Jump to content

Recommended Posts

Da Calin masina e in garantie dar eu nu aveam voie sa intru la ei in service .Mi s-a spus ca le-am stricat si imaginea prin faptul ca mi-am scris povestea pe forum.Deci nu am voie sa ma plang de ceea ce mi s-a intamplat.Imi e scarba de ceea ce se intampla in Romania.Ma tot gandesc serios la varianta cu revizia si reparatiile in Ungaria sau chiar Austria,de abia mai ma plimb si eu.Dar de fapt daca fac km prea multi iar mi se reproseaza ca e X6-le cu cei mai multi km din Romania si ei nu sunt pregatiti cu piese sau consumabile pe stoc.Ce ma oftica e faptul ca pe alt site cand mi-ai expus povestea si am cerut ajutorul altora care au patit chestii asemanatoare ,toata lumea s-a facut ca ploua.
Link to comment
Share on other sites

Eu totusi nu inteleg cum wolf e de decor si nu are nici o decizie pe acolo. Si nea precut conduce serviceul si e smecher si arata asta la clienti ? Merita facuti de kko peste tot dar probabil nu ai nici chef nici timp pt asa ceva ! E un precedent periculos pt ei . Sa fie acuzati de furt si sa interzica unui client sa intre cu masina ! Probabil s-au temut ca vei monta ceva camere de luat vederi prin auto la urmatoarea vizita ! E funny ca mentioneaza de forumul BMW de parca am insemmna ceva pt ei .

 

Nu cred ca trebuie sa te simti prost ca ai BMW si nu e o iluzie masina pe care ti-ai dorit-o . E simplu, ai masina dar nu ai servicii pt ea ! Din cauza unor dobitoci care acum citesc randurile astea si surad in barba . Se duc seara acasa si numara ce spaga au facut ! :) HAi Romania !

Link to comment
Share on other sites

am trait s-o vad si p-asta... :lol:

 

scrisoarea aia e ticluita bine... "ne rezervam dreptul de a anunta restrictia Dvs. in unitatile AB..."

 

ar fi mers o actiune in instanta, pentru refuzul de a-ti acorda dreptul la garantie (e o directiva europeana in sensul asta) pe care il ai prin contract...

 

PS: caterinca maxima e ca au pomenit de forumul BMW, ca ai facut publica problema... :)

Link to comment
Share on other sites

adunandu-se mai multi nemultumiti, pot chema presa in fata la ab sa faca un pic de scandal.

 

 

nu stiu daca tamtam la poarta e bine ,pt ca pot interzice accesul ! Dar sunt destule ziare care au nevoie de material didactic si asta chiar e un material cu destule povesti ! Sunt sigur ca daca iese public asta ,si parerea mea e ca deja a iesit , se vor gasi mult mai multi nemultumiti care se vor alatura !

 

Ma intreb care user e de la Bavaria :) . Sta ascuns acolo si chicoteste , da refresh ..cat de patetici .Nici macar nu au curajul sa stea la o discutie cu noi ,forumul BMW pe care l-au invocat ! Au unn topic de comunicare si nici pe ala nu-l onoreaza . Intr-un timp Romulus le tot lua apararea sau incerca sa le mai taie din imaginea de lupi pe care o cream noi ! Se pare ca nici el nu mai contesta genul asta de intamplari .

Link to comment
Share on other sites

X X L crede-ma ca la intalnirea cu domnul Wolff am fost blindat cu toate legile pe care le-au incalcat prin trimiterea acelei scrisori.Din intamplare sunt avocat de profesie,nu de mult timp dar cat sa stiu cand nu-mi este respectat vreun drept.Stii ce mi-a spus domnul Wolff?Ca nu-l intereseaza cu ce legi am venit eu la mine pentru ca si sotia dansului este avocata si nu are nimeni nici o sansa impotriva colosului BMW,chiar daca este reteaua din Romania.

