Jump to content

ASIGURARI


nick58

Recommended Posts

Stie cineva vreo firma de asigurari care este in stare sa plateasca comenzile pt. piese si factura de reparatii gind ai o belea :blink: :) [pe casco] fara sa fie necesar ca tu sa scoti mai intai banii din buzunar si sa atepti in prostie recuperarea lor :) La Asirom unde am eu asigurarea asa este din pacate :)
Link to comment
Share on other sites

Generali :)

Dar am lasat bani garantie (oiro in plic), ca sa-mi recuperez masina pt ca nu aveam timp sa astept 8-10 zile pana au intrat banii de la asigurari. Am ales Generali pt ca sunt corecti si nu se tziganesk pentru bani ca marea majoritate de firmea de asigurari de cacao si sunt mult mai ieftini decat Allianz. Am rata lunara de 65 de euro fata de 100 cat mi-au cerut la Allianz, plus transport gratuit de la locul accidentului cu platforma lor din orice punct din tara si de afara, unde exista reprezentanta Generali :blink:

 

P.S. Am uitat... SA NU VA FACETI ASIGURARI LA ASTRA, este cea mai imputita firma de asigurari din tara. Sunt in proces cu ei de un an si tot nu stiu cand voi recupera banii de la ei.

Edited by cyborg
Link to comment
Share on other sites

@cyborg plata platformei este decontata de orice firma de asigurari

80594[/snapback]

 

n-ai citit atent mesajul. nu deconteaza platforma, ci vin ei cu platforma lor si-ti ridica masina. te scapa de efortul de a cauta si plati pltaforma intr-o localitate necunoscuta, sau ora tarzie sau alta tara sau bla-bla...... se rezolva cu un singur telefon.

Link to comment
Share on other sites

transport gratuit de la locul accidentului cu platforma lor din orice punct din tara si de afara, unde exista reprezentanta Generali

80545[/snapback]

Asta e chiar misto! Sa inteleg ca ai si beneficiat de serviciul in cauza (din ce scrii pare ca ai avut eveniment la ei)?

Link to comment
Share on other sites

Asta e chiar misto! Sa inteleg ca ai si beneficiat de serviciul in cauza (din ce scrii pare ca ai avut eveniment la ei)?

80631[/snapback]

 

nu :blink: au bebeficiat altii. eu am avut ceva local si minor. singura conditie este sa ai la tine cardul emis de ei. daca l-ai uitat pe undeva, sau l-ai pierdut, dreptul la transportare gratuita se anuleaza.

Link to comment
Share on other sites

nu :blink: au bebeficiat altii. eu am avut ceva local si minor. singura conditie este sa ai la tine cardul emis de ei. daca l-ai uitat pe undeva, sau l-ai pierdut, dreptul la transportare gratuita se anuleaza.

80641[/snapback]

Ma rog, pretentia e rezonabila. Oricum, facilitate de tinut minte :)

Link to comment
Share on other sites

n-ai citit atent mesajul. nu deconteaza platforma, ci vin ei cu platforma lor si-ti ridica masina. te scapa de efortul de a cauta si plati pltaforma intr-o localitate necunoscuta, sau ora tarzie sau alta tara sau bla-bla...... se rezolva cu un singur telefon.

80626[/snapback]

 

 

 

un detaliu ce tine de confort,tinand cont ca exista "n" firme/particulari cu platforma si care nu cred ca ar trebui sa cantareasca in cazul alegerii firmei de asigurare(apreciez baiatu` elegant de la marketing ce a venit cu propunerea......un exemplu elocvent,megane are toate optiunile pe care le vrei sau nu le vrei,dupa ce tragi linie....tot renault este).ce suna interesant este ca te pot ajuta daca esti peste granita.oricum,sper ca nu va trebui sa apelezi la ei pentru un astfel de eveniment.

Link to comment
Share on other sites

un detaliu ce tine de confort

80663[/snapback]

 

Imagineaza-ti ca ai avea nevoie de platforma noaptea pe undeva pe la Balea Lac... :) Nu ti-ar strica un pic de "confort", nu?

Si oricum nu platforma este importanta, e un bonus din partea lor, important este faptul ca:

1. Rata este mica.

2. Lucreaza cu reprezentantele.

3. Nu se tziganesk la bani.

Iar la platforma poti sa renunti, nu te obliga nimeni sa beneficiezi de ea :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Stie cineva ceva detalii despre Asiban? Trebuie sa reinnoiesc contractul si m-as orienta la una din firmele cu care are Filaret decontare directa.Despre BCR Asigurari si Alliantz mi-am facut o idee, Asiban insa...nu-mi "spune" nimic. :blink:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.