Jump to content

M3 cromat


adrianrus

Recommended Posts

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nici mie nu mi se pare kitch.

Kitch poate deveni orice masina stoc, atata timp cat ii mai vezi pe unii cu vreo cin'spe cruciulite din alea de plush lipite cu ventuze pe parbriz (asa ordonat de sus pana jos lol). Cu cat ai mai multe din alea cu atat te fereste Dumnezeu de accidente (in capul lor). Mor cand vad asa ceva....manele. (cam offtopic, da' nu m-am putut abtine).

Si ceva ontopic: cromul pe masini e interesant atata timp cat nu e tara plina de ele, sa devina un trend (oricum e foarte scumpa vopseaua asta, deci nu va deveni niciodata o moda).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Aoleu te dor ochii. Nu-as merge cu asa ceva sub nici o forma. Numai americanii si romanii (in general mai colorati si la unii si la altii) pot sa faca asa ceva. Daca mai baga si niste manele(romanii) sau niste hip-hop cu multe injuraturi (americanii) sunt perfecte astea cromate pt ei. Treningul regulamentar cu numar pe spate sa nu se piarda. Si sa nu uitam de jantele peste 20 si cat mai lucioase. Kitchos rau. Da ce sa-i faci fiecare are gusturile lui.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Accidentul s-a petecut acum cca 1 luna in fata hipermarketului Auchan pe bd 1 Dec 1918, un sofer neatent a uitat sa se asigure temeinic la iesirea din parcarea hipermarketului sus mentionat ( :) neavand dealtfel nici un pic de vizibilitate datorita tirurilor ce stau mereu parcate acolo neregulamentar) M-ul ruland cu ceva viteza (destul de mare si in curba aia pacatoasa...), a evitat impactul cu imprudentul sofer sarind astfel peste scuarul inalt de 40cm ce desparte sensurile de mers, rupand 3-4 panouri de gard si oprindu-se in alte 2 masini parcate regulamentar in parcarea de pe celalalt sens de mers...

 

Masina a fost destul de grav avariata insa partea buna a lucrurilor este ca nici soferul (Daniel) si nici nimeni altcineva nu au avut leziuni grave... Deznodamantul insa putea fi mai tragic daca din sens opus veneau la momentul respectiv masini sau, doamne fereste vr-un tramvai!!!

Edited by Sorin Golf 3 cabrio
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Circula vestea-n sat ca l-ar fi vandut! Ma indoiesc ca va exista cineva care sa fie atat de maniac si sa-l "cromeze" din nou... Dupa ce ca reparatia costa o gramada de cascaval, daca mai da o galagie de bani si pe vopseaua aia de kkt astfel cu siguranta ii va da cu virgula rau...

 

Cat despre Daniel, proprietarul...nu este manelist absolut deloc, este un tip super ok ca multi dintre noi care a avut ocazia sa ia aceasta masina gata facuta la un pret bun! Este maniac cu masinile, in special la capitolul jante, look exterior, motorizari ft performante si interioare extravagante...

 

Nu cred ca vre-o unul dintre noi daca vroia M3 e46 si-l gasea in stare impecabila cum a fost acesta, cu km reali si putini la un pret putin sub al pietei (18000e acum aproape 2 ani cand se cerea 22000e) nu l-ar fi luat datorita culorii.

 

P.S. Asa cum am mai spus, de la bun inceput culoarea si vopseaua de pe el mi s-a parut o usoara tiganie, NU mi-a placut absolut deloc...dar, totusi M3 e46 fiind, nu am putut zice ca e o masina urata chiar si cacanie sau ruginita de-ar fi fost...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.