Jump to content

[Vand] bmw E36 318is coupe.


EugenD

Recommended Posts

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
Eugen cred ca cel mai bine ar fi sa faci o descriere mai detaliata a masini, ce ai schimbat la ea, stare ansamblu motor, consum ...

 

 

Pai pe scurt.Masina este adusa din Germania dupa lungi cautari, mi-am dorit-o mult si am cautat-o pina cind am gasit o masina in stare foarte buna.Nu e usor sa gasesti o astfel de masina nelovita, cu vopseaua ei originala, bine intretinuta. Sint unicul proprietar in romania si sint f. multumit de masina insa dupa cum am mai spus am vrut ceva cu motor mai mare, ca atare mi-am achizitionat un 325 care e mai pe gustul meu acum, insa cu diferentele de rigoare, fuge mai bine dar si consuma mai mult plus ca am de "luptat " ca sa o inmatriculez.

Ce am schimbat la masina? In primul rind suspenscia.Avea suspensie sport foarte buna dealtfel insa nu practica(consider eu ) pe la noi. Am schimbat tot ce inseamna consumabile ceea ce e normal zic eu, am schimbat visocupla si rulmentul stinga spate, precum si un proiector. Ca si incidente , am avut pragul dreapta in fata lovit dedesupt (drumurile de pe la noi) pe cind nu aveam schimbata inca suspaensia.. Motorul si cutia sint in stare f. buna , nu am avut ce face , lucra la ele. Aveam intentia sa-i imbrac interiorul in piele si sa-i pun o cotiera insa las asta la decizia eventualului viitor proprietar. Am montat pe masina un kit xenon si angel eyes. La masini de virsta asta e normal sa mai pice din cind in cind o bucsa sau articulatie insa eu am schimbat ce era de schimbat in momentul in care am constatat ca e ceva slabit. Cu uleiul care este in masina se mai pot face 1000-1500km.In ceea ce priveste consumul ce va pot spune e ca acesta se situeaza intre 8,5 si maxim 9,2. Ma refer la consumul mediu facut pe distante sau perioade de timp mai mari.Este singurul care ma intereseaza pe mine.

Nu stiu ce as mai putea spune... daca are cineva intrebari voi raspunde.In momentul asta masina sta in garaj si asteapta un client. Ce mai vreau totusi sa spun este ca aceasta masina a fost cautata si cumparata pt. mine. Nu ma ocup cu vinzarea de masini sau ceva de genul asta , in momentul in care am achizitionat aceasta masina aveam intentia sa o tin pt. mine multa vreme insa m-a cucerit ideea de a avea o masina mai puternica asa ca am cumparat un 325.Doua masini de caelasi fel sint prea mult si de acea vind aceasta masina.

Sint constient de faptul ca piata este asa cum e in momentul acesta insa stiu si ce fel de masina am... Stiu ca o astfel de masina se gaseste greu pt ca stiu cit am cautat-o pe acesta si cit am cautat 325-ul pina cind am gasit unul asa cum vreau eu.Mi-ar face mare placere sa-i gasesc un stapin care sa aiba la fel de multa grija de ea cum am avut eu si anteproprietarii si sa o aprecieze la fel de mult.

Pret.3500euro.

 

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

imediat ai un an de cand vrei sa vinzi masina asta ....poate sunt prea putini cumparatori aici pe forum

 

 

Probabil. Este si momentul nu tocmai prielnic pt. a vinde o masina. Pina acum nu a fost nimeni sa vada masina.O fi de vina si locatia ... Masina e pusa la vinzare doar pe acest forum tocmai in ideea ca isi va gasi un viitor proprietar pasionat care sa o aprecieze la justa ei valoare.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.