Degeaba fac doar eu tam-tam si incerc sa ma duc in instanta cu ei.Alta ar fii situatia daca ar fii un proces colectiv cu toti cei care au avut de suferit.Crede-ma ca eu ma ofer sa reprezint pe orice GRATIS ,pentru ca stiu cum m-am simtit eu.D-aia pe alt forum BMW am scris ca am nevoie de ajutor sa vina toti cei care au avut probleme la Bavaria sa ne solizarizam.....dar nimeni nu a raspuns.D-asta nu am mai vrut sa fac tam-tam cu aceasta scrisoare de interdictie.Azi cand i-am trimis-o lui Ciupanezu pe mail-ul lui personal l-am rugat sa nu o puna pe site .Dar n-am chef sa ma plec in fata nimanui,chiar daca e BMW.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Niste cocalari corditi si infractori.

 

Pot sa-mi exprim ce opinie vrea p$%a mea pe orice forum, cand sunt facut la bani de mierlele alea, mi se rupe de holbatii aia de la AB care citesc aici... Sa va stea in gat ca va trag la partz de luni de zile ma mir ca nu v-ati inecat pana acum.

 

Marius, cum am vorbit si in PM, eu ma bag in orice actiune vrei sa initiezi impotriva fecundatilor alora.

 

Oricum am deja reclamatie depusa la ANPC de 2 zile.

Link to comment
Share on other sites

Stii ce mi-a spus domnul Wolff?Ca nu-l intereseaza cu ce legi am venit eu la mine pentru ca si sotia dansului este avocata si nu are nimeni nici o sansa impotriva colosului BMW,chiar daca este reteaua din Romania.

 

Stii care e ideea ? In ultimii ani multi din cei care s-au crezut invincibili i-am vazut tarati prin tribunale si de multe ori pierzind . Genul asta de siguranta ca ei sunt cineva de obicei poarta un revers destul de mare ! Pot crea un precedent si astfel pe viitor nu se va mai intampla nimic de genul asta ! Succes si sigur vei gasi aici adepti pt demersul tau

Link to comment
Share on other sites

Stiti ce ma deranjeaza pe mine ,ca domnii din conducerea Bavaria Baneasa cred ca angajatii sunt niste sfinti.Chiar zilele trecute am citit pe alt site parca,despre un posesor de BMW la Baneasa care a fost la service sa-si schimbe o planetara care a fost diagnosticata ca fiind stricata si intamplator iesind afara la o tigara a dat nas in nas cu o persoana de astepta sa i se schimbe planetara cu o planetara pe blat cu un mecanic la jumatate de pret,ghinion,fiind chiar planetara omului de iesise la tigara .Omul cred ca si-a inghitit tigara cand a vazut ca planetara lui buna era schimbata de fapt ca sa ajunga la jumatate de pret la alt client care negociase direct cu mecanicul.Am inteles ca insusi domnul Wolff a analizat planetara de a fost diagnostica ca fiind stricata si a spus ca nu a avea nimic in neregula.Daca nici atunci domnul Wolff nu a realizat ca mecanicii de ii are in "ograda" fac "combinatii" ......atunci cand?!
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
L-am vazut pe Precup, lucreaza la AB Baneasa, nu am avut tangente cu el.... am vorbit doar o data la telefon ca nu dadeam de "consilierul" meu (Parpala Paul)
Link to comment
Share on other sites

Uitati aici povestea omului cu planetara sa nu zica din nou domnul Wolff ca ii acuz pe nedrept ca si cum eu as fii visat peste noapte sau as fii inventat povesti care sa denigrezi si sa strice imaginea BMW:

 

"""" Buna ziua,

ESTE FOARTE LUNG DAR CITITI CA ESTE DE NECREZUT

 

Numele meu este Vali si sunt un fan BMW.

Este practic imposibil pentru mine care am condus BMW toata viata sa conduc o alta marca de masina dar acum s-a ivit o problema.

Conduc acum un BMW X5-E70 si am fost foarte multumit de acesta pana in ziua cand a fost nevoie de o interventie service.

Precizez inca de la inceput ca in urma cu aproximativ 5000 de Km, masina a suferit un mic accident, practic roata fata stanga

a cazut intr-o gura de canal.

