Jump to content

posesori de Z3?


babanu

Recommended Posts

Vad ca topicul pentru seria Z cam duce lipsa de postari referitoare la modelul Z3. Sunt curios, cati posesori sunt pe acest forum? Sper ca nu sunt singur <_< Incep eu lista:

 

1) babanu - BMW Z3 din '96 motor 1,9L M44

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Va salut pe toti. Sunt si eu fericitul posesor al unui BMW Z3 3.0i si voiam sa vi-l arat :bashwall:

Tin sa va spun ca nu umblu cu el cu proiectoarele aprinse, chiar nu le-am aprins numai de vreo 3 ori de cand il am :), dar voiam sa vad cum arata.Din pacate numai poza asta mi-a fost la indemana.

 

P.S. Va spun sincer ca nu imi vine sa cred ca un user cu 3500+ posturi pe BMWClub nu shtie ce este un Z3. Sper ca a glumit.

Numai bine <_<

post-26875-1244921195_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Va salut pe toti. Sunt si eu fericitul posesor al unui BMW Z3 3.0i si voiam sa vi-l arat :bashwall:

Tin sa va spun ca nu umblu cu el cu proiectoarele aprinse, chiar nu le-am aprins numai de vreo 3 ori de cand il am :), dar voiam sa vad cum arata.Din pacate numai poza asta mi-a fost la indemana.

 

P.S. Va spun sincer ca nu imi vine sa cred ca un user cu 3500+ posturi pe BMWClub nu shtie ce este un Z3. Sper ca a glumit.

Numai bine <_<

 

masina mica,motor mare...se traduce in senzatii tari ma gandesc.E o raritate modelul asta si mai ales cu motorizarea asta.Hai cu mai multe poze,detalii si impresii la rubrica ,,masina mea''.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salut!

 

Z3 din 1997, 1.8, 116 CP. Recent luat, doar 1000 km facuti cu el. Este intradevar lenes (probabil cel de 3.0 l e ceva mai sprinten hehee <_< ), insa justificat pentru motorizarea asta.

Pana acum am observat ca geamul stanga nu functioneaza electric foarte bine (problema cred intalnita la mai multi posesori de Z3) si uzura la prelata in zonele unde se indoaie ea cand masina e decapotata. Cand zic uzura .. ma refer ca deja e o problema. Profit si de ocazie sa intreb daca stie cineva unde se pot reconditiona soft topurile sau la ce pret si de unde se pot cumpara. Prima varianta suna ceva mai bine ..

Eu am dat 6500 euro pe ea, inmatriculata, roti de 17/245/40 spate si 17/225/45 fata parca .. exceptand problemele constatate pana acum, sunt incantat de ea. In rest, totul functionabil .. ca noua. Cand am timp, fac o sedinta foto si uploadez mai multe poze.

 

Cheers,

 

Florin

Craiova

post-27814-1248203967_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Din ce vad in poza pe spate cred ca ai muult mai mult decat 245... cred ca mai aproape de 300 la cum arata <_<

 

oricum, foarte "special" jantele, dau super ok pe z3

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Va salut pe toti. Sunt si eu fericitul posesor al unui BMW Z3 3.0i si voiam sa vi-l arat :lol:

Tin sa va spun ca nu umblu cu el cu proiectoarele aprinse, chiar nu le-am aprins numai de vreo 3 ori de cand il am :D, dar voiam sa vad cum arata.Din pacate numai poza asta mi-a fost la indemana.

 

P.S. Va spun sincer ca nu imi vine sa cred ca un user cu 3500+ posturi pe BMWClub nu shtie ce este un Z3. Sper ca a glumit.

Numai bine :)

 

 

 

Vrem sa ne ne arati motorul :). Pune si tu niste poze.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ai un Z3 foarte bine intretinut, cel putin asa arata din poze, felicitari :lol:

Mai greu cu hardtop-ul pe aici, de abia sunt cativa posesori inactivi, apoi sa mai aiba si hardtop... deja prea mult :)

Apropo, am remarcat ca nici al tau nu are A/C din fabrica, chiar daca e din 2000. Asta e un fel de blestem al majoritatii Z3-urilor, nu stiu ce a fost in capul lor de americani cand le-au construit :)

Apropo, al tau are decapotarea electrica sau manuala?

