imi pare rau ca va "instig" la responsabilizare! Asta este exprimarea mea! Prefer sa ma exprim asa si sa discut lucruri importante, nu farduri, rochite si pampoane!

Link to comment
Share on other sites

Mie imi este rusine si pe traversarea de pietoni sa merg "prea incet", ca pieton, atunci cand un sofer mi-a acordat prioritatea de traversare. De trecut, trec destul de des prin locuri nepermise, dar niciodata fara sa ma asigur. Niciodata insa cu copilul.

 

Visavis de "pietonii" sinucigasi, care se arunca in plin trafic, de cele mai multe ori prin loc nepermis, FARA SA SE ASIGURE, am aceeasi recomandare: Sa-i ia Dracu!

Link to comment
Share on other sites

Daca traversezi prin loc nepermis TE ASIGURI!

Eu si cand sunt pe trecere mai intai pun un picior pe trecere ca la autostop <_< ca sa vada soferul ca sunt gata sa traversez! E viata mea si nu ma joc cu ea! Cu atat mai putin cu a altora! Ca se poate intampla orice! Da in mine, trage de volan, se suie pe trotuar si il ia pe altul!

Imi pare rau ca va "instig" la responsabilizare! Asta este exprimarea mea! Prefer sa ma exprim asa si sa discut lucruri importante, nu farduri, rochite si pampoane!

 

Ma bucur ca esti o persoana responsabila! Acum inteleg ca la tine te refereai cand ziceai acestea, (la tine cand traversezi strada):

 

Am vazut si eu aseara stirea!

"Pentru soferii care ar trebui sa o lase mai moale cu viteza" ... My ass!

O merita, frate! Nu e trecere de pieton, nu existi. Pot sa merg si cu avionul pe sosea cu 300 la ora si sa intru in tine! Nu ai ce cauta acolo!

Ai murit pe barba ta!

 

Multumesc pentru lamuriri. Omul cat traieste invata. :)

Link to comment
Share on other sites

Mie imi este rusine si pe traversarea de pietoni sa merg "prea incet", ca pieton, atunci cand un sofer mi-a acordat prioritatea de traversare. De trecut, trec destul de des prin locuri nepermise, dar niciodata fara sa ma asigur. Niciodata insa cu copilul.

 

Visavis de "pietonii" sinucigasi, care se arunca in plin trafic, de cele mai multe ori prin loc nepermis, FARA SA SE ASIGURE, am aceeasi recomandare: Sa-i ia Dracu!

 

pai da, pentru ca la randul tau esti si sofer. problema e cu aia ce cred ca trecerea de pietoni e vre-un fel de terasa - intri cand vrei, stai cat vrei si pleci cand vrei. majoritatea astora nu cred ca-s soferi. nici macar conducatori auto.

Link to comment
Share on other sites

Daca traversezi prin loc nepermis TE ASIGURI!

Eu si cand sunt pe trecere mai intai pun un picior pe trecere ca la autostop <_< ca sa vada soferul ca sunt gata sa traversez! E viata mea si nu ma joc cu ea! Cu atat mai putin cu a altora! Ca se poate intampla orice! Da in mine, trage de volan, se suie pe trotuar si il ia pe altul!

Imi pare rau ca va "instig" la responsabilizare! Asta este exprimarea mea! Prefer sa ma exprim asa si sa discut lucruri importante, nu farduri, rochite si pampoane!

 

Ma bucur ca esti o persoana responsabila! Acum inteleg ca la tine te refereai cand ziceai acestea, (la tine cand traversezi strada):

 

Am vazut si eu aseara stirea!

"Pentru soferii care ar trebui sa o lase mai moale cu viteza" ... My ass!

O merita, frate! Nu e trecere de pieton, nu existi. Pot sa merg si cu avionul pe sosea cu 300 la ora si sa intru in tine! Nu ai ce cauta acolo!

Ai murit pe barba ta!

 

Multumesc pentru lamuriri. Omul cat traieste invata. :)

 

Eu inteleg ca soferii odata cu dobandirea permisului au o responsabilitate vizavi de viata lui si a celorlalti participanti la trafic pentru ca a sustinut un examen de legislatie!

Din pacate nu am ajuns la un nivel de educare si responsabilizare in masa a populatiei asa cum se face in alte tari! Ma refer la pietonii care habar au legislatie!

Uite, s-a dat legea: daca nu traversezi pe trecere te amendeaza! S-a facut valva 2 luni, au dat cateva avertismente si gata!

Nu, nene, da amenda, ca noi nu ne invatam altfel! E cazul meu, al tau, al altora ca noi!

Daca tu ai circula cu 30 la ora si iti sare unul in fata foarte probabil vei cauta sa-ti recuperezi paguba pentru ca il vei considera vinovat!

Cand traversez prin loc nepermis te astepti la orice urmare grava!

Si la scoala pe mine m-au invatat sa ma asigur, traversez pana la jumate, ma asigur, traversez pana la capat!

Dar cei din clip erau ca pe ulita!

Edited by SkyDive
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.