Dusa la service Baneasa au intocmit un deviz de ~ 20.000 de EURO dar am primit si o oferta de cumparare din partea unui mecanic care

s-a oferit sa o cumpere "CA ORICUM E FACUTA PRAF" a spus el.

Nu am acceptat deoarece masina nu parea asa de grav, se vedea numai bara fata si aripa avariate ...poate costa 20.000 € aceasta reparatie ???

Am facut poze si am trimis in Germania, Austria si Ungaria, am cerut un deviz estimativ.

CE CREDETI ?

AM REPARAT MASINA LA BMW UNGARIA CU 4000 EURO, la BMW Szeghet, toate piesele originale, foarte rapid, foarte amabili.

Am circulat fara probleme (~ 5000 km) pana cand a aparut o problema cu pompa de motorina.

La un moment dat masina s-a oprit si a afisat "pompa de motorina defecta"

Am sunat la tractari si au ridicat masina.

A fost gata peste doua saptamani, au spus ca au schimbat pompa de motorina dar in momentul cand am plecat din service am sesizat un

zgomot pe partea dreapta fata si faptul ca directia mergea mai greu.

Sincer, eu cred ca au schimbat mai multe piese, ATUNCI AU INCEPUT PROBLEMELE.

Am sunat atunci si au spus ca nu este o problema, au resoftat calculatorul si are alti parametrii acum, ma voi obisnui in timp.

Peste aproximativ o luna zgomotul s-a accentuat si am sunat la service, au spus ca poate fi un rulment si preventiv o ridica pe platforma

ca nu cumva sa se blocheze acest rulment in mers si sa facem un accident.

Dupa mai mult de o saptamana nimeni nu stia nimic de masina mea, am intrebat ce se intampla si am primit un raspuns dezarmant

"Nu putem preciza un termen de reparatie, mai intrebati saptamana viitoare sau peste doua saptamani" mecanicul care a facut oferta de cumparare

se ocupa acum de masina.

Am reusit sa ridic masina din service dupa cinci saptamani dar am constatat ca au fost schimbate foarte multe piese pe fata;

bascule inferioare, superioare, capete de bara, bara stabilizatoare care a fost montat un alt tip cu modificari, au spus ca este o gresala

de proiectare de la BMW si ei au descoperit ca functioneaza mai bine cu o modificare, cu alt tip de bara stabilizatoare etc

Multe dintre aceste piese sunt second hand, sunt si acum pe masina si o pot demonstra .

O intamplare incredibila de aceasta data, sunt anuntat ca trebuie schimbata si o planetara dar trebuie platita, a fost singura data cand au facut un deviz.

Suparat am iesit afara sa fumez, ma gandeam daca este posibil la BMW, la 17000 km sa pice planetara.

Aprind tigara si trag doua fumuri cand un barbat ma intreaba de ce sunt suparat, eu spun ca m-am saturat sa tot am probleme cu acest service dar omul

ma sfatuieste sa "vorbesc" altfel cu baietii ca sunt baieti de nota 10, te rezolva sigur.

"Uite eu am nevoie de o planetara de X5 si au zis sa astept 30 de minute ca ma rezolva la jumatate de pret"

Disperat , am aruncat tigara si am fugit in service, VREAU SA VAD MASINA ACUM, am tipat, VREAU SA VAD PLANETARA DEFECTA.

A venit domnul Wolf, seful de service pe Romania, a cerut sa vada masina si planetara defecta. Dupa mai multe balbaieli au adus masina,

se vedea clar ca au umblat la planetara, nu mai avea noroi pe ea si se vedeau urme de maini pe ax.

Domnul Wolf a analizat planetara de fata cu mine si a spus ca nu este nici o problema, a intrebat mecanicul"DE CE VREI SA O SCHIMBI ? ESTE BUNA"

A primit un raspuns evaziv "AM CREZUT CA ESTE DEFECTA SI ORICUM ASTA ESTE MASINA CARE NU A ACCEPTATA REPARATIA LA NOI, O CUNOSC"

Am acceptat situatia resemnat ca traim in Romania si am plecat spre casa. Dupa aproximativ 50 de km am auzit un zgomot si am ramas fara directie,

am oprit masina cu greu evitand un accident.