Link to comment
Share on other sites

Ai un Z3 foarte bine intretinut, cel putin asa arata din poze, felicitari :lol:

Mai greu cu hardtop-ul pe aici, de abia sunt cativa posesori inactivi, apoi sa mai aiba si hardtop... deja prea mult :)

Apropo, am remarcat ca nici al tau nu are A/C din fabrica, chiar daca e din 2000. Asta e un fel de blestem al majoritatii Z3-urilor, nu stiu ce a fost in capul lor de americani cand le-au construit :)

Apropo, al tau are decapotarea electrica sau manuala?

]

 

din pacate manuala... da sincer sa fiu . vara cum am circulat cu el mai tot timpul decapotat. nu am simtit deloc lipsa AC. intradevar , cu modestie, masina este in stare ft buna .. estetic (acum de 1 sapt mi-a frecat-o cineva in fata , dar se rezolva) , iar mecanic , imi caut debitmetru de aer.in rest e aproape ca ""noua"". daca cumva stie cineva un debitmetru de aer de 1.9 m43tub19 (sau seria 3 e46 din 98 pana in 2002, motor de 1.6 sau 1.8 )

mersi si distractie faina la iarna :):D:D

Edited by DL-Razvan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

frumoase exemplare.. sunt si eu fan z3, dar din pacate nu m-as descurca deloc doar cu cele 2 locuri.

 

@DL-Razvan, e f frumoasa si a ta, vad ca o tii si in garaj. daca circuli cu ea iarna asta, incearca sa nu o bagi in garaj tot timpul, din cauza condensului care favorizeaza rugina.

posesori de z3 sunt putini, poate apare cineva cu raspunsuri pana la urma.

Link to comment
Share on other sites

frumoase exemplare.. sunt si eu fan z3, dar din pacate nu m-as descurca deloc doar cu cele 2 locuri.

 

@DL-Razvan, e f frumoasa si a ta, vad ca o tii si in garaj. daca circuli cu ea iarna asta, incearca sa nu o bagi in garaj tot timpul, din cauza condensului care favorizeaza rugina.

posesori de z3 sunt putini, poate apare cineva cu raspunsuri pana la urma.

 

 

 

MS pt aprecieri... nush ..da consider ca e mai bine sa o tin in garaj. k e incalzit . decat sa o las afara in frig.plus k pe zapada nu prea ies cu ea..... stie cineva cum sa imi schimb numele de la user ? (din gluma am pus dl-razvan din lipsa de inspiratie, nu da bine deloc ca am doar 19 ani) stie cineva cum sa schimb user name-ul ??

p.s. sa stii k nu e chiar atat de rau sa ai doar 2 locuri. . te obisnuiesti . denota oarecum o mica nota de exclusivitate.. plus k nu mi-am luat masina ca sa fiu taxi... in + ca o a doua masina e ft tare.. vara. mai ales la ce preturi au acum primele modele de z3 .. 5000 6000 ... bafta

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

tocmai am intrat (si) in familia de posesori z3 ....

 

u-huuuuu !

multumesc foarte foarte mult lui babanu, care mi-a aratat cam toate secretele z3-ului ...

 

Date generale :

 

achizitionat din romania (da da stiu ... asta e)

z3 2.8 inline 6 142 kw (193 cp) argintiu

piele rosie interior (zgariata la sofer, trebuie refacuta), full electric (geamuri oglinzi, scaune), softtop manual, incalzire in scaune, aer conditionat !!!, jante 17'' ...

 

proiecte :

inlocuire spoiler fata - in curs de ...

faruri noi cu semnalizari clare - in curs de ...

angel eyes - multumesc si lui sorin golf 3 care mi le-a montat

piele - la anu'

sistem audio HK / altceva - la anu'

 

p.s. revin cu poze ... !!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.