Jump to content

My "new" car


Alex75

Recommended Posts

Unde ai vazut tu cu 150 de mii? Eu zic ca vreo 70-80 de mii cam asa. :)

 

Vorba vine.. :drinks:

 

Pai si care-i faza de-s asa ieftine ?!

 

Au defecte: necesita 1-2 elemente revopsite, un detailing, ceva piese schimbate, o revizie etc. La cele ok, toate aceste defecte se rezolva cu maxim 5-600E. Daca ai vedea o astfel de masina in targ, cu siguranta nu te-ai uita la ea..sunt relativ murdare, prafuite, zgariate samd.

Edited by B-490-RZV
Link to comment
Share on other sites

Nu contest caracterul lui si felul cum a reactionat, ma repet, sunt de acord ca a jignit.

Unii sunt mai defensivi, uite ca alti ca el sunt agresivi in situatii din astea.

 

WLF, permite-mi sa te contrazic. Mi-e atat de greata de maruntii astia care isi afirma valoarea ieftina dupa principiul "am luat-o, hai s-o trag si eu" incat, daca macar in gluma unul din asta, prins cu matza-n sac, in loc sa faca joc de glezne si-ar permite sa ma injure fie si virtual, ai cuvantul meu ca ma duc dupa el si-i rup un deget si-i scot un ochi cu el.

 

 

 

Asta e un fel de a baga mortul in casa altuia.Consider un lucru foarte bun faptul ca Forumistii sa puna detalii despre masinile la vanzare, sa comenteze nr km, istoric pt a limita posibilitatea de tzeapa.Faptul ca eu iau tzeapa, am aflat dar mai apoi vreau sa dau tzeapa mai departe pretinzand ca nu stiu nimic, ma face si pe mine vinovat.Fiind un forum de pasionati, ar trebui minimizate situatiile de genul asta.

 

Nu e un forum de pasionati, pasiunea implica si ceva suflet si inteligenta; sunt intradevar oameni de calitate pe-aici, din toate punctele de vedere, insa exista, dupa cum bine vezi, si suficient de multi nesimtiti. Problema e ca cei din prima categorie nu au de unde sti care sunt cei dintr-a doua; paradoxal, cei dintr-a doua ii "miros" foarte usor pe cei din prima.

 

Drept urmare, asa cum spui si tu, gestul unora de-a "deconspira" vrajeala ieftina ar trebui apreciat si nu blamat :)

 

 

Mai naiv din fire, daca vreti 8) , am ramas consternat nu odata cand cineva mai 'cunoscator" al fenomenului pasional, m-a pus in garda visavis de anumite lucruri care straluceau, impecabil, in ochii vanzatorului, dar care erau niste geoarse ieftine, ca si stapanii lor.

 

 

In final, ma doare in c.r de masina respectiva, accidentata sau nu. E vorba de-un principiu aici, pe care il afirmam cu toti, dar, cand ne confruntam cu responsabilitatile lui, devenim brusc (unii) extrem de ... neatenti.

Link to comment
Share on other sites

WLF, permite-mi sa te contrazic. Mi-e atat de greata de maruntii astia care isi afirma valoarea ieftina dupa principiul "am luat-o, hai s-o trag si eu" incat, daca macar in gluma unul din asta, prins cu matza-n sac, in loc sa faca joc de glezne si-ar permite sa ma injure fie si virtual, ai cuvantul meu ca ma duc dupa el si-i rup un deget si-i scot un ochi cu el.

 

 

 

 

 

Nu e un forum de pasionati, pasiunea implica si ceva suflet si inteligenta; sunt intradevar oameni de calitate pe-aici, din toate punctele de vedere, insa exista, dupa cum bine vezi, si suficient de multi nesimtiti. Problema e ca cei din prima categorie nu au de unde sti care sunt cei dintr-a doua; paradoxal, cei dintr-a doua ii "miros" foarte usor pe cei din prima.

 

Drept urmare, asa cum spui si tu, gestul unora de-a "deconspira" vrajeala ieftina ar trebui apreciat si nu blamat :)

 

 

Mai naiv din fire, daca vreti 8) , am ramas consternat nu odata cand cineva mai 'cunoscator" al fenomenului pasional, m-a pus in garda visavis de anumite lucruri care straluceau, impecabil, in ochii vanzatorului, dar care erau niste geoarse ieftine, ca si stapanii lor.

 

 

In final, ma doare in c.r de masina respectiva, accidentata sau nu. E vorba de-un principiu aici, pe care il afirmam cu toti, dar, cand ne confruntam cu responsabilitatile lui, devenim brusc (unii) extrem de ... neatenti.

 

Mda. Tarzie si inutila filozofia, sincer. Eu vad total diferit situatia. Nu poti sa il faci pe cineva samsar, ca isi vinde masina care a tinut-o 3 ani si in care a investit bani si a ingrjit-o. Da, daca o lua sa o vanda si o facea sa straluceasca pe ici pe colo in "ochii cumparatorului", mai ziceam, dar nu e cazul aici. Masina se vinde la pretul pietei, si in pierdere considerabila. S-a cerut VIN pentru verificare, s-a oferit. Ce a urmat tine doar de caracterul omului.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.