Am sunat la service si au trimis platforma.

Aceeasi poveste, "reveniti saptamana viitoare, nu avem piese". Saptamana viitoare am inteles ca au pus din nou o piese veche.

De aceasta data reparatia a fost mai "buna", masina a functionat 90 de km si ... surpriza, acelasi defect, am ramas fara directie in plin trafic.

Am sunat din nou, au trimis platforma din nou, au luat masina din nou.

Este greu de crezut dar ... acelasi raspuns "reveniti peste o saptamana sau doua cu un telefon"

Peste doua saptamani am reusit sa ridic masina din nou, am fost asigurat ca de aceasta data nu vor mai fi probleme... ce credeti ?

In weekend am plecat spre delta Dunarii, in apropiere de localitatea Tandarei am auzit deja familiarul zgomot de curea rupta si bineanteles

am ramas fara directie in plin trafic, nu va doresc o asemenea experienta.

De acum firma de la tractari ma cunoaste, am sunat, au trimis platforma si au ridicat din nou masina.

Ce credeti ? sunt sunat de service Baneasa si ma intreaba daca doresc revizie ... am raspuns fericit "DA, daca trebuie o facem"

crezand ca masina este functionala dar ... stupoare, masina nu functioneaza, "inca nu putem sa ne exprimam asupra defectului"

DECI MASINA ESTE DEFECTA IN CONTINUARE IN PARCUL DE LA BANEASA DAR DOMNII DE ACOLO DORESC SA SCHIMBE ULEIUL LA MOTOR,

CA SA FIE SCHIMBAT ... ASA ...CA SA STEA DEFECTA IN PARC CU ULEIUL SI FILTRELE SCHIMBATE.

Cat despre finalizarea reparatiei, acelasi raspuns "nu putem sa ne exprimam deocamdata"

TREBUIE FACUTA PRECIZAREA CA LA NICI UNA DIN DEFECTIUNI NU AU INTOCMIT NICI UN ACT, NICI O CONSTATARE SCRISA DE CARE EU SA AM CUNOSTIINTA

DOAR MA SUNAU CA MASINA ESTE GATA, NU SEMNAM NIMIC, spuneau doar " DE CE DOMNULE ESTI SUPARAT ? CA MASINA ESTE IN GARANTIE,NU PLATESTI NIMIC.

CORECT ... DAR NICI MASINA NU AM, spun eu .

Acum stau in fata calculatorului si nu mai stiu ce am de facut, NU POT SA CRED CE SE INTAMPLA.

Scriu aici povestea mea si o voi traduce in engleza si germana, o voi trimite la toate adresele de contact pe care le gasesc ale BMW in speranta

ca LE PASA, nu pot sa cred ca asta inseamna BMW, nu pot sa accept ca asta este marca de masina pe care am adorat-o toata viata.

Cer celor de la BMW o experiza impartiala pentru a demonstra cum BMW service Baneasa a DISTRUS o masina care are numai 17000 km,

Rog pe aceasta cale a fi indrumat cum pot proceda pentru a face aceasta expertiza, pentru a pune capat jafului de la BMW Baneasa.

 

Va rog sa ma ajutati in incercarea disperata de a salva marca BMW in Romania.

""""

 

 

Cine vrea sursa exact a acestei povesti va rog sa o cereti pe PM

 

Uitati aici povestea omului cu planetara sa nu zica din nou domnul Wolff ca ii acuz pe nedrept ca si cum eu as fii visat peste noapte sau as fii inventat povesti care sa denigrezi si sa strice imaginea BMW:

 

"""" Buna ziua,

ESTE FOARTE LUNG DAR CITITI CA ESTE DE NECREZUT

 

Numele meu este Vali si sunt un fan BMW.

Este practic imposibil pentru mine care am condus BMW toata viata sa conduc o alta marca de masina dar acum s-a ivit o problema.

Conduc acum un BMW X5-E70 si am fost foarte multumit de acesta pana in ziua cand a fost nevoie de o interventie service.

