Jump to content

camera pe DN1 - permis luat de echipaj


bytzu

Recommended Posts

Pai m-am incurat, ca erati 2 pe aceeasi problema... <_<

 

La bytzu m-am referit, cu ai lui 121km/h in zona aia...

 

Cat despre Predeal, SANATATE! Nu sunt camere acolo, ca sa vada ce trebuie aia de la supraveghere trafic DN1.

 

PS - Unde ai depasit linia continua? Ca daca ai facut-o la radarul din Sinaia, sa stii ca e ceva problema. Acolo e dunga continua intre benzile de pe acelasi sens cu un scop bine definit, si anume sa lase banda a 2-a pentru ce ce ies de pe drumul de Targoviste. Si, din pacate, sunt destui bizoni care, cum vad drum liber zboara ca din pusca - fara sa ii interseze de amanunte precum dungile, indicatoarele, etc. - si spulbera pe vreun amarat care tocmai intra in intersectie regulamentar...

Link to comment
Share on other sites

PS - Unde ai depasit linia continua? Ca daca ai facut-o la radarul din Sinaia, sa stii ca e ceva problema. Acolo e dunga continua intre benzile de pe acelasi sens cu un scop bine definit, si anume sa lase banda a 2-a pentru ce ce ies de pe drumul de Targoviste.

 

Comarnic ... cred ca in acelasi loc unde l-a luat radarul si pe bytzu.

din ce pot descifra din PV, km 110+800m

Link to comment
Share on other sites

Dap, e la Comarnic.

E cam fortata sanctiunea asta acolo...

 

sunt curios daca politia trimite ''filmul depasirii'' cu care se lauda atunci, ca azi la prima infatisare nu a venit cu intampinarea... ca vreau sa vad si eu cei cativa metri pe care i-am calcat ...

Link to comment
Share on other sites

Linia continua de la Sinaia (in dreptul camerelor / drumului de Targoviste) e respectata maximum 50%... Iesi legal in DN1 si mai dai peste un cretin care te urmareste apoi 10 km sa se razbune ca n-a putut calca linia continua din cauza ta <_< desi imediat dupa cadrul cu camere se poate depasi si regla traficul.

 

Cititi inca o data explicatia lui MuadDib! Si dati mai departe :).

 

Centrul de la Sinaia e f bine dotat. Si performant. Pe vazute :bashwall: .

 

+1 Brandex

Link to comment
Share on other sites

Pai m-am incurat, ca erati 2 pe aceeasi problema... <_<

 

La bytzu m-am referit, cu ai lui 121km/h in zona aia...

 

Cat despre Predeal, SANATATE! Nu sunt camere acolo, ca sa vada ce trebuie aia de la supraveghere trafic DN1.

 

PS - Unde ai depasit linia continua? Ca daca ai facut-o la radarul din Sinaia, sa stii ca e ceva problema. Acolo e dunga continua intre benzile de pe acelasi sens cu un scop bine definit, si anume sa lase banda a 2-a pentru ce ce ies de pe drumul de Targoviste. Si, din pacate, sunt destui bizoni care, cum vad drum liber zboara ca din pusca - fara sa ii interseze de amanunte precum dungile, indicatoarele, etc. - si spulbera pe vreun amarat care tocmai intra in intersectie regulamentar...

 

la fel si la iesirea din centura la Sinaia, cand faci stanga spre Bucuresti, tot timpul se gaseste cate unul sa claxoneze cand vine de sus, zici ca marcajele de pe sosea sunt desene pe asfalt facute de grupa mica de la gradinita.

Link to comment
Share on other sites

la fel si la iesirea din centura la Sinaia, cand faci stanga spre Bucuresti, tot timpul se gaseste cate unul sa claxoneze cand vine de sus, zici ca marcajele de pe sosea sunt desene pe asfalt facute de grupa mica de la gradinita.

 

sa vezi tu desene pe Soseaua Nordului <_<

Link to comment
Share on other sites

mersi de aprecieri, mie sincer imi vine greu sa cred ca aveam acolo 121, si nu, nu eram cu bmwul, eram cu un auris de 1.4D, si nici nu "cum, gata, mi-am luat bmw, si-l alerg"...ca am bmw de vreo cativa ani, si nu mi s-a intamplat niciodata sa iau vreun radar mai mare de 30; plus ca acolo vine ditai curba, si cu trecere de pietoni, si la treceri cam iau piciorul din gaz...

 

buunn..e legal ce au facut ei, sau nu?

Link to comment
Share on other sites

Balotesti-Ciolpani-Puchenii Mari-Barcanesti-Comarnic-Sinaia

 

 

 

singurele legale din tara

Astazi am facut Bucuresti - Ploiesti...tur retur si crede-ma am primit flashuri din spate in continuu la 100km/ora in localitatile acestea......

Iti spun sigur au fost scoase in afara legii toate radarele fixe...ele sunt acum pe post de "supraveghetor"...

Link to comment
Share on other sites

Lasa ca am eu o cunostinta care a luat amenzi de 38 milioane intr-o saptamana.

Era in delegatie prin Mehedinti si erau nu mai putin de 2 radare fixe intr-o comuna. Le-a luat in mod repetat, de cateva ori pe zi.

Stau si ma intreb cat de chior sa fii sa nu vezi niste radare fixe ... <_<

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.