Precizez inca de la inceput ca in urma cu aproximativ 5000 de Km, masina a suferit un mic accident, practic roata fata stanga

a cazut intr-o gura de canal.

Dusa la service Baneasa au intocmit un deviz de ~ 20.000 de EURO dar am primit si o oferta de cumparare din partea unui mecanic care

s-a oferit sa o cumpere "CA ORICUM E FACUTA PRAF" a spus el.

Nu am acceptat deoarece masina nu parea asa de grav, se vedea numai bara fata si aripa avariate ...poate costa 20.000 € aceasta reparatie ???

Am facut poze si am trimis in Germania, Austria si Ungaria, am cerut un deviz estimativ.

CE CREDETI ?

AM REPARAT MASINA LA BMW UNGARIA CU 4000 EURO, la BMW Szeghet, toate piesele originale, foarte rapid, foarte amabili.

Am circulat fara probleme (~ 5000 km) pana cand a aparut o problema cu pompa de motorina.

La un moment dat masina s-a oprit si a afisat "pompa de motorina defecta"

Am sunat la tractari si au ridicat masina.

A fost gata peste doua saptamani, au spus ca au schimbat pompa de motorina dar in momentul cand am plecat din service am sesizat un

zgomot pe partea dreapta fata si faptul ca directia mergea mai greu.

Sincer, eu cred ca au schimbat mai multe piese, ATUNCI AU INCEPUT PROBLEMELE.

Am sunat atunci si au spus ca nu este o problema, au resoftat calculatorul si are alti parametrii acum, ma voi obisnui in timp.

Peste aproximativ o luna zgomotul s-a accentuat si am sunat la service, au spus ca poate fi un rulment si preventiv o ridica pe platforma

ca nu cumva sa se blocheze acest rulment in mers si sa facem un accident.

Dupa mai mult de o saptamana nimeni nu stia nimic de masina mea, am intrebat ce se intampla si am primit un raspuns dezarmant

"Nu putem preciza un termen de reparatie, mai intrebati saptamana viitoare sau peste doua saptamani" mecanicul care a facut oferta de cumparare

se ocupa acum de masina.

Am reusit sa ridic masina din service dupa cinci saptamani dar am constatat ca au fost schimbate foarte multe piese pe fata;

bascule inferioare, superioare, capete de bara, bara stabilizatoare care a fost montat un alt tip cu modificari, au spus ca este o gresala

de proiectare de la BMW si ei au descoperit ca functioneaza mai bine cu o modificare, cu alt tip de bara stabilizatoare etc

Multe dintre aceste piese sunt second hand, sunt si acum pe masina si o pot demonstra .

O intamplare incredibila de aceasta data, sunt anuntat ca trebuie schimbata si o planetara dar trebuie platita, a fost singura data cand au facut un deviz.

Suparat am iesit afara sa fumez, ma gandeam daca este posibil la BMW, la 17000 km sa pice planetara.

Aprind tigara si trag doua fumuri cand un barbat ma intreaba de ce sunt suparat, eu spun ca m-am saturat sa tot am probleme cu acest service dar omul

ma sfatuieste sa "vorbesc" altfel cu baietii ca sunt baieti de nota 10, te rezolva sigur.

"Uite eu am nevoie de o planetara de X5 si au zis sa astept 30 de minute ca ma rezolva la jumatate de pret"

Disperat , am aruncat tigara si am fugit in service, VREAU SA VAD MASINA ACUM, am tipat, VREAU SA VAD PLANETARA DEFECTA.

A venit domnul Wolf, seful de service pe Romania, a cerut sa vada masina si planetara defecta. Dupa mai multe balbaieli au adus masina,

se vedea clar ca au umblat la planetara, nu mai avea noroi pe ea si se vedeau urme de maini pe ax.

Domnul Wolf a analizat planetara de fata cu mine si a spus ca nu este nici o problema, a intrebat mecanicul"DE CE VREI SA O SCHIMBI ? ESTE BUNA"

A primit un raspuns evaziv "AM CREZUT CA ESTE DEFECTA SI ORICUM ASTA ESTE MASINA CARE NU A ACCEPTATA REPARATIA LA NOI, O CUNOSC"

Am acceptat situatia resemnat ca traim in Romania si am plecat spre casa. Dupa aproximativ 50 de km am auzit un zgomot si am ramas fara directie,

am oprit masina cu greu evitand un accident.

Am sunat la service si au trimis platforma.

Aceeasi poveste, "reveniti saptamana viitoare, nu avem piese". Saptamana viitoare am inteles ca au pus din nou o piese veche.

De aceasta data reparatia a fost mai "buna", masina a functionat 90 de km si ... surpriza, acelasi defect, am ramas fara directie in plin trafic.

Am sunat din nou, au trimis platforma din nou, au luat masina din nou.

Este greu de crezut dar ... acelasi raspuns "reveniti peste o saptamana sau doua cu un telefon"

Peste doua saptamani am reusit sa ridic masina din nou, am fost asigurat ca de aceasta data nu vor mai fi probleme... ce credeti ?

In weekend am plecat spre delta Dunarii, in apropiere de localitatea Tandarei am auzit deja familiarul zgomot de curea rupta si bineanteles

am ramas fara directie in plin trafic, nu va doresc o asemenea experienta.

De acum firma de la tractari ma cunoaste, am sunat, au trimis platforma si au ridicat din nou masina.

Ce credeti ? sunt sunat de service Baneasa si ma intreaba daca doresc revizie ... am raspuns fericit "DA, daca trebuie o facem"

crezand ca masina este functionala dar ... stupoare, masina nu functioneaza, "inca nu putem sa ne exprimam asupra defectului"

DECI MASINA ESTE DEFECTA IN CONTINUARE IN PARCUL DE LA BANEASA DAR DOMNII DE ACOLO DORESC SA SCHIMBE ULEIUL LA MOTOR,

CA SA FIE SCHIMBAT ... ASA ...CA SA STEA DEFECTA IN PARC CU ULEIUL SI FILTRELE SCHIMBATE.

Cat despre finalizarea reparatiei, acelasi raspuns "nu putem sa ne exprimam deocamdata"

TREBUIE FACUTA PRECIZAREA CA LA NICI UNA DIN DEFECTIUNI NU AU INTOCMIT NICI UN ACT, NICI O CONSTATARE SCRISA DE CARE EU SA AM CUNOSTIINTA

DOAR MA SUNAU CA MASINA ESTE GATA, NU SEMNAM NIMIC, spuneau doar " DE CE DOMNULE ESTI SUPARAT ? CA MASINA ESTE IN GARANTIE,NU PLATESTI NIMIC.

CORECT ... DAR NICI MASINA NU AM, spun eu .

Acum stau in fata calculatorului si nu mai stiu ce am de facut, NU POT SA CRED CE SE INTAMPLA.

Scriu aici povestea mea si o voi traduce in engleza si germana, o voi trimite la toate adresele de contact pe care le gasesc ale BMW in speranta

ca LE PASA, nu pot sa cred ca asta inseamna BMW, nu pot sa accept ca asta este marca de masina pe care am adorat-o toata viata.

Cer celor de la BMW o experiza impartiala pentru a demonstra cum BMW service Baneasa a DISTRUS o masina care are numai 17000 km,

Rog pe aceasta cale a fi indrumat cum pot proceda pentru a face aceasta expertiza, pentru a pune capat jafului de la BMW Baneasa.

 

Va rog sa ma ajutati in incercarea disperata de a salva marca BMW in Romania.

""""

 

 

Cine vrea sursa exact a acestei povesti va rog sa o cereti pe PM

 

Domnul Precup este genul de macho -man care se crede visul oricarei femei,de fapt este genul de barbat-femeie cu miscari ciudate gen homo.Are biroul langa intrarea in diagnoza rapida.

Link to comment
Share on other sites

Domnul Precup este genul de macho -man care se crede visul oricarei femei,de fapt este genul de barbat-femeie cu miscari ciudate gen homo.Are biroul langa intrarea in diagnoza rapida.

Foarte bine caracterizat :)

 

Cine mi s-a parut totusi de treaba, este domnul Werner Wolff. Poate o discutie cu dansul ar mai clarifica cate ceva.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Ase e, nici nu l-as fi descris mai bine :)

 

Eu am o problema si cu cocota aia de sta la barul pt cafea... are o muie de zici ca e batuta zilnic. Da o si cere, numai dupa fata.

Link to comment
Share on other sites

Mie mi se pare foarte interesant ca scrisoarea de interdictie cu care a fost sanctionat colegul, are trimitere in cc si catre BMW - Romania , care deduc ca nu a reactionat in nici un fel, astfel incat orice comentariu devine inutil... Edited by 525da
Link to comment
Share on other sites

Domnul Precup este genul de macho -man care se crede visul oricarei femei,de fapt este genul de barbat-femeie cu miscari ciudate gen homo.Are biroul langa intrarea in diagnoza rapida.

Pai asa se explica multe . Genul de om care nu a trecut pe la un psiholog inainte de angajare .Frustrat cu puta mica , se da rotund dupa birou . Credeam ca aveti o poza poate-l vedem prin oras , pe la cumparaturi cu prietenul

Link to comment
Share on other sites

Alex am fost la discutie cu domnul Wolff ,dansul este cel care a ridicat interdictia dupa ce mi-a spus voalat ca e mai bine sa tac si sa termin cu toate legile pe care i-am spus ca le-a incalcat in momentul in care mi-au dat interdictia.Dansul este genul de om in Vest ,care din pacate a fost constrans sa se adapteze modelului din Est(Romania).Ce m-a enervat la dansul a fost ca mi-a zis sa uit de legile invocate de mine,ca nu am cum eu un simplu posesor de BMW care se simte neindreptatit de Bavaria sa pot sa ma lupt cu un colos precum ei.
Link to comment
Share on other sites

Stiti ce ma deranjeaza pe mine ,ca domnii din conducerea Bavaria Baneasa cred ca angajatii sunt niste sfinti.Chiar zilele trecute am citit pe alt site parca,despre un posesor de BMW la Baneasa care a fost la service sa-si schimbe o planetara care a fost diagnosticata ca fiind stricata si intamplator iesind afara la o tigara a dat nas in nas cu o persoana de astepta sa i se schimbe planetara cu o planetara pe blat cu un mecanic la jumatate de pret,ghinion,fiind chiar planetara omului de iesise la tigara .Omul cred ca si-a inghitit tigara cand a vazut ca planetara lui buna era schimbata de fapt ca sa ajunga la jumatate de pret la alt client care negociase direct cu mecanicul.Am inteles ca insusi domnul Wolff a analizat planetara de a fost diagnostica ca fiind stricata si a spus ca nu a avea nimic in neregula.Daca nici atunci domnul Wolff nu a realizat ca mecanicii de ii are in "ograda" fac "combinatii" ......atunci cand?!

 

Este clar cã ei ºtiu foarte bine ce se Întâmplã În aceste reprezentanÞe dar au impresia cã este mai uºor sã ascunzi gunoiul sub preº decât sã Încerci sã arunci gunoaiele afarã ºi sã aduci niºte oameni serioºi.

 

Aceastã interdicÞie aratã clar cã au Început sã fie foarte iritaÞi de neregulile reclamate În nenumãrate rânduri de mulÞi clienÞi.

Link to comment
Share on other sites

.Dansul este genul de om in Vest ,care din pacate a fost constrans sa se adapteze modelului din Est(Romania).

 

nu stiu daca e cazul sa-l compatimim ! Nu cred ca sufera prea mult din cauza asta . Ei sunt un mare organism acolo si nu pot functiona bine unul fara altul .Wlf stie ce face mecanicul , il dojeneste putin in ochii clientului si apoi dupa ce acesta pleaca probabil ii sugereaza sa lucreze mai "atent ". Toata lumea face bani acolo .Nu se doreste un serviciu exemplar de care sa fie mandri !

iar precunt e si el o parte din asta ! Se pare ca nu-i e frica de posibilele reclamatii pt ca pur si simplu nu poate fi dat afara ! E parte din sistem .

Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.